Vācija

Vācijas bruņojuma rūpniecības uzņēmums "Rheinmetall" nodos Ukrainai pretgaisa aizsardzības tankus hibrīdus "Frankenstein", kas spēj notriekt ienaidnieka raķetes un bezpilota lidaparātus, ziņo britu laikraksts "The Telegraph".

"Rheinmetall Electronics UK" ir parakstījis partnerības līgumu ar Latvijas uzņēmumu "Lightspace Technologies", lai attīstītu un ražotu papildinātās realitātes sistēmas, izmantojot multifokālo tehnoloģiju izmantošanai XR un AR lietojumos militārajā tirgū. Multifokālie risinājumi piedāvā iespēju attēlot attēlus un informāciju vairākās fokusa plaknēs...

Lai uzturētu pilotu lidošanas un kaujas spējas, no Lielvārdes militārā lidlauka Vācijas Gaisa spēku “Eurofighter” iznīcinātāji paceļas divas reizes dienā. “Katru dienu tie gaisā veic dažāda veida uzdevumus. Visbiežāk tie ir pārtveršanas uzdevumi, jo mēs praktizējam to, kas šīs misijas ietvaros mums ir vissvarīgāk,” atklāj Vācijas Gaisa spēku...

Vācija ir devusi Ukrainai atļauju apšaudīt ar Vācijas piegādātajiem ieročiem mērķus Krievijā, piektdien paziņoja kanclera Olafa Šolca preses pārstāvis.

Pašas NATO aprēķini liecina, ka Eiropai ir tikai maza daļa no pretgaisa aizsardzības sistēmu, kas nepieciešama alianses austrumu flanga aizsardzībai, pirmdien vēstīja ASV laikraksts “Financial Times” (FT).