Aizsardzības ministrija pirks eksprestestus Covid-19 noteikšanai sociālās aprūpes centros

Sabiedrība
Sargs.lv
Image
medicīnas maskas
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Aizsardzības ministrija informē, ka Ministru kabinets ir konceptuāli atbalstījis priekšlikumu aizsardzības nozarei nodrošināt Covid-19 eksprestestu jeb siekalu testu centralizētās iegādes Covid-19 noteikšanai valsts un pašvaldību sociālās aprūpes centros.

Kā norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks, pēdējo nedēļu laikā tieši sociālās aprūpes centros konstatēts liels skaits saslimšanas gadījumu ar Covid-19. Tajos mītošie seniori ir augstā riska grupā, tāpēc Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi izjūt pienākumu sniegt atbalstu tiem, kuriem tas ir visvairāk nepieciešams.

 

"Aizsardzības nozarei jau ir pieredze valsts centralizēto iepirkumu veikšanā, tostarp veicot individuālo aizsardzības līdzekļu iegādes, tādēļ nekavējoties atsaucāmies Labklājības ministrijas lūgumam palīdzēt ierobežot vīrusa tālāku izplatību,” saka ministrs.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets šodien, 12. janvārī, konceptuāli atbalstīja Labklājības ministrijas priekšlikumu regulāri veikt Covid-19 antigēnu testus jeb eksprestestus visos valsts un pašvaldību sociālās aprūpes centros. Eksprestestu iegādes paredzēts veikt no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Saskaņā ar Ministru kabineta 12. marta rīkojumu Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs (VAMOIC) sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem pārņēma individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu valsts rezervju pārvaldīšanu un nepieciešamo centralizēto valsts iepirkumu organizēšanu.

Aizsardzības nozare aizvadītā gada nogalē nodrošinājusi arī vairāk nekā 114 000 higiēnisko sejas masku iegādi un nodošanu mazaizsargātajiem iedzīvotājiem pašvaldībās.

Tāpat atbalstu sociālajiem centriem gan pagājušā gada pavasarī, gan šobrīd sniegusi arī Zemessardze, pērn Evaņģēliskās Kristiešu draudzes “Zilais Krusts” teritorijā uzstādot izvēršamo telti karantīnā esošo patversmes iemītnieku izmitināšanai, kā arī Talsu novada pašvaldības pansionātam “Lauciene” nodot lietošanā desmit gultas ar matračiem senioru guļvietu iekārtošanai.

Savukārt no 4. līdz 17. janvārim Zemessardzes 1. Rīgas brigāde sniedz atbalstu Rīgas pilsētas pašvaldības dienas centram Katoļu ielā 57, nodrošinot ar Covid-19 saslimušo izolācijas telpu apsardzi.

Dalies ar šo ziņu