sabiedrotie

Viens no Latvijas reģioniem, no kura ārēja uzbrukuma gadījumā mūsu valstij varētu steigties palīgā NATO sabiedrotie, ir Kurzeme. Lai krīzes gadījumā gatavas būtu abas puses, nepieciešami kopīgi kaujas treniņi. Vienas no šādām mācībām šajā nedēļas nogalē norisinājās Skrundā poligonā “Mežaine”, kur pirmo reizi kopā ar Zemessardzes 4. Kurzemes...

Atzīmējot Lietuvas Republikas bruņoto spēku 105. gadadienu, 25. novembrī Viļņā notiks Lietuvas un sabiedroto bruņoto spēku militārā parāde, kurā piedalīsies arī Nacionālie bruņotie spēki.

Vācija plāno, ka saistībā ar tās brigādes izvietošanu Lietuvā ieradīsies ap 4800 vācu karavīru un 200 civilo darbinieku, ceturtdien paziņoja Vācijas vēstnieks Lietuvā Kornēliuss Cimmermans.

No 22. līdz 28. novembrim Kuldīgas novada Raņķu pagastā, militārajā poligonā “Mežaine” notiks starptautiskas militārās mācības “City of Black Angels”, lai trenētu sabiedroto un Zemessardzes vienību spējas vienotai uzdevumu izpildei.

No 21. novembra līdz 3. decembrim Ādažu poligonā norisināsies ikgadējās starptautiskās militārās mācības “Winter Shield 2023”, lai trenētu vienību kaujas spējas un bruņoto spēku savstarpējo sadarbību.