visaptveroša aizsardzība

Kaut šobrīd politiskajā un mediju dienaskārtībā Covid-19 ieņēmis galveno vietu, nav pieļaujams, ka šajā ārkārtas situācijā atsevišķi politiķi cīņā pret Covid-19 gatavi “mest” arī Latvijas aizsardzības budžetu, aizmirstot, ka bruņotie spēki ir sabiedriskās drošības mugurkauls gan militārās, gan civilās krīzēs. Tā savā komentārā portālam “Delfi.lv” uzsver Zemessardzes atbalsta fonda “Zemessargam.lv” dibinātājs Zemessardzes virsleitnants Juris Ulmanis.

Lasīt vairāk

Ukraina ir ļoti ieinteresēta smelties pieredzi no Baltijas un Skandināvijas valstu visaptverošās aizsardzības pieejām, turklāt šobrīd ir uzsākti priekšdarbi, lai līdzīgu sistēmu izveidotu arī Ukrainā, intervijā portālam “Sargs.lv” sacīja Ukrainas Nacionālās aizsardzības universitātes komandanta vietnieks, brigādes ģenerālis Serhijs Salkutsans.

Lasīt vairāk

Valdība ir vienisprātis, ka vīruss “COVID-19” iedzīvotājiem būs sniedzis labu krīzes mācību, un vismaz pārtikas krājumi nebaltai dienai jau būs iepirkti. Tā šodien Ministru kabineta sēdē norādīja valdības pārstāvji, apstiprinot Aizsardzības ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu “Par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanas progresu”.

Lasīt vairāk

Visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu var bremzēt vairāki faktori, tostarp reģionu iedzīvotāju atsvešinātība no galvaspilsētas, uzticēšanās trūkums politiķiem un atšķirīgs potenciālo draudu raksturojums, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūta pētnieki, kuri veic apjomīgu pētījumu par Latvijas iedzīvotāju subjektīvo drošības uztveri.

Lasīt vairāk

Esošie drošības vides apdraudējumi, Latvijas ģeogrāfiskais novietojums un mūsu valsts ilgtspēja nosaka nepieciešamību pēc tādu pasākumu kopuma, kas nodrošinātu visu sektoru aizsardzību un sagatavotību dažāda veida krīžu pārvarēšanai līdz pat militāram konfliktam ieskaitot. Šodienas izaicinājums ir strauji mainīgā drošības vide, kas ietver Krievijas ārpolitiku, un nākotnē to varētu pastiprināt pieaugošā Ķīnas ekonomiskā ietekme, kā arī tehnoloģiju attīstība. Drošības izaicinājumi ir veicinājuši  sabiedroto klātbūtnes palielinājumu reģionā un militāro spēju attīstību. Izejot no Valsts

Lasīt vairāk