Vācijas, Itālijas un Francijas vadītāji apmeklēs Ukrainu; Duda viņus aicina apskatīt Buču un Irpiņu

Konfliktu zonas
Sargs.lv/Interfax-Ukraine/LETA/Polske Radio
Ukrainas galvaspilsēta Kijiva
Foto: EPA/Scanpix

Vācijas kanclers Olafs Šolcs kopā ar Itālijas premjerministru Mario Dragi un Francijas prezidentu Emanuelu Makronu ieradīsies kara plosītās Ukrainas galvaspilsētā Kijivā. Tā, atsaucoties uz Itālijas un Vācijas medijiem, ziņo aģentūra “Interfax-Ukraine”.

Saskaņā ar Itālijas laikraksta “La Stampa” publicēto informāciju, amatpersonu vizīte gaidāma jau šo ceturtdien – 16. jūnijā.

Kā norāda “La Stampa”, Vācijas, Itālijas un Francijas līderi Ukrainu apmeklē pirms gaidāmā G7 dalībvalstu samita.

Līdzīga publikācija par O. Šolca, E.Makrona un M. Dragi gaidāmo vizīti Ukrainā ir arī vācu tabloīdā “Bild”.

“Interfax – Ukraine” gan norāda, ka pagaidām iespējamai amatpersonu vizītei nav oficiāla apstiprinājuma.

Neraugoties uz neskaidrību, vai šonedēļ tiešām Ukrainā gaidāma Eiropas ietekmīgāko valstu vadītāju vizīte, Polijas prezidents Andžejs Duda mudinājis Vācijas kancleru un Francijas prezidentu apmeklēt Ukrainā vietas, kurās Krievijas karaspēks pastrādājis zvērības pret Ukrainas civiliedzīvotājiem, tai skaitā Buču un Irpiņu, kas atrodas netālu no Kijivas.

Duda ar šādu aicinājumu nācis klajā, medijos izskanot ziņām, ka Vācijas, Francijas un Itālijas līderi šonedēļ apmeklēs Kijivu.

"Prezidents Duda ir vairākkārt mudinājis kancleru Šolcu un prezidentu Makronu doties uz Kijivu un savām acīm apskatīt Buču un Irpiņu," paziņoja Polijas ārlietu ministra vietnieks Marcins Pšidačs.

"Varbūt tas mainīs viņu nostāju. Redzēsim, kāda būs šīs vizītes ietekme," viņš piebilda.

"Mums jāstrādā pie tā, lai viņi [Šolcs, Makrons un Itālijas premjerministrs Mario Dragi] neizdara spiedienu uz [Ukrainas prezidentu] Volodimiru Zelenski piekāpties. Es neredzu, kādēļ Ukrainai būtu jānomierina Krievija," uzsvēra Pšidačs.

Itālijas laikraksts "La Stampa" šodien ziņoja, ka Šolcs, Makrons un Dragi ceturtdien Kijivā plāno tikties ar Zelenski. Sarunas, domājams, koncentrēsies uz Ukrainas centieniem kļūt par Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsti, ziņoja laikraksts.

Iepriekš Vācijas kanclers Olafs Šolcs vairākkārt saņēmis kritiku par to, ka Vācija vilcinās Ukrainai ar smagā bruņojuma piegādēm. Francijas prezidents plaši kritizēts par pastāvīgo sazvanīšanos ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu. Tāpat viņš vairākkārt aicinājis darīt visu, lai nepazemotu agresorvalsti Krieviju un ļautu tās vadonim “saglabāt seju. Tikmēr Itālijas premjerministrs kritiku izpelnījies par savu piedāvāto miera plānu, kas paredz konflikta izbeigšanu, atstājot Krievijai okupētās Ukrainas teritorijas.

Ukraina jau kopš 24. februāra cīnās pret plaša mēroga nelikumīgo Krievijas bruņoto spēku iebrukumu. Konflikta gaitā agresorvalsts karaspēks sistemātiski apšauda civilo infrastruktūru ar mērķi nogalināt maksimāli daudz Ukrainas civiliedzīvotāju. Jau šobrīd Ukrainā starptautiskie izmeklētāji konstatējuši tūkstošiem dažāda smaguma kara noziegumu pastrādāšanu, tostarp slepkavības, mocīšanas, izvarošanas un marodierisma gadījumus, kurus pastrādājuši krievu okupanti.

Lai gan kā galvenos iemeslus iebrukumam Ukrainā Krievijas diktators minēja valsts “denacifikāciju” un “demilitarizāciju”, eksperti norāda, ka Krievijas patiesais mērķis ir ne tikai valsts ārpolitiskā kursa maiņa, likumīgās valdības gāšana un valsts bruņoto spēku iznīcināšana, bet gan Ukrainas kā valsts un ukraiņu kā tautas likvidācija. Šie Kremļa vadības plāni aprakstīti propagandas ziņu aģentūras “RIA Novosti” rakstā “Ko vajadzētu darīt ar Ukrainu”. Tajā pausta nepieciešamība iznīcināt maksimāli daudz ukraiņu, likvidēt Ukrainas valsts suverenitāti un valstiskumu, kā arī iznīcināt ukraiņu tautas kultūru un nacionālo identitāti. Politikas eksperti šo traktātu jau salīdzinājuši ar bēdīgi slavenā nacistu diktatora Ādolfa Hitlera grāmatā “Mein Kampf” paustajām idejām.

Dalies ar šo ziņu