Aktuāli

bruņojums

Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks ir aicinājis NATO partnerus skaidrot Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam, ka viņa pašreizējais iebrukums Ukrainā nevar beigties ar uzvaru, bet tikai ar dārgu sakāvi, laikrakstam "Newsweek" sacīja A. Pabriks.

ASV Senātam līdz 19.maijam ir jāapstiprina likums par jaunu palīdzību Ukrainai 40 miljardu ASV dolāru apjomā, lai neiestātos pauze militārās palīdzības piegādē Ukrainai, piektdien paziņoja ASV Aizsardzības ministrijas preses sekretārs Džons Kērbijs.

Pentagona Kopīgais mazo bezpilota lidaparātu sistēmu apkarošanas birojs ir pabeidzis lieljaudas mikroviļņu tehnoloģiju demonstrāciju, kas spēj likvidēt vairākus dronu draudus vienlaicīgi.

Eiropas Savienība (ES) plāno piešķirt vēl 500 miljonus eiro ieroču un cita militārā aprīkojuma piegādēm Ukrainas bruņotajiem spēkiem, piektdien paziņojis ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels.

Latvijas sniegtais militārais atbalsts Ukrainai mērāms vairāk nekā 200 miljonu eiro vērtībā. Kā norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Latvija iestājas par Ukrainas brīvību un teritoriālo nedalāmību ne tikai tagad, bet to darījusi jau ilgu laiku pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā šī gada 24. februārī. Latvija stiprinājusi Ukrainas bruņoto spēku...