spēju attīstība

ASV Armija saņēmusi pirmās Precīzā trieciena raķetes [Precision Strike Missile]. Šo ieroču saņemšana ļaus uzsākt līdz šim izmantoto taktisko ballistisko raķešu ATACMS [Army Tactical Missile System] aizvietošanu.

Saeima 9. decembrī pieņēma likumu Par valsts budžetu 2024. gadam un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026. gadam, kas aizsardzības nozarei 2024. gadā paredz piešķirt 1 280 380 620 miljonus eiro jeb 2,4% no Latvijas iekšzemes kopprodukta, kas ir par 141,56 miljoniem eiro vairāk nekā 2023. gadā.

Piektdien, 8. decembrī, aizsardzības ministrs Andris Sprūds un Amerikas Savienoto Valstu vēstnieks Kristofers Robinsons (Christopher Robinson) paziņoja par līguma noslēgšanu par ASV uzņēmuma “Raytheon” un Norvēģijas uzņēmuma “Kongsberg” ražoto pretkuģu raķešu sistēmu ”Naval Strike Missile” iegādi, portālu "Sargs.lv" informēja Aizsardzības...

Eiropas vadošais robotikas un autonomo sistēmu izstrādātājs “Milrem Robotics” parakstījis vienošanos ar Ukrainas Aizsardzības industriju, kas apvieno valsts aizsardzības nozares uzņēmumus, par nākamās paaudzes daudzdomēnu karadarbības robotu sistēmu izveidi, vēsta portāls "Aerospace & Defense News".

Šā gada 2. decembrī mācību “Winter Shield 2023” ietvaros sadarbībā ar ASV bruņotajiem spēkiem notika augstas mobilitātes raķešu artilērijas sistēmas HIMARS darbības demonstrācija. HIMARS iesaiste mācībās apliecina sabiedroto spēju ātri un efektīvi sniegt atbalstu kopēju uzdevumu izpildē. HIMARS ir augstas precizitātes raķešu artilērijas sistēmas ar...