Lielvalstis

Lielbritānija ievieš jaunu likumu, saskaņā ar kuru personām, kas rīkojas "naidīgu" ārvalstu valdību vārdā, būs jāreģistrē sava klātbūtne Apvienotajā karalistē, ziņo britu laikraksts “The Times”.

Eiropieši bieži pieļauj kļūdu, sakot, ka nepieciešams dialogs, bet nepadomājot, ko šajā dialogā vēlas pateikt. Tā intervijā portālam “Sargs.lv” saka Eiropas politikas analīzes centra (Center for European Policy Analysis - CEPA) pētnieks Edvards Lūkass. Vērtējot pēdējo nedēļu notikumus Ukrainas pierobežā, eksperts ir pārliecināt – Kremlis okupētās...

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija piešķīrusi 30 miljonus Britu mārciņu "uzticamā pārinieka" (Loyal Wingman) “Mosquito” – bezpilota aparāta, kas paredzēts kaujas lidmašīnu atbalstam - izstrādei. Finansējums paredzēts funkcionējoša prototipa izstrādei, un līdzīgi projekti tiek izstrādāti arī ASV, Eiropā un Austrālijā.

ASV un Lielbritānija vienojusies par ASV un Lielbritānijas Kara flotes vienību apvienošanu kopīgā kaujas grupā ap Lielbritānijas aviācijas bāzes kuģi “HMS Queen Elizabeth”, informē ASV aizsardzības sekretāra pienākumu izpildītājs Kristofers Millers.

Lielbritānijas bruņotie spēki noslēguši līgumu ar koncernu “Airbus Defence and Space” par Lielbritānijas satelītkomunikācijas sistēmas pirmās fāzes izstrādi, ziņo portāls “DefenseNews”.