atbalsts sabiedrībai

Sens latīņu teiciens vēsta: “Si vis pacem, para bellum” jeb “Gribi mieru, gatavojies karam”. Ar šādu dzīves moto jau pirms vairākiem tūkstošiem gadu dzīvoja romieši. Diemžēl, laikam ejot, pasaule nav būtiski mainījusies. Konflikti aizvien turpina būt līdzeklis dažāda veida politisko un ekonomisku mērķu sasniegšanā. Jautājums – cik tiem būsim gatavi?
Lasīt vairāk
Krīzes situācijas var būt dažādas, un katrā no tām cilvēka rīcība mazliet atšķirsies. Taču ir lietas, kas jāievēro ikvienā krīzē – vai tā ir dabas katastrofa, ugunsgrēks vai militārs apdraudējums. Par to aizsardzības nozares ziņu portālam “Sargs.lv” stāsta Zemessardzes izdzīvošanas eksperts Mareks Dombrovskis.
Lasīt vairāk
Latvijas Republikas aizsardzības ministrs
Artis Pabriks
Savas uzstāšanās laikā ministrs iezīmēja vairākus mūsdienu draudus, ar ko nākas saskarties, domājot par Latvijas suverenitātes un drošības stiprināšanu. Pirmkārt, draudus rada Kremļa režīms, kas, cenšoties īstenot savas ambīcijas, pēdējo vienpadsmit gadu laikā uzbrucis gan Gruzijai, gan Ukrainai. “Ja raugāmies uz Krievijas nostāju, tad tā ir neapmierināta ar pašreizējo ģeopolitisko situāciju pasaulē un vēlas to mainīt. Krievija šobrīd ir viena. Otra augošā vara ir Ķīna, bet tā ģeogrāfiski atrodas tālāk. No Latvijas aizsardzības koncepcijas, mēs orientējamies primāri uz aizsardzību no Krievijas
Lasīt vairāk