Ķīna

Igaunijas Drošības policija (KaPo) piektdien publiskotajā ikgadējā ziņojumā brīdina par Ķīnas izlūkdienestu aktivitātēm, kas vērstas pret Igauniju.

Pekina stiprinās stratēģisko sadarbību ar Maskavu, tiekoties ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu, paziņojis Ķīnas ārlietu ministrs Vans Ji.

No 2014.-2018. gada līdz 2019.-2023. gada periodam Eiropas valstis gandrīz divkāršoja galveno ieroču importu (+94%). Daudz lielāki ieroču apjomi 2019.-23. gadā ieplūda Āzijā un Tuvajos Austrumos, kur ir deviņi no 10 lielākajiem ieroču importētājiem. Amerikas Savienotās Valstis laikposmā no 2014.-2018. gada līdz 2019.-2023. gadam palielināja ieroču...

Austrālija otrdien izklāstīja 10 gadu plānu, kas paredz izveidot tās lielāko karafloti kopš Otrā pasaules kara, divkāršojot lielo karakuģu skaitu un palielinot aizsardzības izdevumus, kas nepieciešams arvien straujākas bruņošanās sacensības dēļ Āzijas-Klusā okeāna reģionā.

Ķīna arvien intensīvāk mēģina pozicionēt sevi ne tikai kā ekonomisku lielvaru, bet arī kā alternatīvu Rietumu pārvaldes modelim, un, lai to sasniegtu, tā cenšas uzlabot savu tēlu citās pasaules valstīs un panākt ekonomisku un politisku ietekmi vai pat pārsvaru pār tām, savā pagājušā gada pārskatā norādījis Satversmes aizsardzības birojs (SAB).