visaptveroša aizsardzība

Viens no operatīvo dienestu un arī katra indivīda lielākajiem izaicinājumiem ir paaugstināt savu gatavību nezināmiem un līdz galam neprognozējamiem riskiem, tā intervijā “Sargs.lv” norāda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD)  direktore Liene Cipule. Daļēji tāda ir arī Covid-19 pandēmijas izraisītā krīze, kas vēlreiz apstiprina – bioloģiskais apdraudējums ir viens no reālākajiem, kas mūs var skart arī turpmāk. Tāpēc labi, ja visaptverošas valsts aizsardzības kontekstā katrs zina savu lomu un uzdevumus, lai kopīgiem spēkiem krīzi varētu pārvarēt pēc iespējas ātrāk.

Lasīt vairāk

Ar šo Valsts aizsardzības koncepciju darām zināmu, ka arī paši esam gatavi aizsargāt savu valsti, jo tikai tad vajadzības gadījumā palīgā nāks arī sabiedroto spēki, tā intervijā “Sargs.lv” saka Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons. Viņš norāda, ka atšķirībā no koncepcijas iepriekšējiem četriem gadiem, šoreiz uzsvars tiek likts uz visaptverošu valsts aizsardzību, kas nozīmē visas sabiedrības gatavību un noturību pret dažādām krīzēm.

Lasīt vairāk

Lai noteiktu pašreizējos draudus Latvijas drošībai, kā arī attīstības prioritātes turpmākajiem četriem gadiem, Aizsardzības ministrija izstrādājusi jaunāko Valsts aizsardzības koncepciju. Tā norāda gan uz nepieciešamību stiprināt Nacionālos bruņotos spēkus, aicinot arvien vairāk sabiedrības locekļu brīvprātīgi iesaistīties Zemessardzē, gan uz visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas nozīmi, stiprinot sabiedrības noturību miera laikā un nosakot aizsardzības uzdevumus potenciālā kara gadījumā.

Lasīt vairāk