Baltija

Ukraina otrdien paziņojusi, ka boikotēs Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) sanāksmi Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē, jo uz to uzaicināts arī Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, kurš paziņojis, ka plāno ierasties.

Pret Baltijas valstīm tiek pielietoti hibrīdkara elementi, lai palielinātu spriedzi reģionā, uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV), kurš piektdien piedalījās Tallinā notiekošajā 29.Baltijas Padomē.

Ukrainas uzvara ir eksistenciāls jautājums ne tikai Baltijas valstīm, bet arī Rietumiem, piektdien 29. Baltijas Padomes sanāksmē Tallinā sacīja Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis.

Atzīmējot Lietuvas Republikas bruņoto spēku 105. gadadienu, 25. novembrī Viļņā notiks Lietuvas un sabiedroto bruņoto spēku militārā parāde, kurā piedalīsies arī Nacionālie bruņotie spēki.

Lietuva nākamajā gadā plāno būtiski uzlabot savu bruņoto spēku dronu un pret dronu spējas, paziņojus Lietuvas parlamenta Nacionālās drošības un aizsardzības komitejas priekšsēdētājs Laurins Kasčiūns [Laurynas Kasčiūnas], atsaucoties uz aģentūru “BNS” vēsta kaimiņvalsts sabiedriskais medijs “LRT.lt”