Polija

Polijas bruņotie spēki operatīvajai testēšanai saņēmuši jaunās kājnieku kaujas mašīnas “Borsuk”. Tās izstrādātas, lai aizstātu novecojušos kaujas transportlīdzekļus “BWP-1”, ko iepriekš izmantoja Polijas armija.

Reaģējot uz raķetes nokrišanu Polijas teritorijā Krievijas sarīkotās Ukrainas apšaudes laikā, Vācija piedāvājusi Varšavai uzlabot tās pretgaisa aizsardzību, paziņojusi Vācijas aizsardzības ministre Kristīne Lambrehte.

Baltais nams norāda, ka spriežot pēc esošās informācijas, Polijā nogāzās Ukrainas zenītraķete, taču Ukraina uzskata, ka tā nav nākusi no Ukrainas un vēlas piedalīties kopā ar partneriem izmeklēšanā procesā. Tikmēr Krievijas ģenerālštāba priekšnieks pēc raķetes nogāšanās Polijā nav atbildējis uz ASV telefonzvaniem. Polijas premjerministrs Mateušs...
NATO ģenerālsekretārs Jens Stoltenbergs pēc NATO Ziemeļatlantijas padomes ārkārtas sanāksmes paziņoja, ka Polijā nokritušo raķeti Krievija izšāva pret Ukrainu, taču Ukrainas gaisa aizsardzība reaģēja un radīja prettriecienu, tādējādi raķete nokritusi Polijā, nogalinot divus iedzīvotājus. Taču NATO atzīst, ka Krievija ir pilnīgi vainīga pie šī...

NATO lidmašīnas, kas otrdien patrulējušas Polijas gaisa telpā izsekojušas Krievijā ražotās raķetes lidojuma trajektoriju Polijas teritorijā. Tā ASV raidsabiedrībai CNN pavēstījusi kāda NATO bruņoto spēku amatpersona.