diskusija

Ceturtdien, 16. martā, Vidzemes Augstskolā, Valmierā, norisinājās otrā semināru cikla diskusija par jauno Valsts aizsardzības koncepciju “Valsts militārās aizsardzības stūrakmeņi”. Eksperti sprieda par Latvijas aizsardzības svarīgākajiem elementiem, nonākot pie secinājuma, ka nepieciešams attīstīt iekšējo militāro industriju, palielināt bruņoto...

Krievijas līderis Vladimirs Putins mēģina Ukrainā un Eiropā ienest "krievu pasauli", bet Polijai un Baltijas valstīm tā asociējas tikai ar nabadzību un verdzību, šodien diskusijā "Latvia and Poland: Countering Today’s Challenges Together" sacīja Polijas prezidents Andžejs Duda.
Viesnīcā "Radisson blu Daugava" trešdien, 1.februārī, notiks starptautisks noturībai, civilai - militārai sadarbībai un krīžu gatavībai veltīts pieredzes pārneses forums, aģentūru LETA informēja pasākuma koordinatore Ilze Garoza.

Šodien aizsardzības ministrs Artis Pabriks Viļņā, Lietuvā apmeklēs Krievijas Rīcības komitejas organizēto konferenci “Brīvās Krievijas kongress”, kurā Krievijas pilsoniskās sabiedrības un Rietumvalstu pārstāvji diskutēs par iespējām atbalstīt Ukrainu cīņā pret Krievijas agresiju.

Amatieri domā par stratēģiju, bet ģenerāļi – par loģistiku. Lai kara laikā nodrošinātu loģistiku, nepieciešama stipra vietējā militārā industrija. Savukārt jauno tehnoloģiju risinājumi kara laukā var dot priekšrocības cīņā ar fizisku pārspēku. Diskusija par to, cik moderna ir Latvijas militārā industrija, kādas jaunas tehnoloģijas palīdz attīstīt...