Aktuāli

Baltkrievija

Krievijas Nacionālās gvardes karavīri varēs tikt izvietoti Baltkrievijā, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību, liecina Baltkrievijas valdības publiskotā vienošanās, kas datēta ar piektdienu.

Baltkrievijā vairs nedarbojas nedz konstitūcija, nedz likuma vara, kas varētu aizstāvēt pilsoņu pamata tiesības un pamata brīvības. Tādas struktūras kā milicija, iekšējais karaspēks, prokuratūra un tiesas jau sen beigušas kalpot sabiedrībai, tā vietā pildot nelikumīgi pie varas esošā autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko vardarbīgos rīkojumus...

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko ceturtdien atcēlis no iekšlietu ministra amata Juriju Karajevu, kurš šonedēļ protestētājiem piedraudējis, ka iekšlietu struktūras pret tiem varētu vērst arī letālu spēku. Viņu valsts autoritārais prezidents virzījis tālāk pa karjeras kāpnēm, ieceļot par savu padomnieku.

Nepilnai pusei Latvijas iedzīvotāju Baltkrievijas politisko notikumu kontekstā simpatizē opozīcija, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Baltkrievijas autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko motīvi 10. oktobrī apmeklēt Baltkrievijas cietumā ieslodzītos opozīcijas līderus nav skaidri, taču tas var atstāt negaidītu iespaidu gan uz A. Lukašenko atbalstītājiem, gan pretiniekiem, raksta domnīca “International Institute for Strategic Studies”.