Baltija

Militāro mācību poligonu trūkums Baltijas valstis kavē operatīvās sadarbības ar sabiedrotajiem uzlabošanu, paziņoja Vācijas Sauszemes spēku komandiera vietnieks ģenerālmajors Haralds Gante.

Francija ir apņēmusies gādāt par Lietuvas un visa Baltijas reģiona drošību, tikšanās laikā ar Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu trešdien Parīzē paziņojis Rlizejas pils saimnieks Emanuels Makrons.

Latvija un Igaunija kopīgais vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas "IRIS-T" iepirkums uzlabos Latvijas iedzīvotāju drošību, šodien preses konferencē pēc valdības sēdes sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Viņš uzsver, ka pašlaik Latvijā jau ir maza rādiusa pretgaisa sistēma, bet kopīgs iepirkums ar Igauniju palielinās abu...

Svētdien Latvijas aizsardzības ministre Ināra Mūrniece un Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs (Hanno Pevkur) preses konferencē medijiem paziņoja par kopīgu pretgaisa aizsardzības sistēmas “IRIS-T” iegādi, veidojot jaunu Livonijas vairogu Latvijas un Igaunijas gaisa telpas aizsardzībai.

Baltijas valstu gaisa telpā patrulējošās NATO lidmašīnas uz laiku izvietos Lielvārdes bāzē, svētdien Rīgā žurnālistiem paziņoja Latvijas aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).