militārs konflikts

Krievijas atturēšanai no potenciālā uzbrukuma Baltijai, kaujas gatavība visās trijās Baltijas valstīs jāuztur kā Aukstā kara laikā, šodien Latvijas Aizsardzības ministrijas organizētajā tiešsaistes diskusijā "Mācības "Zapad 2021" - kam gatavojas uzbrukt Krievija?", norādīja bijušais Sauszemes spēku komandieris atvaļināts pulkvedis Igors Rajevs.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti otrdien, 14.septembrī, ar Eiropas Savienības (ES) Augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzepu Borelu apspriedīs, kā Eiropai reaģēt uz Afganistānas humāno un drošības krīzi.

Ukrainas austrumos apšaudēs ar Krievijas uzturētajām un apbruņotajām kaujinieku bandām krituši divi ukraiņu karavīri, bet vēl desmit guvuši ievainojumus, svētdien paziņojusi Ukrainas armija.

Aptuveni 300 NATO Ātrās reaģēšanas spēku karavīri ir norīkoti palīgā no Afganistānas evakuētajiem cilvēkiem, kamēr viņi gaida pārvietošanu, ziņu aģentūrai DPA atklāja kāda NATO militārpersona.

Šobrīd būtiskākais ir stabilizēt situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas un nosūtīt ļoti skaidru signālu, ka šāda veida Baltkrievijas hibrīduzbrukums nav perspektīvs. Tas tikai izraisīs vēl lielāku spiedienu pieņemt jaunas sankcijas pret Baltkrievijas pašpasludinātā līdera Aleksandra Lukašenko režīmu, tā “Sargs.lv” norāda ārlietu ministrs...