Personība

Kad Lietuva 1918. gadā pasludināja neatkarību, tās brīvība drīz vien tika apdraudēta. Lai aizsargātu valsts neatkarību, tai nācās komplektēt karaspēku. Negaidīti kāds ķīniešu izcelsmes vīrietis kļuvis par vienu no pirmajiem brīvprātīgajiem, kurš, dodot solījumu aizsargāt valsti, pievienojies Lietuvas armijai, raksta Lietuvas sabiedriskais medijs “lrt.lv”.

Lasīt vairāk

Daudzi esošie zemessargi lēmumu iestāties Zemessardzē pieņēmuši pēc 2014. gada Krievijas agresijas pret Ukrainu. Viņu vidū ir arī mākslinieks, keramiķis, gleznotājs un Ventspils Mākslas skolas skolotājs Jānis Kupčs, kurš brīvajā laikā ir Zemessardzes 46. kājnieku bataljona zemessargs. Par savu izvēli portālam “Sargs.lv” viņš saka – kad pats saproti, kāpēc jāsper šis solis, tad tas ir jādara. Izvēle par labu dienestam bijusi viņa pilsoniskās apziņas apliecinājums.

Lasīt vairāk

Leldi Krancmani iestāties Jaunsardzē mudinājis viņas brālēns. Lai arī sākotnēji bijis mazliet bail, tagad atskatoties pagātnē, viņa saka – darbošanās Jaunsardzē mainīja visu turpmāko dzīvi. Tagad Lelde teju četrus gadus dien Zemessardzes 22.kājnieku bataljonā, un ir pārliecināta, ka atradusi nodarbošanos, kurā jūtas droša un pārliecināta par sevi.

Lasīt vairāk

Dainu Kārkliņu jau kopš bērnības interesējušas profesijas, kuras ir ar augstāku riska pakāpi, un tas arī mudinājis viņu jau pamatskolas laikā iestāties Jaunsardzē. Tālākais lēmums – kļūt par zemessargu – bijis loģisks turpinājums, tāpēc jau kopš 2016. gada Daina paralēli studijām Vidzemes augstskolā ir arī Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes zemessargs. Intervijā “Sargs.lv” viņa stāsta, ka uzsāktās militārās gaitas noteikti turpinās, jo dara to, kas sagādā prieku.

Lasīt vairāk

Dzintars Ozols ir viens no vadošajiem mikroķirurgiem Latvijā, kurš specializējies bērnu, kā arī rokas un plastiskajā ķirurģijā. Viņa piesātinātā ikdiena dežūrās un operācijās paiet starp divām slimnīcām – Rīgas Austrumu un Bērnu Klīnisko universitātes slimnīcu. Pērn ieguvis medicīnas zinātņu doktora grādu, un savas zināšanas kā lektors dod tālāk Rīgas Stradiņa universitātes Bērnu ķirurģijas katedras studentiem. Turklāt viņš piecus gadus ir arī aktīvs zemessargs 2. Vidzemes brigādē un nesen beidzis jaunākā instruktora kursu, iegūstot kaprāļa pakāpi. “Sargs.lv” viņš stāsta, kāpēc ir svarīgi būt

Lasīt vairāk