Diktatūra

Ideoloģizācijas pastiprināšana Krievijā var liecināt par režīma centieniem nodrošināt papildu sabiedrības mobilizācijas un leģitimizācijas resursus sastopoties ar pakāpenisku sociālekonomisko lejupslīdi, savā jaunākajā rakstā secinājis Satversmes aizsardzības birojs (SAB).

Ziemeļkoreja jūlijā nosūtīs militāros būvniecības un inženiertehniskos spēkus, lai piedalītos "atjaunošanas darbos" okupētajā Doneckas apgabalā, vēsta Dienvidkorejas telekanāls "Chosun".

Ziemeļkoreja nosūtījusi uz Krieviju konteinerus, kuros, iespējams, atrodas pieci miljoni artilērijas lādiņu, intervijā aģentūrai "Bloomberg News" sacīja Dienvidkorejas aizsardzības ministrs Sins Vonsiks, piebilstot, ka Krievijas diktators Vladimirs Putins vizītē Phenjanā, visticamāk, vēlēsies sarunāt vēl vairāk ieroču.

Dienvidkoreja ceturtdien paziņoja, ka "uzmanīgi vēro" Krievijas diktatora Vladimira Putina gatavošanos gaidāmajai vizītei Ziemeļkorejā.

Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs starptautiskajā konferencē “Riga StratCom Dialogue 2024” izteica asu kritiku par Eiropas Savienības (ES) politiku attiecībā uz Gruziju un Rietumbalkāniem, uzsverot nepieciešamību pēc skaidriem un stingriem vēstījumiem, lai veicinātu stabilitāti un demokrātiju šajos reģionos.