militārs konflikts

Palestīniešu grupējuma "Hamās" kaujinieki 7.oktobrī Izraēlā sagrābtos ķīlniekus izvietojuši kaujas laukā, pavēstīja Starptautiskās Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Vidējo un Tuvo Austrumu reģionālās pārvaldes direktors Fabricio Karboni.

Bahmutas virzienā norit smagas kaujas, turpinoties Krievijas okupantu pretuzbrukumiem, kuros regulāri tiek izmantota artilērija un fugasa bumbas, telemaratona laikā vēstīja Ukrainas 26. artilērijas brigādes preses virsnieks Oļegs Kalašņikovs. Viņš norādīja, ka atsevišķos gadījumos okupantu karaspēks esot atklājis uguni arī pa savām vienībām – vai...

Reakcijā uz konfliktu Tuvajos austrumos starptautiskā sabiedrība ir pamatīgi izgāzusies, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Izraēla un grupējums "Hamās" vienojušies par četru dienu uguns pārtraukšanu, 50 "Hamās" Izraēlā sagrābto ķīlnieku atbrīvošanu no gūsta Gazas joslā un 150 palestīniešu atbrīvošanu no Izraēlas cietumiem, naktī uz trešdienu pavēstīja Izraēlas un "Hamās", kā arī sarunu vidutājas Kataras pārstāvji.

Irānas garīgais līderis ajatolla Ali Hamenei palestīniešu radikālā grupējuma "Hamās" politbiroja priekšsēdētājam Ismailam Hanijam sacījis, ka Teherāna turpinās grupējumu atbalstīt politiski un morāli, bet tiešā veidā karā neiejauksies, pavēstīja Irānas amatpersonas un "Hamās" pārstāvji, kas ir pazīstami ar tikšanās detaļām.