Ķīna

Pagājušajā nedēļā Pentagona publiskotā kiberstratēģija atklāj, ka Ķīna un Krievija ir gatavas izvērst virkni kiberuzbrukumu ASV kritiskajai infrastruktūrai un aizsardzības tīkliem, ja izceltos karš, vēsta militārais medijs “Defence News”.

Sākoties Krievijas iebrukumam Ukrainā, agresorvalsts diktatora Vladimira Putina vērienīgās ambīcijas uzreiz kļuva acīmredzamas. Viņš plānoja gāzt valdību Kijivā un pārņemt kontroli pār valsti. Taču V. Putina centieni sniedzās tālāk par ietekmes sfēras izveidošanu Centrāleiropā un Austrumeiropā. Pakļaujot Ukrainas valsts iekārtu, V. Putins cerēja...

Šajā nedēļā ASV, Japāna un Austrālija plāno kopīgas jūras spēku mācības Dienvidķīnas jūrā, rietumos no Filipīnām, lai parādītu savu apņemšanos aizsargāt uz tiesiskumu balstīto pasaules kārtību pēc nesenās Ķīnas agresijas Dienvidķīnas jūrā, vēsta ziņu aģentūra “The Associated Press”.

Krievija un Ķīna noorganizējušas kopīgas jūras spēku mācības Klusajā okeānā, izspēlējot glābšanas operācijas un gaisa uzlidojumu atvairīšanu, piektdien paziņojusi Krievijas Aizsardzības ministrija.

Viena no šīs vasaras gaidītākajām filmām ir Kristofera Nolana (Christopher Nolan) biogrāfiskā drāma "Openheimers". Pēc 78 gadiem, kopš amerikāņu bumbvedējs “Boeing B-29 Superfortress” Hirosimā nometa atombumbu “Little boy” jeb “Mazo zēnu”, atkal esam spiesti aizvien vairāk domāt par šo bumbu. “Bloomberg” žurnālists Makss Heistings (Max Hastings)...