Valsts robežsardze sadarbībā ar Valsts policiju gar Latvijas-Baltkrievijas robežu ir sākusi augsnes slāņu skenēšanu ar ģeoradaru, meklējot iespējamos pazemes tuneļus, informēja iekšlietu ministra Jāņa Dombravas (NA) padomniece komunikācijas un administratīvajos jautājumos Marija Luīze Ratniece.
Pārbaužu mērķis ir konstatēt iespējamas izmaiņas augsnes struktūrā un atklāt vietas, kur varētu būt izveidoti pazemes tuneļi vai citi objekti nelikumīgai valsts robežas šķērsošanai.
Lēmums pastiprināti pārbaudīt pierobežas teritoriju tika pieņemts pēc tam, kad Augšdaugavas novadā tika atklāts pirmais zināmais tunelis, kas izmantots Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgai šķērsošanai.
Dombrava uzsver, ka pēc tuneļa atklāšanas nekavējoties tika dots uzdevums rast tehniskus risinājumus visas potenciāli apdraudētās robežas joslas pārbaudei.
"Dažu dienu laikā sadarbībā starp Iekšlietu ministriju, Valsts robežsardzi un Valsts policiju risinājums ir atrasts un augsnes skenēšana jau notiek. Princips ir vienkāršs - nevis gaidīt nākamo pārkāpumu, bet aktīvi meklēt un novērst veidus, kā tiek mēģināts nelikumīgi iekļūt Latvijā," norādīja Dombrava.
No 14. augusta robežsargi sadarbībā ar Valsts policijas amatpersonām pie Latvijas-Baltkrievijas robežas ar ģeoradaru pārbauda augsnes struktūru. Iegūtie dati ļauj identificēt neraksturīgas izmaiņas zemes slāņos un nepieciešamības gadījumā veikt konkrētās vietas padziļinātu pārbaudi.
Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Silenes robežapsardzības nodaļas posmā pie Latvijas-Baltkrievijas robežas pirmo reizi atrasts migrantu izrakts tunelis, žurnālistiem sacīja Dombrava.