Baltija

Zviedrijas centieni ievērojami stiprināt aizsardzības nozares spējas ir daļa no valdības aprēķina palikt ārpus NATO un tā vietā meklēt citus ceļus sadarbībai aizsardzības jomā, sacījis valsts aizsardzības ministrs Pēters Hultkvists (Peter Hultkvist)

Neskatoties uz pandēmijas radītajiem ierobežojumiem, kas ietekmē ceļošanu un pulcēšanos, tie nav mazinājuši Krievijas aktivitāti operācijās pret Igauniju, tā savā gada pārskatā raksta Igaunijas Iekšējās drošības dienests (KAPO).

Zviedrija Gotlandes salā sākusi izvieto vidējā rādiusa darbības pretgaisa aizsardzības raķetes “System 23”, kas pirms vairākiem gadiem tika nogādātas rezervē. Tagad tās ir izņemtas, lai nodrošinātu salas aizsardzību pret iespējamu gaisa uzbrukumu, vēsta Zviedrijas bruņotie spēki.

Viena no NATO dibinātājvalstīm – Beļģija – rūpējas par sabiedroto valstu gaisa telpas drošību jau 60 gadus, kopš 1961. gada aktīvi piedaloties NATO valstu gaisa telpas patrulēšanas operācijās. Turklāt Beļģijas iznīcinātāji “F-16”, ko tā savā gaisa flotē ieviesusi no 1983. gada, bija vieni no pirmajiem, kuri sāka patrulēt arī Baltijas valstu gaisa...

Savu interešu aizstāvībai Krievija īsteno gan juridisku, gan propagandas karu pret visiem, kas nepiekrīt tās vēstures traktējumam vai diskreditē kādu režīmam svarīgu vēstures simbolu. Turklāt Krievija arvien saasinātāk uztver jebkuru vēstures interpretāciju, kas neatbilst Vladimira Putina režīma skatījumam, tā 2020. gada pārskatā secina Satversmes...