politika

NATO Viļņas samitā ar pilnām tiesībām pieņemt lēmumus jābūt 32 dalībvalstīm, ieskaitot Zviedriju un Somiju, šodien pēc tikšanās ar Zviedrijas ārlietu ministru Tobiasu Billstrēmu žurnālistiem akcentēja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Janvārī aizsardzības ministre Ināra Mūrniece vairāku dienu darba vizītē apmeklēja Ukrainu, lai pārrunātu Latvijas jau sniegtā atbalsta efektivitāti un turpmāko militāro palīdzību Ukrainai. Vizītes laikā aizsardzības ministre I. Mūrniece Kijivā tikās ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju Ruslanu Stefančuku un Ukrainas aizsardzības ministru Oleksiju...

“Ukrainai ir jāuzvar, un Krievijai ir jāzaudē – cita risinājuma ilgstoša miera nodrošināšanai Eiropā nav. Tādai šodien jābūt politikai,” ceturtdien, 26. janvārī, Saeimas ārpolitikas debatēs uzsvēra aizsardzības ministre Ināra Mūrniece.

Krievija pagājušā gada 24. februārī, uzbrūkot Ukrainai, ir sagrāvusi starptautisko kārtību, tādēļ Latvija ne tikai turpinās visiem spēkiem atbalstīt Ukrainai, bet arī stiprinās savu drošību, veicinot sadarbību ar ASV un NATO sabiedrotajiem, vienlaikus arī, palielinot savu ieguldījumu drošībā. Tā ikgadējā Saeimas ārpolitikas debatē savā ziņojumā par...

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdien 25.janvārī turpināja skatīt priekšlikumus Valsts aizsardzības dienesta (VAD) likumā pirms likumprojekta otrā lasījuma Saeimā, atsakoties no piedāvājuma par obligātu sieviešu iesaukšanu dienestā, tomēr paredzot sievietēm tiesības pieteikties dienestam brīvprātīgi.