NATO

19. janvārī Liepājā attālinātas Baltijas valstu jūras eskadras (BALTRON) komandiera maiņas ceremonijas laikā līdzšinējo komandieri Lietuvas Jūras spēku komandkapteini Andrju Širvi (Andrius Širvys) nomainīja Latvijas Jūras spēku virsnieks komandkapteinis Krists Kristlībs.

1991. gada janvāra barikāžu konstruēšanā un ierīkošanā tika liktas lietā zināšanas, ko Padomu armijā nemācīja – ierīkotas pozīcijas aizsardzībai pret uzbrukumiem no gaisa, no ūdens un, protams, sauszemes elementi. Tas pierāda, ka mums tolaik bija militāra domāšana, kas, mūsdienu acīm raugoties, bija unikāli un ļoti gudri. Tā, atceroties barikāžu...

“Sargs.lv” turpina publikāciju ciklu “Sarunas par pasauli 2030”, šoreiz uz tiešsaistes sarunu valdības sēdes starplaikā aicinot aizsardzības ministru Dr. Arti Pabriku, kurš uzsver – modernās tehnoloģijas nesīs gan ieguvumus, gan draudus, kuriem mums ir jābūt gataviem. Taču neviens paredzējums nav iecirsts akmenī, tos var mainīt ar aktīvu politiku...

Zviedrijā veiktā iedzīvotāju aptauja liecina – trešdaļa zviedru pilnībā atbalsta Zviedrijas dalību NATO, ziņo Zviedrijas avīze “Dagens Nyheter”. Lai gan tikpat daudz zviedru kategoriski iebilst Zviedrijas dalībai NATO, pirms pieciem gadiem šāda viedokļa īpatsvars sasniedza 50 procentu.

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo šonedēļ dosies uz Briseli, lai tiktos ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu un apliecinātu "ASV nelokāmo atbalstu NATO".