Krievijas Kaļiņingradas apgabals jau sasniedzis Eiropas Savienības (ES) noteikto kvotu apjomu vairāku sankcionēto preču ievešanai no Krievijas kontinentālās daļas un Baltkrievijas tranzītā caur Lietuvu, otrdien paziņojis anklāva gubernators.

Atsaucoties uz Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju, Latvija šodien iesniegusi Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) lūgumu atļaut iesaistīties trešās puses statusā Ukrainas prasībā pret Krieviju, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

No 10. līdz 11. augustam Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece dosies vīzītē uz Somiju, lai kopā ar Latvijas Iekšlietu, Tieslietu, Veselības un Labklājības ministriju ekspertiem iepazītos ar Somijas pieredzi visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas un obligātā militārā, kā arī alternatīvā dienesta ieviešanā.

Krievijas televīzijas diskusiju dalībnieks Kremļa kontrolētajos plašsaziņas līdzekļos izteicis jaunākos kodoldraudus, sakot, ka raķetes ir jāšauj uz ASV un Apvienoto Karalisti. Šāds komentārs izskanēja, kad Krievijas Pirmā kanāla iknedēļas radījumā “Laiks rādīs” tika apspriests Zaporožjes atomelektrostacijas liktenis, raksta ASV žurnāls “News Week”...

Ukrainas kara vidū Krievija un ASV ir aizņemtas, organizējot jūtīgāko cilvēku maiņu starp abām valstīm vairāk nekā desmit gadu laikā. Krievija apmaiņā pret diviem Amerikas pilsoņiem – bijušo ASV jūras kājnieku Polu Velans un basketbola zvaigzni Britniju Grīneri, pieprasa bēdīgi slaveno Krievijas ieroču tirgotāju Viktoru Butu, sauktu arī par Nāves...