Nacionālo bruņoto spēku bāzē Bolderājā ūdenī tika nolaista Nacionālās aizsardzības akadēmijas vajadzībām jau 2019. gadā iegādātā buru laiva, kur turpmāk burāšanas pamata prasmes apgūs nākamie Jūras spēku virsnieki. Šādas prasmes ļaus labāk izkopt praktiskās iemaņas, kā no peldlīdzekļiem evakuēt cilvēkus.

Lasīt vairāk

Ieskaties, kā notiek NBS atbalsta sniegšana Valsts robežsardzei uz Latvijas-Krievijas robežas, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas Savienības ārējā robeža.

Tas nepieciešams, jo Krievija, ierobežojot Covid-19 izplatību, slēdza savas sauszemes robežas, tostarp ar Baltkrieviju un Latviju. Tā rezultātā var pieaugt to personu skaits, kuri Latvijā varētu gribēt iekļūt nelegāli, tāpēc robežsargi šobrīd strādā pastiprinātā režīmā.

Lai varētu veikt biežākas patruļas gar robežu, talkā nākuši NBS - karavīri un zemessargi.

Lasīt vairāk

2010. gada 1. aprīlī tika izveidots Pārvietošanas koordinācijas centrs (PKC). Jautājums par procesa koordināciju kļuva aktuāls 2010. gadā, kad caur Latviju sāka plūst NATO kravu tranzīts uz Afganistānu. Būtiski pieaugot kravu apjomam, kļuva skaidrs, ka bruņotajos spēkos ir jāveido viens centrs, viena vienība, kas veiks šo procesu koordinēšanu, kārtos visas dokumentācijas lietas, organizēs iepirkumus.


Tā tapa PKC, kura uzdevums šobrīd ir koordinēt, kontrolēt, vadīt un nodrošināt pārskatāmību NBS un ārvalstu bruņoto spēku militāro transporta līdzekļu, militārās kravas, personāla un vienību

Lasīt vairāk