Ukraina

ASV piegādās Ukrainai tankus "Abrams" tikai 2023.gada beigās vai 2024.gada sākumā, ziņo laikraksts "The Washington Post".

Pašreizējā Ukrainas kara fāzē varam būt pārliecināti, ka kodolieroču izmantošana nav Krievijas interesēs un, piedraudot ar tiem, netiks sasniegts neviens no V. Putina mērķiem, norāda Igaunijas drošības eksperts Rainers Saks. Kodolieroči vairāk tiek izmantoti pašaizsardzībai un nav īsti piemēroti kā uzbrukuma ieroči, viņš norāda.

Agresorvalsts Krievijas centieni visiem spēkiem sagādāt trūkstošos ieročus un munīciju, ar kuriem turpināt Ukrainas pilsētu apšaudi, varētu būt kā glābšanas riņķis pagrimušajai Ziemeļkorejas ekonomikai, kurai pat salīdzinoši pieticīgs ieroču pārdošanas darījums dotu vērā ņemamus ienākumus. Papildus naudai Ziemeļkoreja, iespējams, varētu pieprasīt...

Pentagona amatpersonu vidū pieaug atbalsts tam, lai tiktu atļauts Ukrainai piegādāt iznīcinātājus F-16, portāls "Politico" uzzinājis no informētiem avotiem ASV Aizsardzības ministrijā.

Krievijas pretlikumīgais iebrukums Ukrainā ir atdzīvinājis gan sabuedrības izpratni un pozitīvo attieksmi par NATO aizsardzības un atturēšanas politikas pamatprincipiem, gan licis pašai aliansei atgriezties pie tās sākotnēji noteiktajām pamatvērtībām - aizsargāt savus sabiedrotos ar pārliecinožšu spēku demonstrāciju un vienlaicīgu gatavību šos...