Vācija

Vācija informējusi NATO, ka šogad plāno aizsardzībai tērēt summu, kas ir līdzvērtīga vismaz 2% no IKP, noskaidrojusi ziņu aģentūra DPA.

Vācijas drošības iestādes uzmanīgi seko satelītu navigācijas traucējumiem Baltijas jūras reģionā, aģentūrai DPA atzinusi transporta ministrija. Vācijas drošības eksperti, aviācijas speciālisti un armijas pārstāvji uzmanīgi novēro GPS traucējumus, fiksējot konkrētus to avotus, lai gan ziņas par to netiek publiskotas.

ASV pērn ārvalstu valdībām pārdevusi ieročus 238 miljardu dolāru vērtībā, kas ir par 16% vairāk nekā 2022. gadā, vēsta ASV aizsardzības izdevums “Stars and Stripes”.

Lietuvai ir intensīvas un "ļoti detalizētas sarunas" ar Vācijas bruņojuma ražotāju "Rheinmetall" par jaunas rūpnīcas būvniecību valstī, ceturtdien paziņoja Lietuvas ekonomikas un inovāciju ministre Aušrine Armonaite. "Mēs turpinām sarunas ar "Rheinmetall", bet detalizētāk to komentēt es nevaru," ministre teica ziņu aģentūrai BNS, to pamatojot ar...

Lielbritānija piedāvājusi Vācijai izeju no strupceļā nonākušajām debatēm par spārnoto raķešu "Taurus" piegādēm Ukrainai un rosina Berlīnei šīs raķetes eksportēt uz Lielbritāniju, kas tad savukārt piegādātu raķetes "Storm Shadow" Ukrainai, vēsta vācu laikraksts "Handelsblatt", atsaucoties uz diplomātiem un valdības avotiem.