Valsts aizsardzības dienests

Aizsardzības resora mērķis attiecībā uz Valsts aizsardzības dienestu ir krīzēm, tostarp arī karam sagatavota iesmējami lielāka daļa Latvijas sabiedrības. Jaunieši šajā dienestā nevis zaudēs 11 mēnešus savas dzīves, bet gan iegūs jaunu pieredzi, zināšanas un arī skaidrāku skatījumu uz profesionālajiem mērķiem, tā ziņu portāla “Tvnet” raidījumā...

Vakar, 13. jūlijā, Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece piedalījās valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmē, lai prezentētu priekšlikumu pakāpeniski ieviest Valsts aizsardzības dienestu.

No pašreizējās valdības ministriem un 13.Saeimas deputātiem vien pieci dienē Zemessardzē, aģentūra LETA noskaidroja Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS).

Ārpusreglamenta attiecības Latvijas armijā nav iespējamas, otrdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" diskusijā par valsts aizsardzības dienesta (VAD) ieviešanu atzina eksperti.

Ideja par valsts aizsardzības dienesta izveidi ir atbalstāma, taču vēl var diskutēt par sieviešu obligātu iesaisti tajā, otrdien TV3 raidījumā "900 sekundes" atzina Valsts prezidents, Nacionālo bruņoto spēku augstākais vadonis Egils Levits.