Aktuāli

Aizsardzības ministrija

Aizsardzības ministrija informē, ka Ministru kabinets ir konceptuāli atbalstījis priekšlikumu aizsardzības nozarei nodrošināt Covid-19 eksprestestu jeb siekalu testu centralizētās iegādes Covid-19 noteikšanai valsts un pašvaldību sociālās aprūpes centros.

No 13. janvāra līdz 1. februārim Ādažu poligonā un saskaņotā Garkalnes novada teritorijā apdzīvotas vietas “Suži” apkaimē norisināsies Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Taktiskās šaušanas nodarbību vadīšanas kurss.

Aizsardzības ministrija turpina iepirkumu procedūru par Latvijas skolām paredzēto masku iegādi. Maskas, kuras tika iepirktas no SIA "Solutions", ir nopirktas un nogādātas pašvaldībām. Attiecībā uz atlikušo masku iepirkumu - pieteikšanās šim iepirkumam bija izsludināta līdz 7. janvārim.

Lai izstrādātu ar informācijas tehnoloģiju drošību saistītu politiku, izveidota Nacionālā informācijas tehnoloģiju drošības padome, liecina otrdien oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētais Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa rīkojums.

Vērtējot aizvadīto 2020. gadu, aizsardzības ministrs Artis Pabriks norāda - neraugoties uz Covid-19 pandēmijas radītajiem izaicinājumiem, aizsardzības nozare pierādījusi savu noturību krīzes apstākļos, nodrošinot valsts aizsardzības spējas un vienlaikus turpinot strauju attīstību.