Aizsardzības ministrija

Nepieciešama plašāka un aktīvāka Eiropas Savienības iesaiste, risinot sarunas ar migrantu izcelsmes valstīm par nelegālo imigrantu atpakaļuzņemšanu, tā pēc sarunas ar pārējo Baltijas valstu aizsardzības ministriem par aktuālajiem reģionālās drošības jautājumiem, tai skaitā situāciju Lietuvā, norāda Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Sākot ar šodienu, 21. jūliju, Aizsardzības ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus piedalīties Zemessardzes 30. gadadienai veltītā konkursā “Mans sveiciens Zemessardzei”, iesūtot savus radošos sveicienus Zemessardzei un zemessargiem.

Ņemot vērā valstī arvien pieaugošo ugunsgrēku risku, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Gaisa spēki aprīko savas An-2 “Colt” lidmašīnas ar iekārtām, kuras varēs izmantot mežu ugunsgrēku dzēšanā, intervijā “Sargs.lv” stāsta Gaisa spēku komandieris pulkvedis Viesturs Masulis. Viņš uzsver – NBS lidotāji regulāri uztur kvalifikāciju ugunsgrēku novēršanas...

Pamatojoties uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta brīdinājumu par ekstremālu karstumu un augstu ugunsbīstamību, aizsardzības ministrs Artis Pabriks ir izdevis pavēli Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem pēc pieprasījuma sniegt atbalstu ugunsgrēku likvidēšanā un to radīto seku pārvarēšanā.