Polija

NATO austrumu robeža ir visapdraudētākā no visām alianses robežas daļām, norādīja Polijas prezidents Andžejs Duda preses konferencē, ar kuru otrdien noslēdzās NATO Austrumu flanga valstu samits.

Pašas NATO aprēķini liecina, ka Eiropai ir tikai maza daļa no pretgaisa aizsardzības sistēmu, kas nepieciešama alianses austrumu flanga aizsardzībai, pirmdien vēstīja ASV laikraksts “Financial Times” (FT).

Rīgā 11. jūnijā notiks NATO Austrumu flanga samits, kurā līdzās Bulgārijas, Čehijas, Igaunijas, Ungārijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas, Slovākijas un Somijas prezidentiem un Zviedrijas premjerministram piedalīsies arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, informēja Latvijas prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris.

Pēc nelegālā imigranta uzbrukuma Polijas robežsargam uz robežas ar Baltkrieviju, Polija vēlas atjaunot ierobežotas piekļuves zonu pie Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas.

Polija gatavojas iegādāties no ASV tāla darbības rādiusa raķetes 677 miljonu eiro vērtībā, lai palielinātu savas aizsardzības spējas pret potenciālajiem Krievijas draudiem, pirmdien paziņoja Varšava.