Ukraina

Ukrainas aizsardzības ministrs Andrijs Tarans noraidījis Krievijas drošības padomes sekretāra Nokolaja Patruševa iepriekš izteiktos pieņēmumus, ka pēc haotiskās atkāpšanās no Afganistānas ASV pametīs likteņa varā arī Ukrainu, vēsta ASV aizsardzības ziņu portāls “Defense News”.

Nespējot noregulēt aizvien gruzdošo konfliktu Austrumukrainā, nespējot pienācīgi atbildēt Baltkrievijai par tās centieniem Eiropu pārpludināt ar Tuvo Austrumu migrantiem, kā arī piekāpjoties jautājumā par pretrunīgi vērtēto “Nord Stream 2” gāzes vadu, Rietumvalstis Krievijas autoritārā prezidenta Vladimira Putina priekšā nodemonstrējušas nespēju...

Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) uz laiku nolēmusi apturēt savu novērošanas misiju Ukrainas austrumos sakarā ar nedēļas nogalē notikušajiem protestiem pie novērotāju galvenās mītnes Doņeckā.

Krievija, kas jau kopš 2014. gada veic aktīvu hibrīdkaru pret Ukrainu, vienmēr pievērsusi lielu uzmanību starptautiskām militārajām mācībām tās teritoriju tuvumā. Šī uzmanība galvenokārt izpaužas pieaugošās propagandas aktivitātēs, dezinformācijā, ielaušanās informācijas telpā un manipulācijās. Izņēmums nebija arī stratēģiskās vadības un personāla...

Ukrainas Nacionālā gvarde paziņojusi, ka uzsāk savu vienību pārapbruņošanu ar NATO standarta UAR-15 triecienšautenēm, pārtraucot izmantot ilgus gadus Ukrainas bruņotajos spēkos lietotos padomju ēras Kalašņikova sistēmas ieročus, atsaucoties uz Ukrainas Nacionālās gvardes preses paziņojumu vēsta militārās nozares portāls “Defence Blog”.