visaptveroša aizsardzība

Jebkuru tematu, ko apgūstam nodarbībās, cenšos izskaidrot ar piemēriem no dzīves. Ja jaunietis saprot, kā tas viņam var noderēt, viņš to arī atcerēsies – vai tā ir evakuācijas un ārkārtas gadījumu soma, vai arī izdzīvošanas skola. Tā jaunsargu instruktora darbu raksturo štāba virsseržants Normunds Pastars, kurš līdztekus Jaunsardzei turpina dienestu Zemessardzes 56. kaujas nodrošinājuma bataljonā Jēkabpilī.

Lasīt vairāk

Aptuveni 40 dažādu nozaru līderi uz trīs dienām savus tiešos darba pienākumus ir mazliet atlikuši malā un piedalās valsts aizsardzības seminārā Priekuļu novadā. Tās ir pirmās šāda veida apmācības, ko vairāku nozaru vadītājiem organizē Aizsardzības ministrija. Semināra galvenais mērķis – rosināt diskusiju, lai iespējamās krīzes gadījumā katrs zinātu savu lomu un pienākumus valsts aizsardzībā.

Lasīt vairāk

Katrai ģimenei vajadzētu savu mazo krīzes čemodāniņu un krīzes plānu. Tas varētu palīdzēt nestandarta situācijās, piemēram, kā viens ar otru sazināsieties, ja nedarbosies mobilie sakari, un kur būs tikšanās vieta, norāda krīzes vadības eksperts Edmunds Āķītis, kurš par drošības jautājumiem konsultē iedzīvotājus arī konfliktu zonās, tostarp Ukrainā.

Lasīt vairāk