Aizsardzības ministrija

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra (VAMOIC) no uzņēmuma “ADDI Trading PTE Ltd.” iepirktās vienreizlietojamās medicīnas maskas atbilst visām noteiktajām prasībām, liecina starptautiskās akreditētās laboratorijas “Centexbel” atzinums. Masku bakteriālās filtrācijas un elpojamības parametru testēšanas rezultāti ir pozitīvi, līdz ar to pilnībā tiek izslēgtas jebkādas iepriekš publiskajā telpā paustās bažas par masku neatbilstību.

Lasīt vairāk

1. jūlijā, stājoties spēkā Administratīvās atbildības likumam un zaudējot spēku Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksam, stāsies spēkā Aizsardzības ministrijas virzītie grozījumi Nacionālo bruņoto spēku likumā un Militārā dienesta likumā par administratīvo atbildību aizsardzības nozarē, kuru mērķis ir stiprināt valsts noturību pret hibrīdo apdraudējumu.

Lasīt vairāk

Tagad arī karavīriem, kuri atvaļināti, sasniedzot aktīvajam dienestam noteikto maksimālo vecumu un kuri dienestā pavadījuši ne mazāk kā 25 gadus, medikamentu un zobārstniecības izdevumi tiks apmaksāti pilnā apmērā. To paredz grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 590, kuri izdoti saskaņā ar Militārā dienesta likumu un stājās spēka šī gada 19. maijā. 

Lasīt vairāk