sadarbība

Lietuvas robežsargi turpina palīdzēt Latvijai, kas saskaras ar pastiprinātu migrantu spiedienu uz robežas ar Baltkrieviju, un otrdien uz Latviju dodas jau otrā Lietuvas robežsargu grupa, kurā ir 20 cilvēku, otrdien paziņoja Lietuvas Valsts robežsardzes dienests (VSAT).

Šogad visaptverošas valsts aizsardzības mācību “Namejs 2023” ietveros Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde pirmoreiz rīko visa brigādes atbildības reģiona līmeņa pašvaldību Civilās aizsardzības komisiju un Zemessardzes vienību savstarpējo sadarbību koordinējošas mācības. Kā sarunā ar “Sargs.lv” skaidro Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba...

Vācijas un Francijas aizsardzības ministri ceturtdien pauduši apņemšanos līdz gada beigām virzīt plānus par nākamās paaudzes kaujas tanka izstrādi, taču neatklāj papildu detaļas par jaunā bruņojuma tehnoloģiskajiem parametriem un projekta prasībām, ziņo medijs “Politico”.

Līdz 15. septembrim Rīgā norisinājās NATO operāciju plānošanas mācības „Steadfast Pyramid 2023” un „Steadfast Pinnacle 2023”, kurās piedalījās NATO dalībvalstu vecākie un augstākie virsnieki. Kopumā apmācīti tiek aptuveni 60 dažādi augsta līmeņa ģenerāļi. Mācību galvenais uzdevums ir apmācīt augsta līmeņa komandierus un veicināt savstarpējo...

Nataļja Vecvagare saņēmusi NATO Civilmilitārās izcilības balvu šī gada integrētajā Civilmilitārajā Atslēgas Līderu Konferencē, kas risinājās NATO Civilmilitārās sadarbības ekselences centrā, Hāgā. Balvu ik gadu pasniedz tām personām, kuras veikušas būtisku ieguldījumu Civilmilitārajā nozarē un guvušas plašu atzinību par izciliem sasniegumiem.