Aktuāli

Baltija

Pagājušajā nedēļā Krievijas parlamentā tika iesniegts likumprojekts, kurā ierosināts, ka Krievijas Federācija atceļ Lietuvas neatkarības atzīšanu. Priekšlikumu iesniedza domes deputāts Jevgeņijs Fjodorovs, vadošais vairākuma partijas "Vienotā Krievija" pārstāvis. Bredlijs Vudvorts (Bradley Woodworth) no Ņūheivenas un Jēlas Universitātes aplūko...

Britu iznīcinātāji "Typhoon" un "F-35" trīs dienu mācībās izspēlēja dažādas situācijas, kurās bija nepieciešams atvairīt Spānijas un Somijas "F-18" iznīcinātāju un Vācijas "Typhoon" simulētus uzbrukumus, ziņo “UK Defence Journal”.

No 5. līdz 17.jūnijam Baltijas jūras reģionā norisinās plaša mēroga ikgadējās starptautiskās militārās mācības “BALTOPS 22”, kurās piedalīsies 14 NATO dalībvalstis – ASV, Beļģija, Bulgārija, Dānija, Igaunija, Francija, Vācija, Latvija, Lietuva, Lielbritānija, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Turcija, kā arī divas partnervalstis – Zviedrija un Somija...

Krievija varētu atsaukt Ukrainas un Baltijas valstu neatkarības atzīšanu, otrdien izteicies Krievijas Valsts domes deputāts Jevgēņijs Fjodorovs.

Rietumu sabiedrotajiem nav jābaidās būt stipriem - šodienas ģeopolitiskajā situācijā spēks ir kļuvis par nepieciešamību demokrātijas un miera nosargāšanai, otrdien Hāgā tiekoties ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu un vairāku alianses sabiedroto valstu un valdību vadītājiem uzsvēra Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).