iepirkumi

Militārie eksperti ir aprēķinājuši, ka agresorvalsts Krievija pēc kara ar Ukrainu savas militārās spējas varētu atjaunot aptuveni piecu gadu laikā. Ņemot vērā šīs valsts agresīvo un neprognozējamo rīcību attiecībā pret tās kaimiņiem, Latvijai šis laiks jāizmanto lietderīgi, sagatavojot valsts aizsardzībai apmācītus un apgādātus pilsoņus, uzkrājot...

Igaunijas Aizsardzības investīciju centrs parakstījis 36 miljonu eiro vērtu līgumu par vēl 12 pašgājējhaubiču "K9 Thunder" iegādi no Dienvidkorejas bruņojuma ražotāja "Hanwha Techwin".

Lietuva drīzumā parakstīs līgumu par kaujas bezpilota lidaparātu "Switchblade" iegādi, paziņojis Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks.

Lietuva parakstījusi 495 miljonu dolāru (466 miljoni eiro) līgumu ar ASV valdību par augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmu HIMARS palaišanas iekārtu iepirkumu, piektdien paziņoja Lietuvas Aizsardzības ministrija.

NATO kandidātvalsts Somijas armija apstiprinājusi vērienīgu Izraēlas kompānijas “Rafael Advanced Defense Systems” prettanku raķešu “Spike” iepirkumu 223,6 miljonu eiro vērtībā. Par šiem līdzekļiem paredzēts iegādāties dažādu modifikāciju “Spike” raķetes, ko izmantos ne tikai Somijas Armija, bet arī Somijas Jūras spēki.