Covid-19

Aizsardzības ministrijas (AM) individuālo aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu iepirkumos, ko tai bija uzdots organizēt Covid-19 pandēmijas laikā, nav konstatētas atkāpes no iepirkumu algoritma procedūras, kas būtu atstājušas negatīvu ietekmi uz iepirkumu rezultātiem. Tā, izvērtējot individuālo aizsarglīdzekļu iegādes procesu koronavīrusa pandēmijas laikā, savā pārskatā par veikto darbu secinājusi “Sabiedrība par atklātību – Delna””.

Lasīt vairāk

Covid-19 pandēmija ir bijis trieciens visas pasaules ekonomikai un piegādes ķēdēm. Cietusi ir arī Krievijas aizsardzības industrija, taču ne tik daudz pandēmijas dēļ noteikto ierobežojumu, bet iekšējo problēmu dēļ, liecina domnīcas “Jamestown Foundation” pētījums, kas uzsver - sagaidāma Krievijas aizsardzības nozares norobežošanās no starptautiskajiem tirgiem.

Lasīt vairāk

Jaunie mākslinieki, kuru vecāki strādā NATO, saņēmuši godalgas un sertifikātus no alianses ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga (Jens Stoltenberg) par piedalīšanos mākslas konkursā, ko organizēja NATO štāba Covid-19 reaģēšanas komanda. Konkursa tēma bija “Dzīve Covid-19 laikā”, un tajā piedalījās 17 bērni vecumā no diviem līdz 15 gadiem, vēsta NATO oficiālā ziņu vietne “Nato.int”.

Lasīt vairāk

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra (VAMOIC) no uzņēmuma “ADDI Trading PTE Ltd.” iepirktās vienreizlietojamās medicīnas maskas atbilst visām noteiktajām prasībām, liecina starptautiskās akreditētās laboratorijas “Centexbel” atzinums. Masku bakteriālās filtrācijas un elpojamības parametru testēšanas rezultāti ir pozitīvi, līdz ar to pilnībā tiek izslēgtas jebkādas iepriekš publiskajā telpā paustās bažas par masku neatbilstību.

Lasīt vairāk