visaptveroša aizsardzība

Lai arī Latvijā ar katru gadu strauji aug bezskaidras naudas maksājumi, kas kļūst arvien ērtāki patērētājiem, būtiski ir "neturēt visas olas vienā groziņā", un ārkārtas gadījumiem ikvienā mājsaimniecībā glabāt arī skaidras naudas rezerves. Tās var noderēt, ja banku karšu norēķinos rodas īslaicīgi traucējumi vai, piemēram, ir pārrāvumi energoapgādē. Kāpēc vēl svarīgi mājās turēt kaut nedaudz skaidras naudas, aizsardzības nozares ziņu portālam "Sargs.lv" skaidro Latvijas Bankas moderno maksājumu eksperts Deniss Fiļipovs.
Lasīt vairāk
Kara gadījumā zemessargu mobilizācija valsts aizsardzībai prasītu vien dažas stundas iepretim pāris dienām, kas būtu vajadzīgas, iesaucot, apgādājot un apbruņojot rezerves karavīrus. Šādi cilvēkus valsts aizsardzībā var iesaistīt ātrāk, tāpēc arī turpmāk valsts aizsardzības mugurkauls būs Zemessardze. Šādu viedokli intervijā militāro ziņu portālam “Sargs.lv” pauda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.
Lasīt vairāk
Latvijas Republikas aizsardzības ministrs
Artis Pabriks
Savas uzstāšanās laikā ministrs iezīmēja vairākus mūsdienu draudus, ar ko nākas saskarties, domājot par Latvijas suverenitātes un drošības stiprināšanu. Pirmkārt, draudus rada Kremļa režīms, kas, cenšoties īstenot savas ambīcijas, pēdējo vienpadsmit gadu laikā uzbrucis gan Gruzijai, gan Ukrainai. “Ja raugāmies uz Krievijas nostāju, tad tā ir neapmierināta ar pašreizējo ģeopolitisko situāciju pasaulē un vēlas to mainīt. Krievija šobrīd ir viena. Otra augošā vara ir Ķīna, bet tā ģeogrāfiski atrodas tālāk. No Latvijas aizsardzības koncepcijas, mēs orientējamies primāri uz aizsardzību no Krievijas
Lasīt vairāk
Lai Latvijā sekmīgi attīstītos vietējie aizsardzības nozares uzņēmumi, nepieciešama ilgtermiņa valsts politika, kura radītu labvēlīgus apstākļus šādu uzņēmumu izveidei un darbības sākšanai eksporta tirgos. Tiesa , kopēja problēma teju lielākajai daļai uzņēmumu ir finansējuma piesaiste attīstības nodrošināšanai, tā šodien Visaptverošās aizsardzības koncepcijai veltītajā diskusijā “Aizsardzības industrijas un Nacionālo bruņoto spēku stratēģiskās partnerības izveides iespējas un izaicinājumi” atzina pieaicinātie eksperti un nozares uzņēmumu pārstāvji.
Lasīt vairāk
Aizsardzības ministrijai nepieciešama stratēģiskā partnerība ar Latvijas aizsardzības nozares uzņēmumiem, lai krīzes gadījumā nodrošinātu valsts aizsardzībai nepieciešamo produktu un pakalpojumu nepārtrauktu piegādi. Tā, atklājot Visaptverošās valsts aizsardzības koncepcijai veltīto diskusiju “Aizsardzības industrijas un Nacionālo bruņoto spēku stratēģiskās partnerības izveides iespējas un izaicinājumi”, sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.
Lasīt vairāk