mācības

Liepājas Raiņa 6. vidusskolas drīzumā jau 12. klases skolniece Paula Pūpe nupat pabeigusi Nacionālo bruņoto spēku organizēto rezervistu militārās apmācības kursu, kļūstot par rezerves kareivi. Šim kursam pieteikties viņu pamudinājusi mamma, kura Paulas militārās aktivitātes atbalstījusi arī iepriekš, jo jau vairākus gadus meita aktīvi...

Kopš 8. jūlija NBS Jūras spēku kuģis M - 06 "Tālivaldis" atrodas NATO 1. pastāvīgās jūras pretmīnu grupas (SNMCMG1) dežūrā, kopā ar citu sabiedroto valstu kuģiem patrulējot Baltijas jūrā un Ziemeļjūrā. Nepilnu trīs nedēļu laikā Jūras spēku karavīri, kuri atrodas uz kuģa, jau piedalījušies vairākās mācībās.

Plecu pie pleca ar kadetiem no Sauszemes, Jūras un Gaisa spēku militārās vadības profesionālā bakalaura studiju programmām, Komandējošā sastāva virsnieku studiju programmas, kā arī Zemessardzes vada komandiera kursa zemessargiem Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas (NAA) “Vasaras lauka nometnē” piedalījās arī topošie robežsargi. Viņi, tāpat...

Divu nedēļu garumā Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas (NAA) “Vasaras lauka nometnē” piedalās arī pirmie Zemessardzes vada komandiera kursa zemessargi, nostiprinot zināšanas un praktiskās iemaņas. Topošie Zemessardzes vada komandieri mācībās pārsteiguši Mācību vadības pavēlniecības vadību ar savu izcilo attieksmi un profesionalitāti.

Baltkrievijas teritorijā no Krievijas ieradies pirmais dzelzceļa sastāvs ar Krievijas bruņoto spēku tehniku un personālu, kas piedalīsies šoruden gaidāmajās vērienīgajās Krievijas un Baltkrievijas mācībās “Zapad 2021”.