Covid-19

No 1.oktobra Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandierim būs tiesības prasīt, lai NBS karavīriem un civilajiem darbiniekiem būtu Covid-19 digitālais sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, paredz trešdien Ministru kabinetā atbalstītais projekts grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā.

Profesionālā dienesta karavīriem, pēc 1.augusta atsakoties no vakcinācijas pret Covid-19, nāksies ne tikai pamest dienestu, bet arī atmaksāt valstij apmācībās ieguldīto naudu, aģentūrai LETA apliecināja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju tic ar Covid-19 saistīto sazvērestību teorijām, turklāt lielākā daļa Latvijas sabiedrības, kas tic šādām teorijām ir jaunieši, tā iepazīstinot ar jaunāko GLOBSEC pētījumu “Latvijas Radio” raidījumam “Pēcpusdiena” stāstīja Rīgas Juridiskās augstskolas pasniedzējs Mārtiņš Hiršs.

Salīdzinot ar laiku pirms Covid pandēmijas, 2020. gadā kiberuzbrukumu skaits privātpersonu iekārtām mājsaimniecībās – privātajiem datoriem, maršrutētājiem, viedajiem televizoriem un citām ierīcēm audzis pat par 15-30%, liecina “CERT.LV” pārskats par 2020. gadu. To veicinājis arī attālinātais darbs, jo krāpnieki izmantoja situāciju, ka mājas dators...

ASV prezidents Džo Baidens trešdien devis rīkojumu izlūkdienestiem trīs mēnešu laikā sagatavot ziņojumu par Covid-19 izcelsmi.