Aktuāli

ģeopolitika

Francija, Vācija, Itālija un Rumānija atbalsta tūlītēju Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai, ceturtdien Kijivā paziņojis Francijas prezidents Emanuels Makrons.

Krievijas valsts dabasgāzes gigants "Gazprom" trešdien paziņoja, ka samazinās gāzes piegādes Vācijai pa cauruļvadu "Nord Stream" vēl par 33%. Uz to reaģējusi Berlīne, paziņojot, ka piegāžu samazināšanai ir politiski motīvi.

Krievijas valsts dabasgāzes gigants "Gazprom" otrdien paziņoja, ka samazinās gāzes piegādes Vācijai pa cauruļvadu "Nord Stream", kā iemeslu minot kavēšanos ar kompresoru remontu.

Starptautiskā kārtība pēc Otrā pasaules kara bieži tiek raksturota kā Amerikas spēka produkts. Kopā ar saviem sabiedrotajiem uzvarējušās Amerikas Savienotās Valstis uzspieda savu gribu pārējai pasaulei, veidojot institūcijas un normas, kas kalpoja to interesēm un nodrošināja to pārākumu. Taču bieži vien nepietiekami novērtētā mērā šī kārtība ir arī...

Krievija nolēmusi apturēt vienošanos, ka ļāva Japānas zvejas uzņēmumiem zvejot ūdeņos pie Kuriļu salām, piektdien vēsta aģentūra "Interfax".