agresija

Krievijas autoritārais prezidents Vladimirs Putins būtu gatavs pieņemt Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski jebkurā viņam ērtā laikā, tomēr, lai tālāk runātu par situācijas noregulējumu Austrumukrainā, V. Zelenskim sākotnēji būtu jātiekas ar Kremļa atbalstīto un pašpasludināto “separātisko republiku” vadoņiem, vēsta Krievijas laikraksts “Novaya...

Pie Ukrainas robežām un okupētajā Krimā dislocētais karaspēks piektdien 23. aprīlī sāks atgriezties savās pastāvīgā izvietojuma vietās, tā paziņojis Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, atsaucoties uz Krievijas aizsardzības ministrijas izplatīto informāciju, ziņo Krievijas biznesa medijs “RBK”.

“Uzskatu, ka šī konflikta eskalācija ir nenovēršama,” tā, vērtējot pēdējās nedēļās novēroto Krievijas spēku savilkšanu pie robežām ar Ukrainu, intervijā portālam “Sargs.lv” atzīst Eiropas politikas analīzes centra (CEPA) pētnieks un bijušais ASV Armijas komandieris Eiropā atvaļināts ģenerālleitnants Frederiks Bens Hodžess (Frederick Ben Hodges)...

ASV Valsts departaments uzskata, ka konfliktā ar Ukrainu Krievija ir agresorvalsts, tā preses brīfingā paziņojis ASV Valsts departamenta preses sekretārs Neds Praiss (Ned Price), komentējot Krievijas spēku savilkšanu un provokācijas pie Ukrainas robežām.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis parakstījis likumu, kas ļauj iesaukt armijā rezervistus, neizsludinot mobilizāciju, trešdien paziņojusi prezidenta kanceleja.