ISW: Ukrainas pretgaisa aizsardzības deficīta dēļ Krievija var uzvarēt

Pasaulē
LETA/UKRAINSKA PRAVDA/UNIAN/UNN
"Patriot" sistēma
Foto: AFP/Scanpix

Krievijas sauszemes spēki izmanto savas iespējas veikt gaisa triecienus Ukrainas armijas pozīcijām, lai lēnām, bet pārliecinoši izcīnītu uzvaru, jo ukraiņu pretgaisa aizsardzības pārklājums frontē ir izkliedēts un nekonsekvents, brīdinājuši ASV bāzētā Kara pētījumu institūta (ISW) analītiķi. Ukrainas Gaisa spēku pārstāvis Iļļa Jevlašs norāda, ka Ukrainai nepieciešami vismaz 25 zenītraķešu kompleksi "Patriot", lai aizsargātu savas pilsētas no Krievijas triecieniem.

Kārtējā ISW ziņojumā norādīts, ka vadāmās planējošās aviācijas bumbas Krievijas karaspēks veiksmīgi izmantoja jau Avdijivkas ieņemšanai februāra vidū.

Militāro analītiķu vērtējumā, Krievijas karaspēks līdzīgu taktiku izmanto arī uzbrukuma operācijā pie Časivjaras Doneckas apgabalā.

Krievijas triecienu dēļ Ukrainai jāpieņem sarežģīti lēmumi, izšķiroties starp pretgaisa aizsardzības nodrošināšanu lielām apdzīvotām vietām aizmugurē un aktīvajām zonām frontes līnijā, un šķiet, ka krievi izmanto sarūkošo ukraiņu pretgaisa aizsardzības lietussargu, lai mēģinātu iznīcināt Ukrainas energotīklu un ierobežot tās aizsardzības rūpniecības potenciālu.

Britu izlūkdienests marta sākumā ziņoja, ka Krievijas karaspēks, cenšoties ieņemt Časivjaru, veic spēcīgus triecienus ukraiņu pozīcijām ar planējošām aviācijas bumbām.

Par pretgaisa aizsardzības trūkumu uzstājīgi runā arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis un ukraiņu militārpersonas.

"Ukrainas augstākais virspavēlnieks jau paziņojis par 25 pretgaisa aizsardzības sistēmām "Patriot", kas tagad spētu mūsu pilsētas pasargāt no ienaidnieka uzbrukumiem," sacīja I. Jevlašs.

"Protams, mums ir nepieciešams arī daudz citu līdzekļu, kas spētu nosegt gaisa telpu un tieši uz saskarsmes līnijas, kur aizsardzību notur mūsu kājnieki," norādīja gaisa spēku pārstāvis.

Cita starpā ir nepieciešami pārnēsājamie zenītraķešu kompleksi, ko izmanto mobilās uguns grupas, viņš piebilda.

"Mēs jau esam redzējuši, kā var notriekt vadāmās un spārnotās raķetes, mūsu karavīriem prasmīgi izmantojot pārnēsājamos kompleksus," sacīja Jevlašs.

Dalies ar šo ziņu