sabiedrotie

12. aprīlī Latvijas aizsardzības ministrs Andris Sprūds noturēja iknedēļas Latvijas vadītās dronu koalīcijas dalībvalstu attālināto tikšanos, kurā pirmo reizi piedalījās arī dronu koalīcijas jaunā dalībvalsts – Polija.

No 9. līdz 10. aprīlim tika aizvadīta 14. Pastāvīgās strukturētās sadarbības (Permanent Structured Cooperation, PESCO) konference, kura norisinās reizi sešos mēnešos. Šī bija pirmā reize, kad PESCO formāta ekspertu līmeņu sanāksme notika Latvijā, lai ar projekta dalībvalstu aizsardzības ministriju, bruņoto spēku pārstāvjiem un citu līmeņu...

Latvijas un Lielbritānijas vadītā starptautiskā dronu koalīcija uzsākusi pirmās dronu piegādes Ukrainai, kā arī sākusi darbu pie nākamo piegāžu komplektēšanas.

Krievijai var būt militārs pārākums pār individuālām NATO dalībvalstīm, bet neviena valsts nespēj mest militāru izaicinājumu visai NATO aliansei, intervijā aģentūrai LETA pauda Rīgas ostā piestājušās Spānijas fregates "Almirante Juan de Borbón" admirālis un NATO pirmās pastāvīgās jūras spēku grupas (SNMG-1) komandieris Hoakins Ruiss.

Turpinot mācībās “Namejs” un “Pilskalns” apgūtās teorijas pārbaudīšanu praksē, pagājušonedēļ visā Latvijā norisinājās civilmilitārās sadarbības vingrinājums “NATRIX 24”, kura mērķis bija trenēt tieši Zemessardzes bataljonus apzināt informāciju par civilo vidi savā atbildības rajonā un komunicēt ar vietējo pašvaldību un sadarbības partneriem, lai...