ģeopolitika

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā nolēmusi nemainīt drošības līdzekli un paturēt apcietinājumā prokremlisko aktīvisti Tatjanu Andrijecu, noskaidroja aģentūra LETA. Rīgas pilsētas tiesa 8.februārī viņai piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu, un kopš tā laika šis drošības līdzeklis nav grozīts. Arī šodien tiesa nemainīja šo drošības...

Ukrainas galvaspilsētā Kijivā noris darbi, lai no Mātes dzimtenes pieminekļa noņemtu PSRS ģerboni un vietā uzstādītu Ukrainas ģerboni, pavēstīja Kultūras ministrija, norādot, ka darbi noris pēc grafika.

Krievija izstājas no starptautiskās vienošanās, kas ļauj veikt labības eksportu no Ukrainas pa Melno jūru, pirmdien pavēstīja Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs. Vairākkārt pagarinātās vienošanās termiņš beidzas šodien.

Līdz ar Turcijas lēmumu atsaukt savas pretenzijas Zviedrijas uzņemšanai NATO, gaidāms, ka jau drīzākajā laikā šī ziemeļvalsts tiks uzņemta aliansē, kļūstot par tās 31. dalībvalsti. Vācijas sabiedriskais medijs “Deutsche Welle” (DW) nolēma noskaidrot – kas gaidāms no Zviedrijas pievienošanās NATO?

Ukrainas Bruņoto spēku virspavēlnieks ģenerālis Valērijs Zalužnijs intervijā laikrakstam "Washington Post" sacīja, ka par katru ukraiņu zemes deokupēto metru karavīri maksā ar asinīm, tāpēc viņu tracina komentāri, ka pretuzbrukums nenotiek tik ātri, kā cerēts.