Aktuāli

Personība

Lai prastu vadīt, apkalpot un tehniski uzturēt helikopterus UH-60M “Black Hawk”, no kuriem pirmos divus NBS Gaisa spēki plāno saņemt jau līdz 2022. gada beigām, vairāki piloti un tehniskie darbinieki papildina savas aviācijas zināšanas ASV un Spānijā. Gaisa spēku komandieris pulkvedis Viesturs Masulis “Sargs.lv” uzsver – tā kā šāda apmācība ir dārga, tad uz ārvalstu pilotu skolām tiek sūtīti vispiemērotākie kandidāti, kuri izturējuši specifiskus psiholoģiskās noturības testus un kuriem piemīt arī citas pilotam svarīgas īpašības.

Lasīt vairāk

Ja ir interese par tehniskām lietām, vēlme visu mūžu profesionāli pilnveidoties, tostarp arī mācībās ārzemēs, un patika pret dinamisku dienesta gaitu, tad NBS Gaisa spēki ir piemērota dienesta vieta, tā sarunā ar “Sargs.lv” saka Gaisa spēku komandieris pulkvedis Viesturs Masulis. Ieviešot jaunas spējas, attīstot infrastruktūru un iepērkot jaunos helikopterus UH-60M “Black Hawk”, Gaisa spēki lūkojas pēc papildspēkiem tieši tehniskā personāla rindās.

Lasīt vairāk

Niršana Baltijas jūrā un Ziemeļjūrā atšķiras kā diena pret nakti, un īpaši slikta redzamība zem ūdens esot tieši Rīgas jūras līcī. Tāpēc Latvijas Jūras spēku ūdenslīdēju profesionalitāti un augsto sagatavotību atzinīgi vērtē arī sabiedroto valstis, kuras Latvijas teritoriālajos ūdeņos regulāri ierodas uz kopīgām mācībām un mīnu neitralizēšanas operācijām, tā sarunā ar “Sargs.lv” saka ūdenslīdējs ar 16 gadu niršanas stāžu – Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras Ūdenslīdēju komandas 2. Nesprāgušās munīcijas nodaļas komandieris bocmanis Audrus Kontrausks.

Lasīt vairāk

Ja katram Latvijas iedzīvotājam būs augsta motivācija un vēlme palīdzēt, tad mēs esam neuzvarami. Tā par dienestu Zemessardzē saka neirologs, Latvijas Bērnu neirologu un arī Latvijas Pretepilepsijas biedrības prezidents, kurš jau sesto gadu ir 2. Vidzemes brigādes 54. kaujas atbalsta bataljona zemessargs. Lai arī viņš savus darbus sācis plānot jau uz 2022. gadu, nosakot prioritātes, laika pietiek visam, arī Zemessardzes mācībām. Turklāt jau drīzumā viņš plāno specializēties militārās medicīnas jomā, kas Zemessardzē tiek attīstīta.

Lasīt vairāk

Lēmums apgūt militārās pamatapmācības kursu un kļūt par rezerves kareivi pieņemts, savā ziņā pateicoties Covid-19 ierobežošanas pasākumiem pavasarī, jo pēc ilgās distancēšanās un strādāšanas no mājām, bijusi vēlme pēc jauniem iespaidiem un jaudīga atvaļinājuma. Tā sarunā ar “Sargs.lv” stāsta Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja un tagad arī rezerves kareive Linda Pastare. Taču lēmums bijis izsvērts un atbildīgs, turklāt Linda nopietni apsver iespēju doties vēl tālāk –pievienoties dienestam Zemessardzē.

Lasīt vairāk