Ukraina

ASV valsts sekretārs Antonijs Blinkens ceturtdien vizītes laikā Kijevā paziņoja, ka Vašingtona varētu palielināt palīdzības sniegšanu Ukrainai pēc nesenajām Krievijas agresīvajām darbībām, kad tā savilka apjomīgu karaspēku pie robežām ar Ukrainu.

Krievijas atbalstītie kaujinieki ceturtdien Donbasa konflikta zonā uguns pārtraukšanas režīmu pārkāpuši 16 reizes, nogalināti divi ukraiņu karavīri, bet viens ievainots, savukārt piektdienas rītā apšaudes notikušas jau piecas reizes, piektdien pavēstīja Ukrainas Apvienoto spēku operācijas preses centrs.

ASV tiecas pēc stabilām un prognozējamām attiecībām ar Krieviju, bet neatstās bez atbildes nekādas Maskavas agresīvās un neapdomīgās darbības, arī pret Ukrainu, intervijā "Radio Brīvība" ukraiņu redakcijai sacīja ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

Šonedēļ Nacionālo bruņoto spēku karavīri dosies uz Ukrainu, lai Austrumukrainā nogādātu divdesmit tonnas humānās palīdzības, kas paredzēta Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un militārajā konfliktā cietušajiem civiliedzīvotājiem.

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens ceturtdien vizītes gaitā Ukrainā no jauna apstiprināja Vašingtonas apņemšanos atbalstīt Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, Vašingtonas nostāju paužot neilgi pēc nesenās Krievijas bruņoto spēku sakoncentrēšanas pie Ukrainas robežām, kas izraisīja Kijevas un Rietumu nosodījumu.