Jūras spēki

Irbes jūras šaurumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš apmeklēja jūras spēku starptautiskās militārās mācības “Open Spirit 2020”, vēroja to norisi un attālināti tikās ar mācību dalībniekiem. Militāro mācību mērķis ir attīrīt kuģošanas ceļus un zvejas rajonus no sprādzienbīstamiem priekšmetiem.

Lasīt vairāk

Lai gan šogad Covid-19 pandēmijas dēļ starptautiskās pretmīnu kuģu mācības “Open Spirit” Baltijas jūrā aizvadītas krietni ierobežotākā apmērā, no mīnām izdevies attīrīt 25 kvadrātjūdžu teritoriju Irbes  šaurumā, tā intervijā portālam “Sargs.lv” stāsta Jūras spēku štāba priekšnieks un Baltijas valstu mīnu kuģu eskadras “BALTRON” komandiera pienākumu izpildītājs komandkapteinis Gvido Ļaudups.

Lasīt vairāk

13. maijā Irbes jūras šaurumā starptautiskajām militārajām mācībām “Open Spirit 2020” pievienosies arī NATO 1. patstāvīgās jūras grupas (SNMG1) sastāvā esošais Norvēģijas kuģis “Otto Sverdrup” un Vācijas kuģis “Rhoen”, lai ar Latvijas Jūras spēku kuģiem un NATO 1. pastāvīgo jūras pretmīnu grupu (SNMCMG1) veiktu kopēju apmācību Latvijas teritoriālajā jūrā.

Lasīt vairāk

Deviņu dienu laikā Irbes jūras šaurumā Baltijas jūrā identificēts vairāk nekā 30 sprādzienbīstamu priekšmetu, no kuriem lielākā daļa jau neitralizēti. Pamatā tās ir jūras mīnas, kuras mantojumā atstājuši abi pasaules kari. Starptautisko militāro operāciju “Open Spirit 2020” klātienē vēroja arī aizsardzības nozares vadība, atzīstot – lielu ieguldījumu Baltijas jūras attīrīšanā no mīnām devušas arī citas NATO dalībvalstis, bet īpašs gandarījums par pašmāju Jūras spēku spējām.

Lasīt vairāk