politika

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien, 3.oktobrī, aicinās uz Rīgas pili visus Saeimā ievēlētos politiskos spēkus, - to Levits paziņojis sociālajos tīklos. Pēc prezidenta paustā, tikšanās mērķis būšot pārrunāt redzējumu par nākamās valdības uzdevumiem.

Šodien notiek 14. Saeimas vēlēšanas, un Latvijā durvis vēruši 949 vēlēšanu iecirkņi kas būs atvērti no plkst. 7 līdz 20.

Reaģējot uz vairāku Ukrainas apgabalu okupāciju un aneksiju, uz Ārlietu ministriju (ĀM) izsaukts Krievijas vēstnieks Latvijā, mikroblogošanas vietnē "Twitter" informē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. ĀM šopēcpusdien arī izplatīja paziņojumu, ka neatzīst Krievijas īstenoto Ukrainas teritoriju prettiesisko aneksiju.

Pseidoreferendumi par Luhanskas un Doneckas tautas republiku pievienošanos Krievijai, mobilizācijas izsludināšana, kodolšantāža - tie visi ir Krievijas iestudēta uzveduma elementi, intervijā aģentūrai LETA norādīja NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs Jānis Sārts.

Eiropas Savienība (ES) noteiks sankcijas pseidoreferendumu organizētājiem Krievijas okupētajā Ukrainas daļā, otrdien pavēstīja ES augstā ārlietu pārstāvja Žuzepa Borela preses sekretārs Peters Stano.