palīdzība Ukrainai

Humānās palīdzības nogādāšanu uz kara plosīto Austrumukrainu Krievijas atbalstītie separātisti izmanto kā iemeslu provokācijām. Tā pēc nedēļu ilgas vizītes, kuras laikā Ukraiņu karavīriem un viņu ģimenēm tika nogādāts kārtējais Latvijas sarūpētais labdarības sūtījums, stāsta Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš.

Lasīt vairāk

Lai arī Ukrainas valsts kontrolētajā teritorijā militārais apdraudējums vairs nav tik izteikts kā konflikta sākumā, potenciālas briesmas ir ik uz soļa. Tāpēc labi, ja cilvēki prot atpazīt draudus un laicīgi evakuēties, stāsta civilās aizsardzības eksperts no Latvijas Edmunds Āķītis, kurš jau vairākus mēnešus apmāca Ukrainas iedzīvotājus, Sarkanā Krusta darbiniekus un brīvprātīgos.

Lasīt vairāk

Tie cilvēki, kuri Latvijā patērē Krievijas propagandas medijus, ir gluži kā virtuālā realitātē dzīvojoši datorspēļu atkarīgie jaunieši. Taču šī sabiedrības daļa ir steigšus jāglābj, kamēr Krievija caur viņiem nav sākusi īstenot savas politiskās intereses Latvijā, tā uzsver nesen atbrīvotais ukraiņu politieslodzītais kinorežisors Oļegs Sencovs, kuram Krievija izvirzīja safabricētas apsūdzības terorismā, notiesājot uz 20 gadiem stingrā režīma ieslodzījumā.

Lasīt vairāk

Atvaļinātais Ukrainas bruņoto spēku vecākais seržants Jevgēņijs Panovs līdzīgi kā daudzi laikā no 2014. līdz 2015. gadam cīnījās pret prokremliskajiem kaujiniekiem Austrumukrainā. Pēc kara viņš centās atgriezties civilajā dzīvē, taču drauga lūgums izpalīdzēt un atbraukt līdz okupētajai Krimai izrādījās liktenīgs. Okupācijas varas iestādes viņu arestēja un aizveda uz Krieviju. Tagad Jevgēņijs atzīst – Krievijas specdienesti vajadzīgā rezultāta panākšanai aizvien lieto NKVD metodes. Gan Ukrainai, gan pārējām Krievijas kaimiņvalstīm viņš iesaka mācīties dzīvot kā Izraēlai – pastāvīga konflikta

Lasīt vairāk