Aktuāli

palīdzība Ukrainai

Kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā līdz šim Latvijā reģistrēti 28 920 Ukrainas civiliedzīvotāji, bet 23 066 bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija.

ASV Senātam līdz 19.maijam ir jāapstiprina likums par jaunu palīdzību Ukrainai 40 miljardu ASV dolāru apjomā, lai neiestātos pauze militārās palīdzības piegādē Ukrainai, piektdien paziņoja ASV Aizsardzības ministrijas preses sekretārs Džons Kērbijs.

Svētdien, 15. maijā, 350 aizsardzības nozares pārstāvji skries “Rimi” Rīgas maratonā, kas šogad tiks veltīts Ukrainai, ar saukli “Kopā!” vienojot skrējienā Ukrainas atbalstam.

Triju Baltijas valstu un Polijas iekšlietu ministri aicinājuši Eiropas Savienības (ES) institūcijas koordinēt atbalstu atmīnēšanas darbiem Ukrainā un izvērtēt iespējas to finansēt no ES līdzekļiem.

Eiropas Savienība (ES) plāno piešķirt vēl 500 miljonus eiro ieroču un cita militārā aprīkojuma piegādēm Ukrainas bruņotajiem spēkiem, piektdien paziņojis ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels.