Aktuāli

atbalsts sabiedrībai

Covid pandēmija ļāvusi kritiskāk izvērtēt tās spējas, kuras aizsardzības resoram nākotnē jāattīsta. Viens to tuvākā laika plāniem – izvēršamā kara hospitāļa iegāde, lai nepieciešamības gadījumā to varētu izmantot savām un sabiedrības vajadzībām. Tāpat tiek domāts arī par militārās medicīnas jomas attīstību Latvijā, un šo jautājumu plānots apspriest...

Vēl nav panākta konkrēta vienošanās par armijas iesaisti vakcīnu loģistikā, taču sarunas turpināsies, šovakar žurnālistiem pastāstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts pagaidām nesteigsies ar lēmumu vismaz daļu vakcinācijas pret Covid-19 procesa uzticēt Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Kā viņš šovakar žurnālistiem skaidroja - ir saņēmis Aizsardzības ministrijas piedāvājumu, atzīstot, ka labprāt iesaistīs bruņotos spēkus diskusijās par to, kā visveiksmīgāk organizēt...

Ņemot vērā valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa pagarināšanu un saņemto lūgumu no Valsts policijas, Nacionālie bruņotie spēki no 15. līdz 17. janvārim un no 22. janvāra līdz 24. janvārim turpinās sniegt atbalstu Valsts policijai, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā.

Aizsardzības resors ir gatavs pats nodrošināt karavīru, zemessargu un aizsardzības sistēmā strādājošo civilpersonu vakcinēšanu pret Covid-19, informē Aizsardzības ministrijas runasvīrs Kaspars Galkins. Aizsardzības resors gatavo pats savu vakcinēšanas plānu, kas tiks īstenots, līdzko būs pieejamas vakcīnas.