Krievija

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis plāno lūgt NATO dalībvalstis notriekt Krievijas raķetes, kas lido virs Ukrainas, tā, atsaucoties uz izdevumu “Politico”, ziņo aģentūra “Interfax-Ukraine”.

Polija apsver iespēju izmantot savas pretgaisa aizsardzības sistēmas Ukrainas pierobežā, lai no Polijas teritorijas notriektu Krievijas raķetes virs Ukrainas, vēsta Polijas radiostacija "RMF24", atsaucoties uz Polijas Ārlietu ministriju.

Trešdienas pēcpusdienā no Krievijas juridisko aktu portāla jau bija izņemts valdības lēmuma projekts par plānu vienpusējā kārtā mainīt valsts jūras robežas ar Lietuvu un Somiju Baltijas jūrā, kas no rīta paspēja izraisīt plašu ažiotāžu un asu nosodījumu no Lietuvas un Somijas amatpersonu puses. Šobrīd vēl nav iespējams pateikt, vai Krievijas rīcība...

Lielbritānijas aizsardzības ministrs Grants Šaps apsūdzējis Ķīnu letālās palīdzības nodrošināšanā agresorvalstij Krievijai, ko okupanti izmanto savos uzbrukumos Ukrainai, vēsta aģentūra “Reuters”.

Krievijas vēlme mainīt valsts jūras robežas ar Lietuvu un Somiju Baltijas jūrā var kļūt par eskalējošu pasākumu, sacīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš trešdien Rīgas pilī tikās ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV).