Valsts enerģētiskās krīzes centra sastāvu papildinās Aizsardzības ministrijas (AM) pārstāvis, otrdien nolēma Ministru kabinets. AM kā vadošā iestāde visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanā ir uzsākusi procesu, kurā būtisku lomu spēlē arī kritisko pakalpojumu sniedzēji, kuri lielā mērā ir atkarīgi no energoresursu pieejamības un patēriņa, lai nodrošinātu darbības nepārtrauktību.
Kā norāda Ekonomikas ministrijā (EM), AM ir vadošā iestāde visaptverošās valsts aizsardzības ieviešanā un koordinēšanā. Vienlaikus, enerģētika ir viena no primārajiem elementiem, lai nodrošinātu valsts funkcionalitāti un drošību. AM pārstāvja neesamība Valsts enerģētiskās krīzes centra sastāvā paildzina informācijas nodošanas un apmaiņas procesu ar AM kompetentajām iestādēm, kas ir svarīgas valsts drošībai.
AM kā vadošā iestāde visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanā ir uzsākusi procesu, kurā būtisku lomu spēlē arī kritisko pakalpojumu sniedzēji, kuri lielā mērā ir atkarīgi no energoresursu pieejamības un patēriņa, lai nodrošinātu darbības nepārtrauktību.
Vienlaikus AM loma un kompetence būs būtiska un noderīga, pārvarot valsts enerģētiskās krīzes, norāda EM.
Valsts enerģētiskās krīzes centrs ir koordinējoša un konsultatīva valsts institūcija, un tās uzdevums ir izsludinātas valsts enerģētiskās krīzes laikā vai arī tās draudu gadījumā vadīt krīzes novēršanas un krīzes izraisīto seku likvidēšanas pasākumus. Centra vadītājs ir ekonomikas ministrs.
Centra sastāvā ir pārstāvji no Ekonomikas, Iekšlietu, Satiksmes, Tieslietu un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijām, Latvijas Pašvaldību savienības, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas, AS "Augstsprieguma tīkls", AS "Latvenergo", AS "Gaso", AS "Rīgas siltums", AS "Sadales tīkls", AS "Conexus Baltic Grid", Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas.