Aktuāli

visaptveroša aizsardzība

"Iepazīsimies - esmu eksperts Mieriņš! Ikvienam ir svarīgi zināt, kā rīkoties neparedzētās situācijās, tāpēc es jums palīdzēšu sagatavoties jebkurai krīzes situācijai un pastāstīšu, kas atrodams manā ārkārtas gadījumu somā. Apmeklē sargs.lv, apskati rīcības bukletu, kas pieejams trīs valodās - latviešu, krievu un angļu, un esi mieriņā!"

Lasīt vairāk

Baltijas valstu aizsardzības nodrošināšanai vairs nav vajadzīgi “mežabrāļi”, bet kaujinieki, kuri spējīgi karot pilsētvidē. Tā, analizējot iespējamo asimetrisko atbildi, kādu Baltijas valstu bruņotie spēki varētu dot pretim ievērojami spēcīgākam iebrucējam, uzsver Baltijas Aizsardzības koledžas lektori Kevins Blahfords un Ronalds Ti savā jaunākajā publikācijā ASV drošības jautājumiem veltītajā medijā “War on the Rocks”.

Lasīt vairāk

Kevins Blahfords un Ronalds Ti ir Baltijas Aizsardzības koledžas lektori, kuri ASV drošības jautājumiem veltītajā medijā “War on the Rocks” analizējuši, kā Baltijas reģiona aizsardzībā iespējam integrēt  mūsdienu asimetrisko konfliktu pieredzi. Pētnieki uzsver – lai arī Latvijā un pārējo Baltijas valstu iedzīvotāju atmiņā aizvien ir dzīva pretošanās iebrucējiem pēc Otrā pasaules kara, mūsdienās ir pienācis laiks mainīt taktisko domāšanu par pretošanās formu.

Lasīt vairāk