hibrīdkarš

Krievija sākusi izvest savus karavīrus no Kalnu Karabahas, ko Azerbaidžāna pagājušajā gadā atkaroja Armēnijai, trešdien paziņoja Kremlis.

Gruzijā vakar turpinājās protesti pret pretrunīgi vērtēto ārvalstu ietekmes likumprojektu, kuru likumdevēji apstiprināja tālākai apspriešanai. Likumprojekts izsaucis protestus Gruzijā un raisījis bažas Rietumos, daudziem uzskatot to par šķērsli Gruzijas centienos pievienoties Eiropas Savienībai (ES).

Teroraktā Piemaskavas koncertzālē ir pretrunas un neskaidrības, tomēr šis notikums tiks izmantots totalitārisma pazīmju nostiprināšanai Krievijas sabiedrībā un patriotiskākās iedzīvotāju daļas vēl ciešākai konsolidācijai ap vadoni Vladimiru Putinu, pauda vēsturnieks un politologs Kārlis Daukšts.

Otrdien, 19. martā, Ministru kabinets apstiprināja likumprojektu “Nacionālās kiberdrošības likums”. Likumprojekta mērķis ir stiprināt kiberdrošību Latvijā, kā arī ieviest pārskatītās Eiropas Savienības Tīklu un informācijas sistēmu drošības direktīvas (NIS2) prasības. NIS2 direktīvas mērķis ir panākt vienādi augstu kiberdrošības līmeni visā Eiropas...

“Pašvaldību vadītājiem nav jāzina militārie plāni, jo tas uzreiz kļūst par draudu. Ukrainā pēc pilna mēroga invāzijas sākuma bija vismaz trīs gadījumi, kad pilsētu pašvaldības nonāca krievu karavīru kontrolē, un okupanti uzreiz vērsās pret pilsētu vadītājiem. Pret viņiem tika izmantotas dažādas metodes, lai izspiestu informāciju par Ukrainas...