Baltija

Redzot ģeopolitiskās situācijas attīstību, mēs nevaram gaidīt 12 gadus, mums aizsardzībā ir jāinvestē ātrāk. Tā šorīt intervijā “Latvijas Radio” atzina Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Runa varētu būt aptuveni 350 miljoni tuvākajiem trīs gadiem, turklāt arī pārējās Baltijas valstis stiprina savu aizsardzību - Igaunija ir piešķīrusi...

Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks intervijā Vācijas laikrakstam "Bild" paudis viedokli, ka Vācijas politika attiecībā uz Krieviju neatbilst mūsu laikam, un aicinājis Berlīni mainīt savu domāšanu. Vācija ir paziņojusi, ka nav iespējams piegādāt aizsardzības ieročus Ukrainai, un liegusi arī citām valstīm apbruņot Ukrainu.

Neviena valsts Eiropas Rietumos nevēlas konfliktu ar Krieviju, taču Ukrainai ir tiesības aizstāvēties un pieņemt palīdzību, tai skaitā arī bruņojuma veidā no NATO un citām partnervalstīm. Tā 24. janvārī intervijā “Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība” sacīja Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

No 24. līdz 29. janvārim Latvijas aizsardzības nozares pārstāvjiem bija plānota Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Eiropas (EDSO) bruņojuma kontroles inspekcijas vizīte Krievijā, taču 21. janvārī Latvija saņēma vizītes atteikumu. Vienlaikus 24. janvārī Krievijas Aizsardzības ministrijas vietnē maldinoši ziņots par četru Latvijas...

Latvija sākusi koordinēt jautājumu par ASV iespējamiem plāniem nosūtīt uz Austrumeiropu karavīrus un bruņutehniku, norāda Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins.