NATO

Rietumu un Krievijas starpā saglabājoties spriedzei, ko izraisījusi Krievijas karaspēka koncentrācija pie Ukrainas robežām un bažas par jaunu Krievijas uzbrukumu kaimiņvalstij, Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka trešdien aicināja nepieļaut šķelšanās Rietumos saistībā ar domstarpībām par bruņojuma piegādēm Ukrainai.

NATO trešdien paziņoja, ka iesniegusi Krievijai rakstiskus priekšlikumus saistībā ar tās pieprasītajām "drošības garantijām". Kā norāda alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, NATO ir sniegusi priekšlikumus diplomātiskam risinājumam, taču joprojām ir "sagatavojusies vissliktākajam".

Kremlis, iespējams, nebija rēķinājies, ka Krievijas agresija pret Ukrainu ciešāk saliedēs NATO dalībvalstis, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu žurnālistiem uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Daudzi politiķi un novērotāji ziņo, ka Krievijas militārās agresijas būtiska eskalācija ir ļoti ticama. Tiek minēti dažādi scenāriji, jo īpaši plaši apspriestais scenārijs par pilna mēroga militāru operāciju ar lielas Ukrainas daļas vai visas valsts ieņemšanu. Tiek runāts par to, ka tas varētu notikt tuvāko nedēļu vai pat dienu laikā. To, cik reāls...

Nacionālie bruņotie spēki ar NATO Atbalsta un iepirkumu aģentūras starpniecību ir iegādājušies uzņēmuma “Avon Protection” aizsardzībai no masu iznīcināšanas ieročiem paredzētos elpceļu aizsardzības līdzekļus, tai skaitā, FM50 gāzmasku sistēmas, filtrus, rezerves detaļas un citus piederumus.