hibrīdkarš

Eiropas Savienība (ES) par vēl pusgadu pagarinājusi ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, kas tai tika noteiktas 2014.gadā pēc agresijas Ukrainā, teikts ceturtdien Eiropadomes mājaslapā publicētā paziņojumā.

Neraugoties uz Krievijas, NATO un EDSO aizvadītajām sarunām, Kremļa atbalstītais karaspēks Ukrainas austrumos veica trīs uzbrukumus, vienreiz izmantojot Minskas līgumos aizliegtos ieročus.

ASV Senāts ceturtdienas vakarā noraidīja likumprojektu par sankcijām pret gāzesvadu "Nord Stream 2", ko bija ierosinājis Teksasas republikānis Teds Kruss. Savukārt Roberta Menendesa likumprojekts, kas paradzētu iesaldēt ASV aktīvus augsta ranga Krievijas amatpersonām ir guvis Baltā nama atbalstu, vēsta mediji.

Krievijas izaicinošais ultimāts ir saliedējis ne tikai NATO, bet arī Eiropas Savienību, liekot Krievijai saprast, ka NATO nav Džordža Orvela "Dzīvnieku ferma”, kur ir vienlīdzīgas un mazāk vienlīdzīgas dalībvalstis, tā pēc aizvadītās NATO un Krievijas padomes sēdes portālam “Sargs.lv” sacīja Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns apsūdzējis Mali armijas kontrolēto pagaidu valdību, ka tā noalgojusi Krievijas privātās militārās kompānijas "Vagner" kaujiniekus, lai nostiprinātu savas pozīcijas.