Ķīnas īpašais sūtnis apmeklēs Ukrainu un Krieviju

Konfliktu zonas
LETA/AFP
Ukrainas pilsēta Marjinka pēc krievu okupantu uzbrukuma
Foto: Ukrainas pilsēta Marjinka pēc krievu okupantu uzbrukuma Foto: AP/Scanpix

Ķīna nākamnedēļ sūtīs īpašo sūtni vizītēs uz Ukrainu, Krieviju un citām Eiropas valstīm, piektdien paziņojusi Pekina. "No 15.maija sūtnis Li Hui, Ķīnas valdības īpašais pārstāvis Eirāzijas lietās, apmeklēs Ukrainu, Poliju, Franciju, Vāciju un Krieviju, lai ar visām pusēm runātu par Ukrainas krīzes politisko noregulējumu," preses konferencē paziņoja Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis.

Li vizīte demonstrē Ķīnas "apņēmību atbalstīt miera sarunas," paziņoja ministrijas preses pārstāvis, piebilstot, ka tas "pilnībā parāda, ka Ķīna stingri stāv miera pusē".

"Ķīna ir gatava turpināt spēlēt konstruktīvu lomu, veidojot lielāku starptautisku vienprātību par pamieru, kara pārtraukšanu, miera sarunu sākšanu un izvairīšanos no situācijas eskalācijas," sacīja ministrijas preses pārstāvis.

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins pagājušajā mēnesī runāja pa telefonu ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.

Pekina tolaik paziņoja, ka Li, kurš bija Ķīnas vēstnieks Krievijā no 2009.gada līdz 2019.gadam, vadīs delegāciju, kas dosies uz Ukrainu. Taču Li izvēle šai lomai ir raisījusi bažas.

Neilgi pirms vēstnieka pienākumu atstāšanas Maskavā Li saņēma no Krievijas prezidents Vladimira Putina Draudzības ordeni.

  •  

Dalies ar šo ziņu