Izraēlas Kneseta deputāts: Irāna nav tikai Tuvo Austrumu, bet visas pasaules problēma

Konfliktu zonas
Sargs.lv
Izraēlas Gaisa spēku iznīcinātāji pirms uzbrukuma operācijas Irānas objektiem
Foto: ZUMAPRESS.com

Irānas kodolprogramma nav tikai Izraēlas un Tuvo Austrumu, bet visas pasaules problēma, kura pieprasa steidzamu atrisinājumu, tā šonedēļ, Izraēlas galvaspilsētā Jeruzalemē, tiekoties ar Baltijas valstu žurnālistiem pavēstīja Izraēlas parlamenta (Kneseta) deputāts – Baltijas valstu un Izraēlas parlamentāro sadarbības grupu vadītājs Simons Davidsons.

Tikšanās laikā S. Dāvidsons pauda pateicību Baltijas valstīm, kuras pauda nepārprotamu atbalstu Izraēlai pēc 2024. gada 7. oktobrī piedzīvotajiem Irānas atbalstīto teroristu grupējuma HAMAS masveida iebrukumiem un civiliedzīvotāju slaktiņiem Izraēlas dienvidos.

Runājot par drošības situāciju Tuvajos Austrumos viņš atzina, ka tā ir ārkārtīgi sarežģīta, jo aizvien turpinās karadarbība ne tikai pret grupējuma HAMAS atliekām Gazas sektorā, bet arī pret citu Irānas atbalstīto teroristisko organizāciju HEZBOLLAH valsts ziemeļos Libānas pierobežā.

“Mēs ik dienu šajā karā turpinām zaudēt karavīrus. Mēs aizvien neesam atguvuši 55 pērn oktobrī nolaupītos civiliedzīvotājus, kuri joprojām ir HAMAS gūstā, kuri tiek turēti badā, mocīti un regulāri izvaroti. [..] Mums [Izraēlai un Baltijas valstīm red.] ir jāsaprot, ka mums ir kopīgs ienaidnieks – Irāna, jo Irāna turpina sadarboties gana ar Krieviju, gan teroristiem Tuvajos austrumos, piegādājot tiem ieročus uzbrukumu veikšanai pret civiliedzīvotājiem Izraēlā un Ukrainā,” uzsvēra S. Davidsons.

Izraēlas Kneseta deputāts arī atzina – daudzu gadu garumā stiprinoties sadarbībai starp agresorvalsti Krieviju un Tuvo Austrumu teroristu atbalstošo Irānu, Krievija netieši iesaistījusies HAMAS un HEZBOLLAH atbalstā, nosūtot ieročus, kas vēlāk tikuši vērsti uzbrukumos pret Izraēlas mierīgajiem iedzīvotājiem.

Tiesa Krievijas pastarpināts atbalsts pret Izraēlu noskaņotajiem teroristiem nav vienīgais agresorvalsts savstarpējās sadarbības ietvars attiecībās ar Irānu.

Izraēlas ārlietu ministrijas eksperti secinājuši, ka Krieviju un Irānu saista cieša militārā sadarbība. Jau šobrīd Irāna caur Kaspijas jūru Krievija piegādā dažāda tipa ieročus tās krievu agresijas turpināšanai pret Ukrainu.

Kā secinājuši Izraēlas speciālisti, kuru vārdus “Sargs.lv” nedrīkst atklāt, Irānas piegādātā ieroču nomenklatūra paplašinās un līdztekus droniem, Irāna Krievijai piegādātas arī dažāda tipa ballistiskās raķetes. Īpaši vērts atzīmēt, ka Izraēlas ekspertu ieskatā, Irāna pēdējo gadu laikā spējusi attīstīt daudz veiksmīgāku raķešu programmu nekā Krievija. Irānas raķešu tehnoloģijas, Izraēlas speciālistu ieskatā, savā attīstībā par diviem gadiem apsteigušas Maskavas analogus, tādējādi krievi nu ir spiesti kopēt Irānas tehnoloģijas.

Cieša sadarbība ar Maskavu novērota arī Irānas kodolprogrammas ietvaros. Kā norādīja Izraēlas speciālisti, Irāna šobrīd radījusi vairāk nekā 400 kilogramus bagātinātā urāna, ar ko pietiktu aptuveni 9 kodolgalviņām.

Jau vēstīts, ka agrā piektdienas rītā Izraēlas Gaisa spēki un speciālie dienesti uzsāka masveida kombinētos triecienus Irānas kodolobjektiem, kodolprogrammā iesaistītajam personālam un Irānas bruņoto spēku vadībai. Iemesls Izraēlas veiktajiem uzbrukumiem ir pirms vairākiem gadiem uzsāktā Irānas kodolprogramma, kas paredz urāna bagātināšanu.

Lai gan pati Irāna vairākkārt paudusi, ka tās kodolprogramma domāta miermīlīgiem mērķiem, urāna bagātināšanas apjoms liecina par Irānas centieniem radīt savu savu atombumbu.

Kā norāda Izraēlas amatpersonas – Irāna ilgstoši dažādiem veidiem centusies iznīcināt Izraēlas valstiskumu un iedzīvotājus, tādēļ kodolieroču nonākšana Irānas rokās ir nepieļaujama

 

Dalies ar šo ziņu