Ķīna

Ķīna, Krievija un Irāna rada vislielākos draudus Lielbritānijai mūsdienu mainīgajā un nestabilajā pasaulē. Tā paziņojis Lielbritānijas Slepenā izlūkošanas dienesta jeb MI6 vadītājs Ričards Mūrs (Richard Moore), uzstājoties Londonas Starptautiskajā stratēģisko studiju institūtā, kas notika pirmo reizi kopš viņa apstiprināšanas amatā.

Lai nodrošinātu drošību, nepietiek tikai ar spēcīgiem NATO dalībvalstu bruņotajiem spēkiem, ir nepieciešamas arī spēcīgas sabiedrības, tā, atklājot NATO ārlietu ministru sanāksmes pasākumu “NATO skatījums uz 2030. gadu un tālāku nākotni”, sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Viņš ieskicēja, kādiem jābūt galvenajiem elementiem, uz kuriem...

Lietuvas Aizsardzības ministrija rosina veikt grozījumus likumdošanā, lai liegtu "neuzticamiem" ražotājiem ar saviem piedāvājumiem piedalīties ar valsts drošības jomu saistītos iepirkumos, raksta Lietuvas sabiedriskais medijs “LRT.lt”. Tas attiektos galvenokārt uz tehnoloģiju ražotājiem no tādām valstīm kā Ķīna, Krievija un Baltkrievija.

Pasaule ir mainījusies, un NATO uzdevums šajā mainīgajā ģeopolitiskajā situācijā ir turpināt nodrošināt gan kolektīvo aizsardzību, gan nepieciešamības gadījumā spēt tikt galā ar krīzēm, sadarbojoties ar līdzīgi domājošiem partneriem visā pasaulē. Tā intervijā “Sargs.lv” atzīst NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos Baiba...

Lietuvas valdība trešdien apstiprinājusi atjaunoto Nacionālās drošības stratēģiju, kurā norādīts uz Krievijas, Baltkrievijas un Ķīnas radītajiem apdraudējumiem Lietuvas drošībai.