karš

Krievijas autoritārais prezidents Vladimirs Putins būtu gatavs pieņemt Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski jebkurā viņam ērtā laikā, tomēr, lai tālāk runātu par situācijas noregulējumu Austrumukrainā, V. Zelenskim sākotnēji būtu jātiekas ar Kremļa atbalstīto un pašpasludināto “separātisko republiku” vadoņiem, vēsta Krievijas laikraksts “Novaya...

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis parakstījis likumu, kas ļauj iesaukt armijā rezervistus, neizsludinot mobilizāciju, trešdien paziņojusi prezidenta kanceleja.

Krievija no 20 līdz 24. aprīlim noteikusi lidojumu ierobežojumus virs okupētās Krimas pussalas un gaisa telpā virs Melnās jūras, vēsta aģentūra “Interfax-Ukraine”.

Laikā, kad Krievija savelk spēkus pie Ukrainas robežām, pieaug arī uz dezinformāciju vērstu ziņojumu skaits, vainojot Ukrainas armiju uzbrukumos un militāras ofensīvas plānošanā.

Ukrainas Bruņoto spēku pavēlniecība ceturtdien, 15. aprīlī, ziņoja par septiņiem pamiera līguma pārkāpumiem no Krievijas kontrolēto bruņoto grupu puses Donbasa kara zonā.