Baltijas jūrā jau 51. reizi notiks NATO sabiedroto un partnervalstu mācības “BALTOPS 2022”

Militārās mācības
Sargs.lv/ac.NATO.int
NATO
Foto: ac.NATO.int

No 5. līdz 17. jūnijam Baltijas jūrā jau 51. reizi norisināsies NATO sabiedroto kopīgās militārās mācības Baltijas operācija jeb “BALTOPS 2022”, un tajās piedalīsies arī Zviedrija un Somija. Kopā mācībās iesaistīsies vairāk nekā 7000 bruņoto spēku karavīru no sauszemes, jūras un gaisa spēkiem, kā arī 75 lidmašīnas un 45 kuģi.

“BALTOPS” ir ikgadējas starptautiskās mācības, kas jau kopš 1971. gada norisinās Baltijas jūrā, sniedzot iespēju NATO un reģionālajiem partneriem stiprināt savstarpējo spēku savietojamību, trenējoties veikt kombinētus taktiskos manevrus dažādos mācību scenārijos. Latvijas bruņotie spēki šajās mācībās piedalās kopš 1996. gada. Mācības ASV vadībā Baltijas jūrā notiek kopš 1972. gada. 

To mērķis ir veicināt sabiedroto bruņoto spēku sadarbību un savietojamību, stiprināt spējas strauji reaģēt, izmantojot visu spēku veidu spējas, kā arī demonstrēt sabiedroto un partnervalstu apņēmību nodrošināt stabilitāti reģionā un gatavību aizsargāt Baltijas jūras reģionu. 

Kā norāda NATO Apvienotā Gaisa operāciju centra Uedemā, Vācijā komandieris ģenerālmajors Harolds van Pī, mācību laikā centrs Uedemā koordinēs visas gaisa operācijas, sinhronizējot tās ar aktivitātēm jūrā.

“Šajā izaicinošajā laikā mēs lepojamies ar atbalstu šim ilggadējam militārajam vingrinājumam, kas mūsu sabiedrotajiem un partneriem dod iespēju kompleksi un koordinēti integrēt gaisa un jūras operācijas,” viņš saka.

Mācību starts paredzēts Stokholmā, Zviedrijā, un tās noslēgsies Ķīlē, Vācijā. Mācību treniņiem būs vēl divi posmi – kaujas pastiprināšanas mācības un spēku integrācijas mācības ar gaisa aizsardzības taktisko elementu, lai stiprinātu NATO sabiedroto un partneru saliedētību un spējas visās trīs jomās – gaisā, uz zemes un jūrā.

Mācībās tiks izspēlēti dažādi kaujas un aizsardzības scenāriji, tai skaitā pretzemūdeņu karadarbība, mīnu meklēšana, kā arī ārpuskārtas evakuācija jūrā. Šīs spējas palīdz stiprināt NATO gatavību aizstāvēt Baltijas reģionu.

Dalies ar šo ziņu