palīdzība Ukrainai

Ķīnas Ukrainas jautājumu sūtnis Li Hui piektdien aicināja citas valdības "beigt sūtīt ieročus uz kaujaslauku" un rīkot miera sarunas, tiesa gan, nepaužot nekādas norādes, ka viņa vizītes gaitā reģionā būtu izdevies panākt progresu noregulējuma virzienā.

ASV Aizsardzības ministrija ceturtdien paziņoja, ka noslēgusi līgumu ar miljardierim Īlonam Maskam piederošo uzņēmumu "SpaceX" par termināļu "Starlink" un satelītsakaru pakalpojumu iepirkšanu Ukrainai. Pentagons neko plašāk par līguma nosacījumiem neatklāj "operatīvās drošības apsvērumu un šo sistēmu kritiskā rakstura dēļ".

Kopīgā paziņojumā 20 valstu, to vidū Latvijas, parlamentu Ārlietu komisiju priekšsēdētāji ceturtdien aicināja NATO un tās dalībvalstis Viļņas samitā jūlijā sniegt skaidras vadlīnijas Ukrainas ceļam uz dalību aliansē.

Latvija par 2 miljoniem eiro iesaistīs uzņēmējus Čerņihivas apgabala rekonstrukcijā Ukrainā, izriet no Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotā informatīvā ziņojuma, ko šodien konceptuāli atbalstīja valdībā. ĀM norāda, ka Ekonomikas ministrija (EM) plāno veicināt Latvijas uzņēmēju iesaisti rekonstrukcijas projektu īstenošanā Čerņihivas apgabalā...

ASV piešķirs Ukrainai jaunu militārās palīdzības paketi 300 miljonu dolāru vērtībā, un tajā cita starpā būs arī raķetes sistēmām "Patriot", pārnēsājamie zenītraķešu kompleksi "Stinger" un pretgaisa aizsardzības sistēmas "Avenger", trešdien pavēstīja Baltā nama Nacionālās drošības padomes pārstāvis Džons Kērbijs.