bruņojums

Jau iepriekš vēstīts, ka ASV administrācija lēmusi piegādāt Ukrainai 31 “Abrams” kaujas tanku, un šis lēmums tika izziņots paralēli ar Vācijas apņemšanos piegādāt savus tankus “Leopard 2”, kā arī atļauju citiem sabiedrotajiem piegādāt šos tankus. “Politico” pieejamā informācija liecina, ka Ukraina saņems modernizētās “Abrams” versijas “M1A2” ar...

Polija piegādās Ukrainai arī 60 tankus "PT-91 Twardy" kopā ar 14 tankiem "Leopard 2", par ko tika ziņots jau iepriekš, piektdien pavēstīja Ukrainas prezidenta biroja vadītājs Andrijs Jermaks.

Uzreiz pēc tam, kad Vācija un ASV beidzot apstiprināja savu tanku piegādes Ukrainas bruņotajiem spēkiem, uzvirmojušas arī spekulācijas, vai Ukrainai izdosies iegūt savā rīcībā arī reaktīvos iznīcinātājus – iespējams, nozīmīgāko ieroču veidu, kas palīdzētu gūt izšķirošu pārsvaru cīņā pret Krievijas iebrucējiem.

Rietumvalstu piesolītā smagā bruņutehnika noteikti palīdzēs Ukrainai karā, kuru pret to sākusi Krievija, taču ukraiņiem ātram un izšķirīgam uzbrukumam un plašai okupēto teritoriju atbrīvošanai vajadzīga arī rietumvalstu aviācija un cits bruņojums, šādu vērtējumu pauda Latvijas Zemessardzes 1.Rīgas brigādes komandieris, pulkvedis Kaspars Pudāns.

Pēc savstarpējās diplomātiskās saspēles starp ASV un Vāciju šonedēļ beidzot tika apstiprināts, ka Ukrainas bruņotajiem spēkiem tiks nodoti aptuveni 80 ilgi gaidītie vācu ražojuma “Leopard 2” tanki. “Sargs.lv” jau rakstīja, ka Vācija un tās sabiedrotās valstis plāno "ātri" nosūtīt uz Ukrainu divus “Leopard 2” tanku bataljonus, kā trešdien, 25...