lielvalstis

Baltā nama amatpersona otrdien paziņoja, ka Krievijas aizsardzības nozare, kurai piemērotas sankcijas, rada "iespēju" ASV un Rietumu aizsardzības uzņēmumiem iekarot Maskavas ieroču tirgus daļu.

Vairāki simti britu karavīru, kuri pašlaik dien Igaunijā izvietotajā NATO kaujas grupā, līdz Ziemassvētkiem atgriezīsies mājās, ziņo Lielbritānijas laikraksts “The Times”, tādējādi Igaunijā esošais britu karaspēka lielums tiks samazināts aptuveni uz pusi. Kā norāda Lielbritānijas Aizsardzības sekretārs Bens Volless, šie karavīri bija papildspēki...

Lielbritānijas valdība likusi pārskatīt savu pagājušajā gadā publiskoto aizsardzības un drošības pārskatu un cer līdz 2022. gada beigām pabeigt pārstrādāto aizsardzības plānu, paziņojusi premjerministre Liza Trasa.

Aizsardzības ministrs Loids Ostins tikās ar sabiedrotajiem Vācijā un valsts sekretārs Entonijs Blinkens iepriekš nepaziņotā apmeklēja Kijivu. Vizītes laikā tika paziņots par gandrīz 3 miljardus ASV dolāru lielu jaunu palīdzību Ukrainai un 18 tās kaimiņvalstīm.

Polija ir uzsākusi ceļu, lai paātrinātu aizsardzības iepirkumu programmas un nodrošinātu, ka tās spēki neizmanto padomju vai Krievijas ekipējumu. Varšavā lēmumu pieņēmēji ir palielinājuši aizsardzības fondu ieroču iegādei un palielinājuši savu armiju līdz 300 000 karavīru. Šim piemēram seko arī citas Eiropas valstis.