kara bēgļi

Krievija neatzīst savas pases, kas izdotas tā dēvētās Doneckas tautas republikas teritorijā, un šo pasu turētāji nedrīkst šķērsot robežu, ziņo Ukrainas izlūkdienesti.

13. septembrī ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails pasniedza Latvijas valdībai 176 vienguļamās gultas ar matračiem, kas tiks izmantotas pagaidu mājokļu nodrošināšanai ukraiņu bēgļiem Latvijā. Latvijas valdības vārdā dāvinājumu saņēma Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks ģenerālis Intars Zitāns.

Šogad Latvijas austrumu robežu šķērsojuši ap 120 000 ukraiņu, atsevišķās dienās viņu skaitam sasniedzot pat 1300 cilvēkus, šorīt intervijā TV3 pastāstīja Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts. Kā skaidroja Pujāts, ukraiņu kustība pāri Latvijas robežai kļuvusi ļoti liela, jo mūsu valsts ir teju drošākais ceļš, kā ukraiņiem no savas valsts...

Vācijas kanclers Olafs Šolcs kopā ar Itālijas premjerministru Mario Dragi un Francijas prezidentu Emanuelu Makronu ieradīsies kara plosītās Ukrainas galvaspilsētā Kijivā. Tā, atsaucoties uz Itālijas un Vācijas medijiem, ziņo aģentūra “Interfax-Ukraine”.

Pēdējās nedēļas laikā ir vērojama tendence, ka Ukrainā atgriežas vairāk tās pilsoņu, nekā izbrauc no valsts, televīzijā paziņoja Ukrainas Nacionālās gvardes pārstāvis Ruslans Muzičuks.