robeža

Saistībā ar izsludināto ārkārtējo situāciju Krievijas pierobežā Nacionālie bruņotie spēki un Valsts robežsardze sākusi kopīgu plānošanu, lai izvērtētu kontroles pasākumu veikšanai nepieciešamo karavīru skaitu, materiāltehniskos resursus un citas organizatoriskas detaļas.

Neraugoties uz agresorvalstī Krievijā izsludināto mobilizāciju un tās izraisīto masveida iesaukšanai pakļauto vīriešu izceļošanu, šobrīd situācija uz Latvijas un Krievijas robežas vērtējama kā mierīga, tā “Latvijas Radio” raidījumā “Krustpunktā” atzina Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks ģenerālis Ivars Ruskulis.

Saistībā ar Krievijā sākto mobilizāciju Latvijas valdība otrdien nolēma līdz decembrim izsludināt ārkārtējo situāciju vairākos Krievijas pierobežas novados un slēgt vienu no robežšķērsošanas vietām.

Pēc daļējas mobilizācijas izsludināšanas Krievijā Somija piedzīvojusi šogad noslogotāko nedēļas nogali uz valsts austrumu robežas, pirmdien paziņojis Somijas robežsardzes pārstāvis Merts Sasioglu.

Šonedēļ Latvijā legāli ieceļojuši 1132 Krievijas pilsoņi, savukārt ieceļošana atteikta 23 kaimiņvalsts pilsoņiem, aģentūra LETA noskaidroja Valsts robežsardzē. Pirmdien un otrdien legāli ieceļojis 491 Krievijas pilsonis, bet trešdien un ceturtdien - 641. Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone aģentūrai LETA teica, ka pēdējās dienās uz...