atbalsts sabiedrībai

Ja ļaundaris pret nevainīgu cilvēku vērsis uzbrukumu, nodarot cietušajam ne tikai fizisku, bet arī morālu pāridarījumu, mans kā zemessarga uzdevums ir  cietušo aizstāvēt. Tā pēc jūlija vidū veiktās noziedznieka aizturēšanas, kurš Pārdaugavā bija aplaupījis sievieti, sarunā ar “Sargs.lv” stāsta Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Studentu bataljona zemessargs Elviss Vinslavs. Viņš par savu rīcību, aizturot likumpārkāpēju, šonedēļ saņēmis Zemessardzes komandiera brigādes ģenerāļa Egila Leščinska pateicību.

Lasīt vairāk

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālajā centrā, Valmierā, norisinājās Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta kopīgās mācības “Ausma”, kuru laikā tika izspēlēta abu dienestu rīcība un sadarbības koordinācija krīzes gadījumos, tādējādi paaugstinot gatavību savstarpējā atbalsta sniegšanai un civilmilitārās sadarbības realizācijai ārkārtējās situācijās.

Lasīt vairāk

Šķirotavas stacijā aizvadītas ekoloģiskas katastrofas novēršanas mācības, kuru mērķis ir pārbaudīt operatīvo dienestu gatavību un spēju savstarpēji sadarboties, novēršot katastrofu. Mācībās piedalījās vairāk nekā 50 operatīvo dienestu un citu institūciju darbinieku, to skaitā Zemessardzes 1. Rīgas brigādes štāba un Zemessardzes Aizsardzības no masveida iznīcināšanas ieročiem (AMII) rotas karavīri un zemessargi.

Lasīt vairāk

Lai arī Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes sniegtais atbalsts Valsts robežsardzei austrumu robežas uzraudzībā šobrīd ir pārtraukts, iepriekšējo mēnešu sadarbība vērtējama kā pozitīva, “Sargs.lv” norāda robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts. Iepriekš sadarbība vairāk bijusi dažādu mācību ietvaros, taču kopīgu patruļu veikšana uz Latvijas robežām devusi iespēju daudz ko atstrādāt un attīstīt jau pavisam citā citā līmenī.

Lasīt vairāk