Diktatūra

Agresorvalsts Krievija paziņojusi jaunu termiņu pašas sāktās agresijas mērķu sasniegšanai Ukrainā. Tagad tas ir 2025. gads, lai gan vēl pērn, sākot karu, okupanti vēlējās sagrābt Ukrainu un tās galvaspilsētu divās dienās, vēsta “Insider”.

Krievijas diktators Vladimirs Putins un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns Kremļa trešdien publiskotajā videoierakstā redzami, tiekoties un sarokojoties kosmodromā "Vostočnij" Krievijas Tālajos Austrumos.

Līdz 2023. gada jūnijam Krievijas līderis Vladimirs Putins bija pārliecināts, ka nekas viņa varu valstī nevar satricināt. Pret diktatoru noskaņotie aktīvisti tika veiksmīgi izspiesti no valsts, skaļākie tika ieslodzīti vai nogalināti. Vairums neapmierinātās balsis klusēja, un pati Krievijas elite bija gatava paciest autokrāta ārpolitiku...

Jaunais mācību gads Krievijas skolās iesācies ar papildinātu programmu, kuras ietvaros skolēni apgūs ne tikai pamatiemaņas darbībās ar ieročiem un bezpilota lidaparātiem, bet arī Kremļa skatījumu uz pēdējo gadu vēsturi un “Speciālo militāro operāciju” Ukrainā, savā ikdienas ziņojumā vēsta britu izlūki.

Ukrainas bruņoto spēku kājniekiem izdevies šķērsot prettanku grāvjus un nocietinājumus ar "pūķa zobiem" pie Robotines ciema Zaporižjas apgabala rietumos, teikts ASV Kara studiju institūta (ISW) jaunākajā apskatā par situāciju frontē.