ieroči

Latvijas Kara muzeja ieroču kolekcija - divkauju pistoļu komplekts, kas izgatavots Rīgā. Stāstu sērijā "Latvijas Kara muzeja ieroču kolekcija" aicinām ielūkoties Latvijas Kara muzeja ieroču krātuvē, kas ir unikāla kolekcija, kurā izvietoti ap 1000 ieroču, kas ataino laiku no 17. - 20.gadsimtam.

Krievijas bruņotie spēki pierobežā ar Ukrainu izvieto smago uzbrukuma bruņojumu, tostarp taktisko raķešu “Iskander” palaišanas iekārtas un smagos pašgājēja mīnmetējus “2S4 Tyulpan”. Abas šīs ieroču sistēmas ir spējīgas nest kodolgalviņas, ziņo aizsardzības ziņu portāls “Defence-Blog”.

Zviedrija Gotlandes salā sākusi izvieto vidējā rādiusa darbības pretgaisa aizsardzības raķetes “System 23”, kas pirms vairākiem gadiem tika nogādātas rezervē. Tagad tās ir izņemtas, lai nodrošinātu salas aizsardzību pret iespējamu gaisa uzbrukumu, vēsta Zviedrijas bruņotie spēki.

Nīderlande gatavojas ieguldīt vairāk nekā 40 miljonus ASV dolāru ASV Armijas ieroču noliktavas paplašināšanā. Šī ir viena no ASV Armijas priekšposteņa ieroču un tehnikas noliktavām Eiropā no kuras ASV karavīri, ierodoties risināt krīzi Eiropā, var izņemt savu ieročus operatīvāk.

Latvijas uzņēmumiem ir liels potenciāls ne tikai novērošanas, bet arī uzbrukuma bezpilota lidaparātu jeb dronu ražošanā, turklāt šādi lidaparāti pat varētu būt krietni lētāki, nekā ārvalstu analogi. Tā atzīst Aizsardzības ministrijas un Latvijas augsto tehnoloģiju uzņēmumu pārstāvji, kuri aizsardzības nozares organizētā diskusijā meklēja iespējas...