Valsts aizsardzības dienests

Valsts aizsardzības civilā dienesta veicējiem būs jārēķinās, ka viņiem atšķirībā no aizsardzības militārā dienesta karavīriem veidosies izdevumi, kurus valsts nesegs, ceturtdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atzīmēja Aizsardzības ministrijas (AM) parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts.

To valstu, kurās saglabāts obligātais militārais dienests, pieredze rāda – tas ir pamats sabiedrības vienotībai un izpratnei par rīcību krīzes un kara laikā, jaunākajā podkāsta epizodē saka AM valsts sekretārs Jānis Garisons. Viņš atzīst, ka valsts aizsardzības dienests (VAD) stiprinās arī pilsoņu gatavības kultūru. Vai tie būs 11 mēneši valsts...

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdien pirms galīgā lasījuma turpinās skatīt Valsts aizsardzības dienestu (VAD) likumprojektu. Līdz šim komija izskatījusi aptuveni pusi no 84 priekšlikumiem.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) skaitliskā sastāva celšana ir viens no galvenajiem uzdevumiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Sauszemes mehanizēto spēku komandieris, pulkvedis Sandis Gaugers.

Ceturtdien, 16. martā, Vidzemes Augstskolā, Valmierā, norisinājās otrā semināru cikla diskusija par jauno Valsts aizsardzības koncepciju “Valsts militārās aizsardzības stūrakmeņi”. Eksperti sprieda par Latvijas aizsardzības svarīgākajiem elementiem, nonākot pie secinājuma, ka nepieciešams attīstīt iekšējo militāro industriju, palielināt bruņoto...