Ukraina

Kamēr starptautiskajā arēnā Krievija visiem spēkiem mērojas ar Rietumvalstīm, tai ir ļoti svarīgi saglabāt kontrolējošo lomu kaimiņu reģionā, savu ietekmi īpaši nostiprinot Ukrainā un Baltkrievijā. Kamēr tur valda t.s. “kontrolētā nestabilitāte”, Krievija var manipulēt ar konflikta eskalāciju reģionā un kavēt kaimiņvalstu centienus tuvināties...

Neskatoties uz spēkā esošo pamieru, Donbasa frontes līnijās atkal miruši Ukrainas karavīri. Vienlaikus daudzas pazīmes liecina, ka oficiālā Maskavas nākotnē turpinās pastiprināt savu vēstījumu par “kalpošanu krievvalodīgajiem iedzīvotājiem Ukrainas dienvidaustrumos”. Lai gan kopš Minskas vienošanās parakstīšanas pagājuši seši gadi, Krievija aizvien...

ASV un Eiropas valstis ceturtdien ANO Drošības padomē kritizēja Krieviju par Austrumukrainas konflikta atrisinājuma bloķēšanu, aicinot Maskavu izbeigt prokrievisko Donbasa kaujinieku atbalstīšanu, kā arī izvest no reģiona savu militāro tehniku un personālu.

Ukraina oficiāli aizliegusi izmantot tās teritorijā Krievijā ražotās vakcīnas pret Covid -19 vīrusu. Šādu lēmumu valsts pieņēmusi neraugoties uz grūtībām, kādas radušās, cenšoties uzsākt pašai savu vakcinācijas kampaņu.

Ukraina publiskojusi plānus par divu jaunu Jūras spēku bāzu izveidi Melnās Jūras reģionā, vēsta aizsardzības izdevums “Stars and Stripes”