sabiedrotie

Krievija pagājušā gada 24. februārī, uzbrūkot Ukrainai, ir sagrāvusi starptautisko kārtību, tādēļ Latvija ne tikai turpinās visiem spēkiem atbalstīt Ukrainai, bet arī stiprinās savu drošību, veicinot sadarbību ar ASV un NATO sabiedrotajiem, vienlaikus arī, palielinot savu ieguldījumu drošībā. Tā ikgadējā Saeimas ārpolitikas debatē savā ziņojumā par...

Ceturtdien, 26. janvārī, aizsardzības ministre Ināra Mūrniece tiksies ar Vācijas vēstnieku Latvijā Kristianu Heltu (Christian Heldt), lai apspriestu reģionālās drošības aktualitātes, kā arī abu valstu divpusējo sadarbību militāro spēju attīstības jomā.

Šodien, 25. janvārī, Rīgā ierodas Amerikas Savienoto Valstu kravas kuģis “ARC Defender”, kas operācijas “Atlantic Resolve” rotācijas ietvaros piegādās militāro tehniku un ekipējumu, tostarp pašgājējhaubices “M109”.

Ilgi gaidītais brīdis, kad Vācija nosūtīs uz Ukrainu “Leopard 2” tankus ir pienācis un līdz ar Vāciju, arī citas Eiropas valstis nodos Ukrainai savus “Leopard”, tādējādi nodrošinot Ukrainai 80 tanku floti. Kanclers Olafs Šolcs šādu lēmumu pieņēma, drīz pēc tam, kad ASV paziņoja, ka piekrīt nosūtīt savus tankus uz Ukrainas bruņotajiem spēkiem.