NATO

Francijas prezidents Emanuels Makrons pirmdien neizslēdza iespēju, ka Ukrainai varētu tikt piegādāti reaktīvie iznīcinātāji, vienlaikus brīdinot par konflikta eskalācijas risku. Tikmēr ASV prezidents Džo Baidens pirmdien paziņoja, ka ASV nepiegādās Ukrainai reaktīvos iznīcinātājus F-16.

Polija plāno šogad atvēlēt aizsardzībai 4% no iekšzemes kopprodukta, pirmdien paziņojis Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis.

Krievijas pretlikumīgais iebrukums Ukrainā ir atdzīvinājis gan sabuedrības izpratni un pozitīvo attieksmi par NATO aizsardzības un atturēšanas politikas pamatprincipiem, gan licis pašai aliansei atgriezties pie tās sākotnēji noteiktajām pamatvērtībām - aizsargāt savus sabiedrotos ar pārliecinožšu spēku demonstrāciju un vienlaicīgu gatavību šos...

Ukrainas tankistu ekipāžas jau ieradušās Lielbritānijā, lai izietu apmācību darbam ar britu tankiem "Challenger 2", savā "Twitter" kontā informē Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Turcija varētu piekrist Somijas, bet ne Zviedrijas uzņemšanai NATO, svētdien paziņoja Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.