ieroči

Krievijas algotņu organizācija "Wagner Group" ir saņēmusi modificētu tanku "T-90S" partiju. Sociālajā plašsaziņas platformā "Telegram" pirmdien parādījās attēli, kuros redzami kaujas tanki "T-90S", pazīstami arī ar nosaukumu "Bhishma".

Pentagona ieroču piegādātājs "Lockheed Martin Corp." pirmdien paziņoja, ka ir izdevies iegūt pirmo lāzera "Directed Energy Interceptor for Maneuver Short-Range Air Defense System" (DEIMOS) sistēmas gaismas izstarojumu, kas apliecina, ka lāzera optiskās veiktspējas parametri atbilst sistēmas projekta parametriem.

Līdz ar Kanādas pievienošanos valstīm, kas gatavas piegādāt tankus Ukrainai, "tanku koalīcijā" ir jau 12 valstis, ceturtdien vakara uzrunā sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

ASV uzņēmums "Lockheed Martin", kas ražo reaktīvos iznīcinātājus F-16, ir gatavs piegādāt lidmašīnas valstīm, kas savus iznīcinātājus nodos Ukrainai, vēsta laikraksts "Financial Times", atsaucoties uz "Lockheed Martin" operāciju direktoru Frenku Sentdžonu.

Zemessardze gan tehniski, gan materiāli, Latvijā tiek būtiski stiprināta pēdējos astoņus gadus. Izņēmums nebūs arī 2023. gads, kad tās bruņojumā ienāks jauni pirmās līnijas šāvēju ieroči, pretgaisa un prettanku raķešu sistēmas, sakaru līdzekļi un bruņutransportieri “Patria”. Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis intervijā...