NATO

Noslēgušās lielākās starptautiskās kiberdrošības mācības “Locked Shields 2021”, kopvērtējumā uzvarot Zviedrijas komandai. Otro vietu ieņēma komanda no Somijas, savukārt trešo vietu – Čehijas komanda.

ASV un Eiropas valstīm nepieciešams veidot vienotu līniju pret Krieviju, nevienprātība Ukrainas jautājumā Krievijai ir izdevīga. Gadījumā, ja Krievija izvēlēsies uzsākt agresiju un eskalēt situāciju, tas palielinātu aktivitāti informatīvajā telpā, tā intervijā “Sargs.lv” stāsta Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Mārcis Balodis.

NATO1. pastāvīgās jūras pretmīnu grupa jeb SNMCMG1 militāro mācību “Hodops” (Historical Ordnance Disposal Operation) laikā Irbes jūras šauruma dzelmē atrada sešus vēsturiskos lādiņus, piecus no tiem neitralizējot. Kuģu grupas komandieris Jans Vijhers (Jan Wijchers) “Sargs.lv” atklāj, ka sprādzienbīstamo priekšmetu meklēšanas operāciju sarežģījusi...

Šodien aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalījās NATO aizsardzības un ārlietu ministru tiešsaistes sanāksmē, kurā sabiedrotie pieņēma lēmumu par karaspēka izvešanu no Afganistānas līdz šī gada 11. septembrim.

Ukrainai šodien ir vajadzīgs visas Eiropas atbalsts, jo iedzīvotāji ir noguruši no kara. Tur, kur ir nogurums un informācija vakuums, mērķtiecīgi ieliek Krievijas propaganda, intervijā “Sargs.lv” saka Ukrainas regulāro spēku artilērists 26. Artilērijas brigādes komandieris pulkvedis Andraniks Gasparjans (Andranyk Hasparian). Viņš ar vēl vairākiem...