sadarbība

Trešdien, 7. februārī, Ādažu bāzē notika virtuālās realitātes traumu apmācību simulatora (Virtual Reality Trauma Simulator (VireTS)) projekta noslēguma demonstrācija, kurā piedalījās pārstāvji no Aizsardzības ministrijas, Iekšlietu ministrijas, militārie mediķi no Latvijas un sabiedroto valstīm un projektā iesaistītie uzņēmēji.

Nīderlande atteikusies no plāniem pārdot ASV uzņēmumam sešus iznīcinātājus "F-16" un tā vietā sagatavos lidmašīnas piegādei Ukrainai, paziņoja Nīderlandes Aizsardzības ministrija. Ar šo vienošanos Nīderlandes lidmašīnu skaits, kas tiks nodotas Ukrainai, palielināsies līdz 24.

Ukraiņi turpinās cīnīties pret Krievijas spēkiem, kas ir iebrukuši, okupējuši un bombardējuši viņu valsti ne tikai kopš 2022. gada februāra, bet arī kopš nelikumīgās Krimas okupācijas 2014. gadā un sākotnējā iebrukuma Ukrainas Donbasa reģionā. Tas tā ir neatkarīgi no tā, vai Kongress pieņem vai nepieņem prezidenta Džo Baidena papildu pieprasījumu...

Igaunijas uzņēmums "Milrem Robotics" izvērtē iespēju ražot vairākas bezpilota platformas Ukrainā, un šis solis varētu nostādīt uzņēmuma īpašniekus no Emirātiem sarežģītā situācijā attiecībā uz Persijas līča valsts saitēm ar Krieviju.

Šodien, 11. janvārī, Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas valdes priekšsēdētāja Elīna Egle-Ločmele un Ukrainas Stratēģisko nozaru ministra vietnieks Eiropas integrācijas jautājumos Serhijs Bojevs (Sergiy Boyev) parakstīja saprašanās memorandu par abu valstu drošības un aizsardzības industriju sadarbību.