Aktuāli

Kāda ir karavīra ikdiena? Ēdienkarte? Aktivitātes? Pasākumu un raidījumu vadītājs, producents Mārtiņš Kapzems projekta "Esi formā!" ietvaros pieņēma izaicinājumu uz 24 stundām, lai gūtu nelielu ieskatu Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīra ikdienā. Kā Mārtiņam veicās un kādas bija viņa emocijas, sajūtas? Noskaties video! Ja Tu vēlies būt daļa no Sauszemes spēku Mehanizētās brigādes un attīstīt sevi militārajā nozarē, tad ej uz www.esmuforma.lv un piesakies! Video: Helmuts Jaunzems-Pētersons

Lasīt vairāk

Ik gadu, 30. novembrī, aizsardzības nozares vadība un Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija kadeti Melnās kafijas vakarā piemin tos 14 Latvijas Kara skolas kadetus, kuri 1919. gada novembrī, cīnoties pret Bermonta karaspēku, krita pie Daugavas tiltiem un Vareļu mājām. Valstī esošā ārkārtas stāvokļa dēļ, šogad piemiņas pasākums noritēja citādāk, bet ne mazāk emocionāli. Šovakar pieminēsim kritušos kadetus,kas atdeva savu dzīvību par mūsu Latviju!

Lasīt vairāk

Svinīgā ceremonijā Nodrošinājuma pavēlniecības komandiera amatā stājās pulkvežleitnants Reinis Baško, nomainot līdzšinējo komandieri pulkvedi Kasparu Zdanovski. Svinīgajā Nodrošinājuma pavēlniecības komandiera maiņas ceremonijā piedalījās aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.


Nodrošinājuma pavēlniecības galvenie uzdevumi ir Nacionālo bruņoto spēku vienību nodrošināšana ar uzdevumu izpildei nepieciešamajiem materiāli tehniskajiem līdzekļiem un visa veida pakalpojumiem, tostarp personāla un materiāltehnisko līdzekļu

Lasīt vairāk

Šodien, 2020. gada 18. novembrī, Latvijas Republika svin proklamēšanas 102. gadadienu!

Tas nozīmē, ka mēs savu valsti ieguvām pirms 102 gadiem. Valsti, kuras dēļ dzīvības zaudējuši mūsu senči, kuri neatlaidīgi ticēja, ka Latvija reiz būs brīva.

Mēs esam maza, bet stipra tauta. Mūsu valsts lielākā bagātība ir mūsu zeme un cilvēki. Nekad neaizmirsīsim tos, kuri par Latviju atdeva pašu dārgāko - savu dzīvību.

Pateiksimies arī tiem, kuri šobrīd stāv sardzē par mūsu valsti!

Lasīt vairāk

Uzņēmēji karavīrus sveic svētkos ar īpaši radītu alu un rupjmaizes kārtojuma tortēm. Valmiermuižas Alus daritavas saimnieks Aigars Ruņģis atklāj, ka alus darītavā īpaši brūvētais brīvības garšas alus ir simbolisks veltījums Latvijas armijai, kā arī Valmieras un visas Vidzemes zemessargiem. Savukārt A/S Smiltenes Piens padomes priekšsēdētājs Armands Kovaldins uzsvēra, ka “Latvija mums ir tikai viena, un man ir liels lepnums par to, ka mums ir šāda armija. Mēs esam ļoti maza tauta, bet mūsu armija ir ļoti izglītota, ļoti spēcīga, un par to man tiešām ir lepnums."

Lasīt vairāk