Aktuāli

hibrīdkarš

NATO iegulda lielus līdzekļus, lai uzlabotu dalībvalstu noturību, jo hibrīddraudu gadījumā noturība ir pirmā aizsardzības līnija. Tā sarunā ar “Sargs.lv” saka NATO Jauno drošības izaicinājumu nodaļas Enerģētikas drošības un hibrīdizaicinājumu apakšnodaļas vadītājs Mihails Rīle (Michael Rühle). Jau šobrīd mācībās regulāri tiek iekļauti dažādi hibrīdscenāriji ar mērķi uzlabot lēmumu pieņemšana ātrumu neskaidros apstākļos, vienlaikus nepārtraukti analizējot un uzlabojot NATO krīzes reaģēšanas sistēmu.

Lasīt vairāk

Vairums Krievijas kiberuzbrukumu joprojām ir pilnīgi neparedzami un mērķēti uz demokrātisko institūciju vājināšanu un sabiedrības grupu šķelšanu. Taču virsmērķis ir NATO vienotības graušana, lai tādā veidā kavētu laicīgu reakciju vispārējas krīzes gadījumā. Tā sarunā ar “Sargs.lv” norāda NATO Jauno drošības izaicinājumu nodaļas Enerģētikas drošības un hibrīdizaicinājumu apakšnodaļas vadītājs Mihails Rīle (Michael Rühle).

Lasīt vairāk

Maskava ir izteikusies diezgan skaidri, ka vēlas izmantot gāzes plūsmas caur “Nord Stream 2” gāzes vadu, lai agresīvāk diktētu gan gāzes cenas, gan tranzīta nosacījumus Ukrainai. Projektam “Nord Stream 2” jau piemērotas ASV sankcijas, turklāt tuvojoties tā pabeigšanai,  viss liecina, ka šo mērķi var neizdoties sasniegt. Iemesls – jauna gāzes vada “Baltic Pipe” projekts, kas veidos alternatīvu Ziemeļu – Dienvidu gāzes piegādes ceļu uz Poliju no gāzes ieguves laukiem Norvēģijā.  Šo gāzi būs iespējams transportēt tālāk, arī uz Ukrainu.

Lasīt vairāk