visaptveroša aizsardzība

Trešdien 24. februārī, norisināsies Aizsardzības ministrijas rīkotais tiešsaistes seminārs “Latvijas aizsardzības un drošības aktuālie jautājumi” Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldību izglītības pārvalžu vadītājiem, skolu direktoriem un mācību pārziņiem.

Rīgas dome nākamnedēļ plāno balsot par galvaspilsētas civilās aizsardzības plānu, taču tajā nebūs sadaļas par Rīgas rīcību militārās krīzes gadījumā, otrdien Saeimas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijā atzina Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (AP).

Jaunsardzes centrs aicina izglītības iestādes pieteikties valsts aizsardzības mācības īstenošanai no 2021.gada 1.septembra.

Pēdējo gadu laikā ir pilnveidota jaunsargu apmācības procesa vadība, kas veicinās Jaunsardzei piešķirtā valsts budžeta finansējuma efektīvu izlietojumu, secina Valsts kontrole, norādot, ka pēc 2018. gadā veiktās revīzijas Jaunsardzes centrs turpina arī citu ieteikumu ieviešanu. Tas stiprinās Jaunsardzes kustību, lai līdztekus jaunsargu apmācībām...

Raksts pārpublicēts no portāla "Satori": https://satori.lv/article/valsts-aizsardzibas-maciba-vam-bam-vai-vam Pēc Valsts prezidenta izsludinātā Valsts aizsardzības mācības (VAM) un Jaunsardzes likuma uz brīdi atkal uzliesmoja diskusijas par šī mācību priekšmeta nepieciešamību. Lai gan Covid-19 pandēmija mediju telpā nomākusi pārējos tematus...