Krievija

Eiropas Parlaments rezolūcijā, kas pieņemta ar 581 balsīm par, 50 pret un 44 atturoties, prasa Krievijai nekavējoties un bez nosacījumiem atbrīvot Alekseju Navaļniju un visas citas personas, kas aizturētas saistībā ar viņa atgriešanos Krievijā, tostarp žurnālistus, Navaļnija komandas locekļus un atbalstītājus, informē Eiropas Parlamenta Birojs...

“Ņevas konstruktoru birojs” publicējis ieskatu divu jauno Krievijas Kara flotes avionesējkuģu projektos. Tie gan nebūs pilnvērtīgi aviācijas bāzes kuģi, bet gan daudzfunkcionāli avionesēji, teikts 18. janvārī publicētajā “Ņevas konstruktoru biroja” materiālā par godu kompānijas deviņdesmitajai jubilejai.

Jaunievēlētā ASV prezidenta Džo Baidena administrācija centīsies pagarināt Stratēģiskā bruņojuma ierobežošanas līguma (START) termiņu, kas ir pēdējais ASV un Krievijas kodolieroču kontroles līgums, sacīja ASV valsts sekretāra amata kandidāts Entonijs Blinkens. Esošā līguma termiņš beidzas 5. februārī.

Krievijas opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija aizturēšana būs vēl viens iemesls, lai attiecības starp Rietumiem un Krieviju kļūtu saspringtākas, šorīt "LTV" raidījumā "Rīta Panorāma" prognozēja Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Viņš pieļāva, ka sekas notikumiem Krievijā var būt arī sankciju pastiprināšana.

Krievijas Baltijas kara flotes “Soveremennij” klases iznīcinātāju “Bezspakovnij” paredzēts saglabāt kā muzeja eksponātu Kronštatē. Taču atklājies – laikā, kad kuģis atradies dokos, tam nozagtas divas bronzas dzenskrūves pusmiljona dolāru vērtībā, bet to vietā ielikti lētāki metāla analogi, ziņo portāls “The Drive”.