NATO

Nākamo piecu gadu laikā Lietuva savos bruņotajos spēkos plāno palielināt karavīru skaitu, kā arī izveidot jaunu kaujas nodrošinājuma bataljonu valsts rietumos. To paredz jaunais likumprojekts par bruņoto spēku struktūru un personālsastāvu 2024. gadā, ko Lietuvas valdība nodevusi apstiprināšanai Seimā, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.
Lasīt vairāk
Vācija savu aizsardzības budžetu līdz NATO noteiktajiem 2% no iekšzemes kopprodukta plāno palielināt līdz 2031. gadam. Tā 7. novembrī, uzstājoties ar uzrunu Bundesvēra Universitātē Minhenē, sacīja Vācijas aizsardzības ministre Annegrēte Krampa-Karenbauere. Šāds finansējuma apmērs ar trešo lielāko aizsardzības finansējumu Vāciju ierindotu uzreiz pēc ASV un Ķīnas.
Lasīt vairāk
NATO sarunās ar Krieviju šobrīd ir jārāda lielāka rakstura stingrība. Alianse nevar izlikties, ka viss ir kārtībā, ja Ukrainā turpinās karš. Šādu viedokli intervijā aizsardzības nozares portālam “Sargs.lv” pauda bijušais NATO ģenerālsekretāra vietnieks un arī bijušais ASV vēstnieks Krievijā Aleksandrs Veršbovs ( Alexander Vershbow ). Viņš uzsver - Krievija ilgstoši uztur spriedzi Baltijas reģionā un, lai arī NATO atturēšanas politika ir efektīva, atslābt nedrīkst.
Lasīt vairāk