kara noziegums

Lai piespiestu iedzīvotājus pamest Harkivu, Krievija varētu atkārtot stratēģiju, ko 2016. gadā izmantoja Sīrijas pilsētā Alepo, sagraujot infrastruktūru un sabombardējot civilos rajonus, uzskata Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Oleksandrs Litvinenko.

Krievija cenšas manipulēt ar karagūstekņu apmaiņas tēmu un izmantot to kā vēl vienu paņēmienu, lai destabilizētu situāciju Ukrainā, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) eksperti.

Lielbritānijas aizsardzības ministrs Grants Šaps apsūdzējis Ķīnu letālās palīdzības nodrošināšanā agresorvalstij Krievijai, ko okupanti izmanto savos uzbrukumos Ukrainai, vēsta aģentūra “Reuters”.

Pārbīdes Krievijas Aizsardzības ministrijā un līdzšinējā ministra Sergeja Šoigu nomaiņa ar Andreju Belousovu liecina, ka diktators Vladimirs Putins sper soļus, lai sagatavotos ilgstošam karam Ukrainā un konfrontācijai ar NATO nākotnē, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) pētnieki.

Krievijas raķešu triecienā Čerņihivas pilsētai, Ukrainas ziemeļos, trešdien nogalināti 11 cilvēki un 20 ievainoti, trešdien paziņojušas vietējās amatpersonas.