18. novembra militārās parādes vērošana no īpašas vietas un aizsardzības ministra Arta Pabrika rokasspiediens. Tāda bija balva Aizsardzības ministrijas rīkotā konkursa “Neatkarības ceļš” uzvarētājiem un viņu tuviniekiem. Kas cilvēkus motivēja piedalīties konkursā un kādas bija sajūtas, vērojot parādi kopā ar aizsardzības nozares darbiniekiem, to portāls “Sargs.lv” jautāja konkursa uzvarētājiem.
Lasīt vairāk
Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadiena jau tradicionāli iesākās ar valsts svētkiem veltīto ekumēnisko dievkalpojumu Doma baznīcā. Tajā Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags savā sprediķī uzsvēra, ka 101. gads Latvijai ir kā durvis uz jauniem darbiem, taču tam ir vajadzīga valsts griba. Gan katram indivīdam atsevišķi, gan valstij kopumā.
Lasīt vairāk
Jānis Krūmiņš bija Lāčplēša Kara ordeņa kavalieris, kurš Otrā pasaules kara ietekmē ar ģimeni emigrēja uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Viņa mazmeita Ina jeb Aina pati dzimusi 18. novembrī, bet viņas dēls - 11. novembrī. Tagad ģimene piepildījusi vectēva sapni – atgriezusies Latvijā. Sarunā ar aizsardzības nozares ziņu portālu “Sargs.lv” Aina stāsta par savas ģimenes dzīves līkločiem, dzīvi trimdā un atgriešanos.
Lasīt vairāk
Krievija vērsusi jaunu ekonomisko ieroci pret Ukrainu – aizliegumu tās vadītās Eirāzijas ekonomikās savienības dalībvalstīm eksportēt ogles uz Ukrainu, kas Krievijas atbalstīto kaujinieku iebrukuma dēļ zaudējusi kontroli pār savām akmeņogļu ieguves vietām. Tikmēr ar Kremli saistītie oligarhi un amatpersonas gūst arvien lielāku peļņu, nelegāli iegūstot kurināmo Ukrainai atņemtajās šahtās. Tā izdevumā “Eurasia Daily Monitor” secinājusi Kijevas Starptautiskā politikas studiju centra eksperte Alla Hurska.
Lasīt vairāk