Personība

Atvaļināts ģenerālmajors Juris Maklakovs bija Nacionālo bruņoto spēku komandieris no 2006. līdz 2010. gadam. Laikā, kad Latviju skāra ekonomiskā krīze un aizsardzības nozarei ievērojami tika mazināts budžets. Tolaik daudzi karavīri rakstīja atlūgumus, jo ar esošo algu vairs nespēja nodrošināt ģimenes, aizsardzības nozares ziņu portālam "Sargs.lv" atklāja atv. ģenerālmajors J. Maklakovs, stāstot par grūtākajiem lēmumiem komandiera amatā.
Lasīt vairāk
Pagājušā gada 28. jūlijā Nacionālie bruņotie spēki pirmo reizi atjaunotās Latvijas vēsturē uzsāka brīvprātīgo rezervistu intensīvās apmācības kursu. Mēneša laikā militārās pamatiemaņas apguva un par rezerves karavīriem kļuva 38 cilvēki. Rezerves kareive Iveta Olševska aizsardzības nozares ziņu portālam “Sargs.lv” stāsta, kā apmācība mainīja viņas izpratni par cilvēkiem, pašai par sevi un karavīru ikdienu.
Lasīt vairāk
Nacionālo bruņoto spēku komandieris
Ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš
Esmu darbaholiķis, bet, kad atpūšos, to vislabāk daru pie ezera ar makšķeri rokās vai zīmējot. Tā par sevi saka Nacionālo bruņoto spēku komandieris, ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. Viņš cilvēkos visvairāk novērtē mērķtiecību, bet mājās – kundzes ceptās tortes. Komandiera dzīves moto ir “ar smaidu uz priekšu”, otrā ģimene – armija, tiesa paša ģimenē iekšējo reglamentu un dzīves kārtību diktējot citi. Kuri? Par to mazāk ierastā intervijā militāro ziņu portālam “Sargs.lv” stāsta pats ģenerālleitnants L. Kalniņš. Kā jūs sevi raksturotu? Esmu darbaholiķis. To man nereti pārmet mani tuvākie
Lasīt vairāk
2. novembrī Jūras spēku komandiera amatā stājies jūras kapteinis Kaspars Zelčs. Viņš pauž, ka kļūšana par Jūras spēku komandieri ir ne vien gods, bet arī augstākais punkts karjerā ikvienam Jūras spēku virsniekam. Jaunais Jūras spēku komandieris norāda, ka šis amats ir izaicinājumu pilns, jo izvirzīti ambiciozi mērķi, lai veicinātu Latvijas Jūras spēku attīstību, kā arī stiprinātu Baltijas valstu Jūras spēku sadarbību.
Lasīt vairāk