Ķīna

ASV prezidents Džo Baidens piektdien virtuālajā Minhenes drošības konferencē paziņoja, ka "Amerika ir atgriezusies" un ka transatlantiskās alianses atkal ir ASV prioritāte.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs piektdien apsūdzēja Ķīnu un Krieviju, ka tās strādā pret starptautisko kārtību.

Eiropas Savienībai (ES) ir jāpaplašina ierobežojošie pasākumi pret Krieviju, iepazīstinot Saeimas Eiropas lietu komisiju ar Latvijas nostāju Krievijas jautājumā gaidāmajā ES Ārlietu padomē, akcentēja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Avīze “The New York Times” reiz recenzijā nodēvēja ģeopolitikas ekspertu un “Stratfor” dibinātāju Džordžu Frīdmenu par “maģisko astotnieka bumbu” (Magic 8-Ball), kam uzdot jautājumus par nākotni. Portāls “Sargs.lv” sarunā ekspertam lūdz ieskatīties Ķīnas un ASV nākotnē. Dž. Frīdmens uzsver - Ķīnu un Krieviju vieno t.s. “maskirovkas” spējas, t.i...

Džordžs Frīdmens tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem mūsdienu ģeopolitikas ekspertiem, kas savā laikā konsultējis gan NATO Sabiedroto spēku augstākajā virspavēlniecībā Eiropā (SHAPE), gan ASV Militāro koledžu, kas sagatavo ASV ausgtākos virsniekus. Šī gada sākumā arī portālam Sargs.lv bija iespēja tikties sarunā ar ASV privātā analītiskā...