Baltija

ASV Valsts departaments ir apstiprinājis augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmu HIMARS un raķešu pārdošanu Lietuvai par aptuveni 495 miljoniem ASV dolāru (494 miljoni eiro), paziņojusi ASV Aizsardzības drošības sadarbības aģentūra.

ASV laikraksts "The New York Times" (NYT) starp potenciālajiem NATO ģenerālsekretāra amata kandidātiem min arī Igaunijas premjerministri Kaju Kallasu.

Lietuva un Polija daudz ciešāk apmainīsies ar militārās izlūkošanas informāciju, kā arī kopīgi rīkos iepriekš neizziņotas bruņoto spēku mācības, par to tikšanās laikā Lietuvas galvaspilsētā Viļņā vienojušies Lietuvas bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Voldemārs Rupšis un Polijas bruņoto spēku komandieris ģenerālis Rajmunds Andreijščaks.

Lietuvas Bruņoto spēku komandieris Valdemārs Rupšis nākamajā Valsts Aizsardzības padomes sēdē ierosinās nenodot Ukrainai pašgājējas haubices "PzH 2000" un pretgaisa aizsardzības sistēmas NASAMS.

Nīderlandes armija sākusi bruņotu bezpilota sauszemes transportlīdzekļu (UGV) izmēģinājumus Lietuvā, kļūstot par pirmo NATO valsti, kas uzsākusi kaujas robotu testus lauka apstākļos.