militārs konflikts

ASV Finanšu ministrija ceturtdien atzina Krievijas privāto algotņu organizāciju "Vāgnera grupa" (Wagner Group), kas ir aktīvi iesaistīta karā Ukrainā, par nozīmīgu starptautisku noziedzīgu organizāciju. Šāds lēmums ļauj noteikt virkni sankciju pašai organizācijai un starptautiskajam tīklam, kas to atbalsta.

Krievijas algotņu organizācija "Wagner Group" ir saņēmusi modificētu tanku "T-90S" partiju. Sociālajā plašsaziņas platformā "Telegram" pirmdien parādījās attēli, kuros redzami kaujas tanki "T-90S", pazīstami arī ar nosaukumu "Bhishma".

Līdz ar Kanādas pievienošanos valstīm, kas gatavas piegādāt tankus Ukrainai, "tanku koalīcijā" ir jau 12 valstis, ceturtdien vakara uzrunā sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Izraēla piektdien veikusi uzlidojumus Gazas joslai, atbildot uz kaujinieku raķešu izšaušanu no palestīniešu anklāva, Izraēlas un palestīniešu starpā saglabājoties paaugstinātai spriedzei pēc Izraēlas armijas ceturtdienas operācijas okupētajā Rietumkrastā, kurā tika nogalināti deviņi palestīnieši.

ASV uzņēmums "Lockheed Martin", kas ražo reaktīvos iznīcinātājus F-16, ir gatavs piegādāt lidmašīnas valstīm, kas savus iznīcinātājus nodos Ukrainai, vēsta laikraksts "Financial Times", atsaucoties uz "Lockheed Martin" operāciju direktoru Frenku Sentdžonu.