Aktuāli

sabiedrotie

Par Luksemburgas iepriekš piešķirto līdzfinansējumu veikti vides attīrīšanas darbi vairākos NBS, tostarp Zemessardzes, militārajos objektos, attīrot augsni no naftas produktiem, kas palikuši vēl no Padomju armijas laikiem. Turklāt Latvijas un Luksemburgas divpusējā sadarbība turpinās arī citos projektos.

Somijas un Zviedrijas pieteikums dalībai pasaulē spēcīgākajā militārajā aliansē – ir "vēsturisks" lēmums. Tā NATO ārlietu ministru sanāksmē, kas 15. maijā notika Berlīnē, sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Alianses dalībvalstu ārlietu ministri tikās ne tikai lai apspriestu Somijas un Zviedrijas dalības pieteikumu, bet arī vēlreiz...

Ņemot vērā Krievijas radītos draudus un konfrontējošo politiku reģionā, šogad jūnijā gaidāmajā NATO Madrides samitā ir jāpieņem konkrēti lēmumi par alianses austrumu flanga drošības stiprināšanu, nedēļas nogalē Berlīnē piedaloties NATO ārlietu ministru neformālajā sanāksmē, uzsvēris Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Somija vēlas kļūt par NATO dalībvalsti un lūgs uzņemt to NATO, svētdien paziņojis Somijas prezidents Sauli Nīniste un premjerministre Sanna Marina.

NATO apsvērs drošības garantijas Somijai un Zviedrijai periodā starp pieteikšanos NATO un uzņemšanu, svētdien paziņojis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.