Krievija

Atbildot uz Krievijas militārajiem draudiem un aktivitātēm Ukrainas pierobežā, Rietumvalstu galvenais uzdevums ir turpināt atvairīt šos riskus ar efektīvu atturēšanas politiku, tā intervijā “Sargs.lv” saka Lietuvas nacionālās aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks (Arvydas Anušauskas). Viņš atzīst, ka bažas rada arī Baltkrievijas militārā sadarbība...

Igaunijas aizsardzības ministrs Kalle Lānets (Kalle Laanet) 6. maijā notikušajā ES aizsardzības ministru sanāksmē apsprieda drošības situāciju reģionā, kā arī pievērsa uzmanību ES ilgtermiņa drošības un aizsardzības politikas plāniem.

Krievijas atbalstītie kaujinieki ceturtdien Donbasa konflikta zonā uguns pārtraukšanas režīmu pārkāpuši 16 reizes, nogalināti divi ukraiņu karavīri, bet viens ievainots, savukārt piektdienas rītā apšaudes notikušas jau piecas reizes, piektdien pavēstīja Ukrainas Apvienoto spēku operācijas preses centrs.

ASV tiecas pēc stabilām un prognozējamām attiecībām ar Krieviju, bet neatstās bez atbildes nekādas Maskavas agresīvās un neapdomīgās darbības, arī pret Ukrainu, intervijā "Radio Brīvība" ukraiņu redakcijai sacīja ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

Šodien aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar pulkvedi Jāni Dreimani, lai pateiktos viņam par darbu, pildot Latvijas Republikas aizsardzības atašeja Krievijā dienesta pienākumus.