genocīds

Krievijas raķešu triecienā Čerņihivas pilsētai, Ukrainas ziemeļos, trešdien nogalināti 11 cilvēki un 20 ievainoti, trešdien paziņojušas vietējās amatpersonas.

Ukraina ir dokumentējusi 626 ķīmiskos uzbrukumus no Krievijas puses, paziņoja Ukrainas pastāvīgā pārstāvja starptautiskajās organizācijās Vīnē vietniece Natālija Kostenko Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Sadarbības drošības jomā foruma kārtējā sēdē.

Kolīdz karš Ukrainā būs beidzies, agresorvalsts Krievija meklēs iespējas jaunām militārām avantūrām, tādējādi tās nākamā agresija, kas būs vērsta pret kādu no Eiropas valstīm ir tikai un vienīgi laika jautājums. Šādu – visai atklātu viedokli intervijā medijam “ELTA” pauda Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis.

Agresorvalsts Krievija nākamgad plāno palielināt savus militāros izdevumus par 70%, atsaucoties uz aģentūras AFP rīcībā esošo informāciju ziņo izdevums “The Moscow Times”.

ASV Tieslietu ministrija sadarbojas ar Starptautisko Krimināltiesu (SKT) un atbalsta Ukrainas prokurorus, kuri veic kara noziegumu izmeklēšanu, pirmdien paziņoja ģenerālprokurors Meriks Garlends, atkārtoti apliecinot, ka vairāk nekā gadu pēc Krievijas iebrukuma viņa departaments turpina sniegt atbalstu.