palīdzība Ukrainai

Ukraina ir ļoti ieinteresēta smelties pieredzi no Baltijas un Skandināvijas valstu visaptverošās aizsardzības pieejām, turklāt šobrīd ir uzsākti priekšdarbi, lai līdzīgu sistēmu izveidotu arī Ukrainā, intervijā portālam “Sargs.lv” sacīja Ukrainas Nacionālās aizsardzības universitātes komandanta vietnieks, brigādes ģenerālis Serhijs Salkutsans.

Lasīt vairāk

Lai nosargātu savu brīvību un neatkarību pret Kremļa ietekmes atjaunošanas tīkojumiem, Krievijas kaimiņvalstīm, pret kurām jau ir vērsta agresija, vai pastāv šādi draudi, jāveido kopēja fronte, tā intervijā aizsardzības nozares portālam “Sargs.lv” saka Ukrainas Bruņoto spēku Nacionālās aizsardzības universitātes komandanta vietnieks, brigādes ģenerālis Serhijs Salkutsans.

Lasīt vairāk

Instruktoru sastāvs Ukrainas bruņotajos spēkos tiek veidots tikai pēdējo gadu laikā, un lielu ieguldījumu tā attīstībā snieguši arī Latvijas bruņoto spēku instruktori. Viņi uz Ukrainu mācīt karavīrus dodas kopš 2016. gada, un līdz šim apmācīti jau vairāk nekā 400 Ukrainas armijas instruktoru. Šogad pirmo gadu sasniegts tāds līmenis, kad Ukrainas bruņoto spēku instruktori jau paši var sākt apmācīt savus dienesta biedrus.

Lasīt vairāk