visaptveroša aizsardzība

No 25. septembra līdz 1. oktobrim Rīgas pilsētā, Ropažu novadā, Ķekavas novadā un Mārupes novadā norisināsies visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023”.

No 22. līdz 24. septembrim Rēzeknes valstspilsētas, kā arī Rēzeknes un Ludzas novadu apkārtnē turpināsies visaptverošas valsts aizsardzības mācību “Namejs 2023” aktīvā fāze, lai pilnveidotu un stiprinātu spēju veikt uzdevumus valsts apdraudējuma gadījumā, portālu "Sargs.lv" informēja Zemessardzes 32. kājnieku bataljona preses pārstāve.

No 25. septembra līdz 2. oktobrim dažādās Latvijas vietās, tostarp Rīgā un Kurzemes reģionā, kā arī vairākās ostās, Jūras spēki visaptverošo valsts aizsardzības mācību “Namejs 2023” aktīvās fāzes ietvaros trenēs un pilnveidos spēja ātri izvērst spēkus jebkurā reģionā un kopā ar civilajiem sadarbības partneriem novērst jebkādus draudus valsts...

Lai stiprinātu un pilnveidotu civilmilitāro sadarbību, 26. septembrī, visaptverošas valsts aizsardzības mācību ”Namejs 2023” ietvaros notiks visu Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā esošo pašvaldību sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisiju kopējas mācības.

Aizsadzības ministrs Andris Sprūds pēc stāšanās amatā nosaucis savas galvenās darba prioritātes to vidū būs Latvijas Nacionālo bruņoto spēku kaujas spēju stiprināšana un nemainīgs atbalsts Ukrainai, kura vairāk nekā pusotru gadu cīnās ar Krievijas sākto agresiju.