Baltkrievija

ASV otrdien brīdināja Baltkrieviju, ka tās autoritārajai valdībai var draudēt represijas, ja tā palīdzētu sabiedrotajai Krievijai iebrukt kaimiņvalstī Ukrainā.

Krievija nosūtījusi divus zenītraķešu "S-400" bataljonus uz militārajām mācībām, kas februārī norisināsies Baltkrievijā, piektdien vēsta ziņu aģentūra "Interfax".

Īstermiņa Krievijas upuris ir Ukraina, bet ilgtermiņā Kremļa galvenais mērķis ir sašķelt Eiropas Savienību un NATO, šodien “Latvijas Radio 1” raidījumā “Krustpunktā” sacīja Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Viņš piebilst – ja mēs skatāmies uz Krievijas taktiku, tad diemžēl pašlaik nav redzami centieni virzīt sarunas, lai mazinātu pašas...

Maskava aicinājusi ASV nesniegt turpmāku militāru palīdzību Ukrainai, brīdinot, ka tā “gandrīz pabeigusi” savu bruņoto spēku savilkšanu pie Krievijas robežas ar Ukrainu, kur šobrīd atrodas vairāk nekā 127 000 karavīru, vēsta ASV žurnāls "Newsweek".

ASV ir satrauktas, ka Krievijas karaspēka ierašanās uz manevriem Baltkrievijā var novest pie to pastāvīgas klātbūtnes un kodolieroču izvietošanas šajā valstī, otrdien žurnālistiem atzinusi augsta ranga ASV Valsts departamenta amatpersona.