Tuvie Austrumi

Neskatoties uz ASV iebildumiem, Maskava varētu tuvoties reālam darījumam ar Teherānu, lai Irānas Islāma Republika iegūtu moderno “S-400 Triumf” pretgaisa aizsardzības sistēmu. Tajā pašā laikā ASV šobrīd nav dzīvotspējīga modeļa, lai noteiktu ieroču pārdošanas aizliegumu Irānai, vēsta “The National Interest”. Lai gan oficiāls pieprasījums nav...

Topošais ASV prezidents Džo Baidens paziņojis, ka uzstās, lai Irāna piekrīt jauniem nosacījumiem, ja vēlas ASV atgriešanos kodollīgumā un sankciju atcelšanu.

Cilvēktiesību pārkāpumi un citi notikumi Baltkrievijā, Ukrainā, Sīrijā, Venecuēlā, kā arī Krievijas veiktā ķīmisko ieroču izmantošana parāda, ka sankciju piemērošana ir un būs aktuāls jautājums gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī, uzsvēris Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andris Pelšs.

Izraēlas gaisa spēku reaktīvie iznīcinātāji otrdienas vakarā veikuši uzlidojumus mērķiem Sīrijas dienvidos, vēsta Damaskas oficiālā ziņu aģentūra SANA.

ANO Drošības padome otrdien ratificēja pamiera vienošanos, kas 23.oktobrī noslēgta starp Lībijas karojošajām pusēm, un aicināja abas puses "pilnībā īstenot šo vienošanos", pavēstīja diplomāti.