robeža

Reaģējot uz Maskavas centieniem izmantot nelegālos imigrantus kā hibrīdkara instrumentu, Somijas premjerministrs Peteri Orpo otrdien paziņojis, ka tiks slēgts arī pēdējais robežšķērsošanas punkts uz robežas ar Krieviju.

Pret Baltijas valstīm tiek pielietoti hibrīdkara elementi, lai palielinātu spriedzi reģionā, uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV), kurš piektdien piedalījās Tallinā notiekošajā 29.Baltijas Padomē.

Situācija uz Somijas robežas ar Krieviju, kur pēdējā laikā pieredzēts liels nelegālo imigrantu pieplūdums, ir nacionālās drošības jautājums, ceturtdien uzrunā parlamentā sacīja Somijas premjerministrs Peteri Orpo.

Eiropas Savienības (ES) robežsardzes aģentūra "Frontex" ceturtdien paziņoja, ka nosūtīs 50 darbiniekus uz Somiju, kas pie savas austrumu robežas ar Krieviju pieredzējusi migrantu pieplūdumu. Tikmēr Krievijas Murmanskas apgabalā ieviests paaugstinātas gatavības režīms, "lai garantētu iedzīvotāju drošību", jo Somija ir slēgusi gandrīz visus...

Somija nelegālo imigrantu skaita pieauguma dēļ slēgs pusi no robežpunktiem ar Krieviju, ceturtdien paziņoja iekšlietu ministre Mari Rantanena.