Ķīna

Ķīna būvē jaunu 003 tipa lidmašīnu bāzes kuģi. Tas būs līdzvērtīgs ASV Jūras kara flotes lidmašīnu bāzes kuģiem un būtiski atšķirsies no bruņojumā esošajiem dieviem Ķīnas aviobāzes kuģiem. Kā vēsta ASV finanšu un ekonomikas žurnāls “Forbes”, atvērtā koda izlūkdatu analītiķi nesen pamanījuši ko pārsteidzošu – nepabeigtais lidmašīnu bāzes kuģis ir pazudis no tā celtniecības vietas Šanhajā. Balstoties uz publiski pieejamo satelītattēlu analīzi, noteikts, ka kuģis pārvietots starp 25. un 28. maiju.

Lasīt vairāk

Krievijas valdība ilgi pieņēmusi, ka Rietumu sankcijas pret Irānu ļaus tai pirmajai izvērst savu ietekmi šajā valstī, paplašinot savus dzelzceļa maršrutus uz dienvidiem caur Islāma republiku un saglabājot Dienvidkaukāzu kā Maskavas kontrolētu tranzīta centru gan austrumu-rietumu, gan ziemeļu-dienvidu maršrutiem. Tomēr Ķīna uz to ir reaģējusi izvēršot savus dzelzceļa savienojumus rietumu virzienā caur Centrālāziju - ne tikai pāri Kaspijas jūrai, kā Maskava sagaidīja, bet arī caur Irānu un šķiet, ka Krievija reģionālajos dzelzceļa karos zaudē. To apstiprina Krievijas Dzelzceļa meitas uzņēmuma

Lasīt vairāk

Maskava pēdējos 20 gadus ir rēķinājusies ar regulāriem ienākumiem no Ķīnas par tās kravu tranzītu pa Krievijas dzelzceļu uz Eiropu, taču Pekinas sadarbība ar Centrālāzijas valstīm un Irānu liecina, ka tas varētu mainīties, līdzi nesot ģeopolitiskas sekas, raksta domnīcas “The Jamestown Foundation” vietnē “Eurasia Daily Monitor” raksta Pols Goubls.

Lasīt vairāk

Pasaule šobrīd saskaras ar korona vīrusa pandēmiju, kas aizvien pieņemas apmēros. Tomēr Ķīna šonedēļ atkal atvērusi Uhaņas pilsētu, kurā sākotnēji izraisījās Covid-19 pandēmija, tādējādi ļaujot 11 miljoniem iedzīvotāju izbraukt ārpus tās robežām. Šis solis tiek uzskatīts par nopietnu pavērsiena punktu centienos apkarot vīrusa radīto uzliesmojumu, vēsta “Reuters”.

Lasīt vairāk