sadarbība

Nacionālie bruņotie spēki ar NATO Atbalsta un iepirkumu aģentūras starpniecību ir iegādājušies uzņēmuma “Avon Protection” aizsardzībai no masu iznīcināšanas ieročiem paredzētos elpceļu aizsardzības līdzekļus, tai skaitā, FM50 gāzmasku sistēmas, filtrus, rezerves detaļas un citus piederumus.

Vakar, 24. janvārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikšanās laikā ar Čehijas aizsardzības ministri Janu Černohovu (Jana Černochova) pārrunājis NATO un Eiropas Savienības kopējo stratēģiju pašreizējo Eiropas drošības izaicinājumu risināšanai, kā arī vienojies par abu valstu sadarbības padziļināšanu aizsardzības industrijas jomā.

24. janvārī aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzturēsies darba vizītē Prāgā, Čehijā, lai ar Čehijas aizsardzības ministri Janu Černočovu (Jana Černochova) pārrunātu aktuālos starptautiskās drošības politikas jautājumus un abu valstu sadarbību aizsardzības jomā.

Vakar, 18. janvārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Apvienotās Karalistes aizsardzības ministru Benu Volisu (Ben Wallace), lai pārrunātu drošības situāciju reģionā saistībā ar Krievijas militārajām aktivitātēm pie Ukrainas robežas un izteikto ultimātu NATO, kā arī aktuālos jautājumus attiecībā uz divpusējo sadarbību aizsardzības jomā.

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) pagājušajā gadā ne reizi nav atteikuši dažādu valsts struktūrvienību lūgumam pēc atbalsta, un tas tiek sniegts arī šogad – gan Valsts robežsardzei uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju, gan medicīnas resoram Covid-19 vīrusa ierobežošanā. Tā intervijā “Sargs.lv” norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris...