Aizsardzības ministrija

Saeimas deputāti ceturtdien pēc vairāku vairāk nekā trīs stundu diskusijām atbalstīja Valsts aizsardzības dienesta likumu, kas turpmāko gadu laikā paredz jauniešu obligāto iesaukšanu 11 mēnešu ilgam dienestam Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Aizsardzības ministrija informē, ka, neraugoties uz Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojumu par daļēju mobilizāciju Krievijā, militārā apdraudējuma līmenis Latvijā joprojām ir zems.

Aizsardzības ministrijas piektajā ikgadējā grantu projektu konkursā militāra vai divējāda lietojuma produktu attīstības atbalstam saņemti 33 pieteikumi, pēc kuru izvērtēšanas labāko projektu īstenošanai tiks sadalīts līdzfinansējums 400 000 eiro apmērā.

Ģeopolitiskā un drošības situācija šobrīd diktē noteikumus, tāpēc ir lēmumi, kas jāpieņem ātri, un nav laika garām diskusijām. Tā jauniešu konferences “Valsts aizsardzība – iespējas un izaicinājumi” diskusijā par Aizsardzības ministrijas ieceri ieviest obligāto valsts aizsardzības dienestu (VAD) saka Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās...