Krievija

Saistībā ar Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija nelikumīgo ieslodzīšanu cietumā un Eiropas Cilvēktiesību tiesas lēmuma ignorēšanu, pārkāpjot Navaļnija cilvēktiesības, Eiropas Savienība (ES) piemērojusi sankcijas četrām Krievijas amatpersonām. Sankcijas noteiktas saskaņā ar jaunu sistēmu – ES Globālo sankciju mehānismu, kas ļauj ES veikt...

ASV prezidenta Džo Baidena (Joe Biden) administrācija gatavo jaunas sankcijas un citus soļus, lai sodītu Maskavu par vērienīgo “SolarWinds” kiberuzbrukumu, kā arī par teju letālo Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija (Alexei Navalny) saindēšanu, ziņo ASV laikraksts “The Washington Post”.

Lai būtu labāk sagatavota konfliktiem t.s. “pelēkajā zonā”, Krievija tuvākajos gados plāno izveidot īpašas pretgaisa aizsardzības vienības, kuras spēs operēt neatkarīgi no citu spēku vienību atbalsta, ikgadējā pārskatā par drošības izaicinājumiem 2021. gadā secina Igaunijas Ārējās izlūkošanas dienests. Lai arī eksperimentālā režīmā šāda vienība...

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlējis Federālajam drošības dienestam (FDD) pievērst divkārši pastiprinātu uzmanību iespējamiem Rietumu centieniem destabilizēt Krieviju, vēsta ASV militāro ziņu vietne “Stars and Stripes”.

Kamēr starptautiskajā arēnā Krievija visiem spēkiem mērojas ar Rietumvalstīm, tai ir ļoti svarīgi saglabāt kontrolējošo lomu kaimiņu reģionā, savu ietekmi īpaši nostiprinot Ukrainā un Baltkrievijā. Kamēr tur valda t.s. “kontrolētā nestabilitāte”, Krievija var manipulēt ar konflikta eskalāciju reģionā un kavēt kaimiņvalstu centienus tuvināties...