bruņojums

Francija parakstījusi apņemšanos pārdot Armēnijai snaiperu šautenes un apmācīt Armēnijas armijas virsniekus, piektdien pavēstīja abu valstu aizsardzības ministri.

Raķetes, ko Krievija saņēmusi no Ziemeļkorejas un izmantojusi karā pret Ukrainu, ražotas, izmantojot detaļas, kas izgatavotas Rietumos, konstatējusi britu pētnieciskā organizācija "Conflict Armament Research" (CAR).

Bezpilota lidaparāti jeb droni gan civilajā, gan militārajā jomā nav jaunums, taču Krievijas aizsāktais pilna mēroga karš Ukrainā ir pierādījis, ka to izmantošanas apjoms un mērķis nākotnē tikai palielināsies. Tāpēc likumsakarīgi rodas jautājums, vai tā ir loģiska karadarbības evolūcija vai drīzāk revolūcija mūsdienu karā. Portāls “Sargs.lv” uz...

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija strādā pie tā, lai piegādātu Ukraina tāla darbības rādiusa raķetes ATACMS, vēsta telekanāls NBC, atsaucoties uz divām amerikāņu amatpersonām. Tikmēr Kanāda līdz aprīļa sākumam nodos Ukrainai vairāk nekā 800 daudzfunkcionālus dronus "SkyRanger R70", lai palīdzētu Ukrainai pretoties Krievijas agresijai.

Krievijas aizsardzības nozares ideju laboratorija ir palielinājusi naudas atlīdzību par Igaunijā ražotā bezpilota sauszemes transportlīdzekļa notveršanu Ukrainā. Maskavā bāzētais Stratēģiju un tehnoloģiju analīzes centrs (CAST) 2022. gadā pirmo reizi paziņoja, ka atlīdzība viena miljona rubļu jeb aptuveni 11 000 ASV dolāru apmērā tiks piešķirta...