lielvalstis

ASV Jūras spēku 6. flotes iznīcināja kuģis “USS Arleigh Burke” uzsācis ieiešanu Melnajā jūrā, kur plāno aizvadīt dažāda veida operācijas ar NATO sabiedrotajiem un ASV partnervalstīm, vēsta ASV Jūras spēku pavēlniecība Eiropā un Āfrikā.

Augot bažām par iespējamu Krievijas plaša mēroga iebrukuma gatavošanu Ukrainā, telefona sarunu aizvadījuši ASV un Krievijas bruņoto spēku štābu priekšnieki, tikmēr Ukraina un Krievija arvien pamanāmāk gatavojas iespējamai bruņotai sadursmei, rīkojot arvien jaunas mācības.

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija apsver iespēju uz Ukrainu nosūtīt militāros padomniekus, papildu prettanku ieročus, kā arī domā par pretgaisa aizsardzības raķešu un helikopteru piegādēm, vēsta ASV raidsabiedrība CNN.

ASV izlūkdienesti brīdinājušas savus Eiropas sabiedrotos, ka atlicis ļoti neliels laiks, lai novērstu plaša mēroga Krievijas uzbrukumu Ukrainai. Jau šobrīd Ukrainas robežu tuvumā sapulcinātas Krievijas taktiskās bataljona līmeņa kaujas grupas, kuras ieņēmušas izejas pozīcijas iespējamam iebrukumam Ukrainā. Lai novērstu Krievijas agresiju pret...

Šobrīd dzīvojam lielu ģeopolitisku pārmaiņu laikā. Tā kā pagātnes likumi un noteiktība nu jau tiek uzskatīti kā novecojuši un pat lieki, vienīgais, ko iespējams droši prognozēt, ir vēl lielāka nestabilitāte. To izraisa vairāki faktori, tostarp jauno tehnoloģiju arvien pieaugošā loma un lielas ietekmes notikumu, piemēram, koronavīrusa pandēmijas...