Covid-19

Covid 19 pandēmijas laiks licis ar jaunu skatu uz savu darbu palūkoties Latvijas Kara muzejam, kas šonedēļ nosvinējis savu 104. jubileju. Ņemot vērā, ka epidemioloģisko ierobežojumu dēļ apmeklētāju skaits ir samazinājies, muzejs daudz nopietnāk un straujāk plāno attīstīt savas digitālās ekspozīcijas. Tā sarunā ar portālu “Sargs.lv” atzīst Latvijas Kara muzeja direktora pienākuma izpildītājs Juris Ciganovs.

Lasīt vairāk

Pasaule ir mainījusies, agrākās ikdienas vairs nebūs un jāgatavojas jaunai lietu kārtībai – šādi apgalvojumi jau mēnešiem, kopš pasaulē plosās pandēmija, piepilda informācijas telpu. Vai turpinās pieaugt Ķīnas kā globālas lielvaras loma un ASV kāpsies malā, koncentrējoties uz iekšējām lietām? Vai pandēmija Eiropas Savienībai būs nāvējošs trieciens? Kāda no krīzes pacelsies Krievija, kuras ekonomika ir iedragāta un līdera reitingi sašķobījušies? Diskusijā mēģināsim identificēt tendences un notikumus, kas ļauj nojaust turpmākos pavērsienus ģeopolitikā.


Piedalās: Jānis Garisons, Aizsardzības

Lasīt vairāk

Lai arī Latvija, salīdzinoši ar citām valstīm, Covid-19 pandēmiju pārvarējusi veiksmīgi, tā tomēr ir saucama par valsts mēroga krīzi, kas uz laiku ietekmēja sabiedrības ikdienu. Tāpat valstī joprojām ir liela nenoteiktība, kādu ietekmi pandēmija uz Latvija radīs nākotnē. Tomēr ir skaidrs – lai veiksmīgi arī nākotnē pārvarētu krīzes situācijas, jāsadarbojas ir visām valsts institūcijām, pašvaldībām un uzņēmējiem. Tā Aizsardzības ministrijas rīkotajā festivāla “Lampa” diskusijā “Visaptveroša valsts aizsardzība – Covid-19 gadījuma analīze un mācības” norādīja eksperti.

Lasīt vairāk