terorisms

ASV sestdien oficiāli sāk izvest savus atlikušos spēkus no Afganistānas, gatavojoties pielikt punktu savai gandrīz 20 gadus ilgušajai klātbūtnei šai valstī, bet vienlaikus raisot bažas par turpmāko notikumu attīstību Afganistānā pēc starptautisko spēku aiziešanas.

ASV uz laiku nosūtīs papildu bruņotos spēkus uz Afganistānu, lai aizsargātu starptautiskos spēkus to izvešanas laikā, ceturtdien paziņoja ASV bruņoto spēku komandieris Tuvajos Austrumos ģenerālis Kenets Makenzijs.

NATO paudusi atbalstu Čehijai pēc tam, kad oficiālā Prāga nolēma izraidīt no savas valsts Krievijas diplomātus, apsūdzot tos spiegošanā un sprādziena sarīkošanā munīcijas noliktavā, kura laikā bojā gāja divi cilvēki.

Laikā, kad Krievija savelk spēkus pie Ukrainas robežām, pieaug arī uz dezinformāciju vērstu ziņojumu skaits, vainojot Ukrainas armiju uzbrukumos un militāras ofensīvas plānošanā.

ASV prezidents Džo Baidens nolēmis paturēt amerikāņu karavīrus Afganistānā arī pēc 1.maija - termiņa, par kuru sarunās ar talibiem bija vienojusies iepriekšējā Baltā nama administrācija. Šī apņemšanās jau izraisījusi asu kritiku no Afganistānas islāmistu grupējuma “Taleban”, ar kuru pēdējo gadu laikā ASV centušās panākt miera līgumu.