Baltkrievija

Vācijas laikraksta “Bild” reportieris Džulians Ropke trešdien mikroblogošanas vietnē “Twitter” publicējis informāciju, ka Baltkrievija izvieto karaspēku pie valsts robežām ar Ukrainu.

Kamēr citu valstu specdienestu pret Latviju vērstās aktivitātes pērn saglabājās mērenas, ir signāli, ka darbību Latvijā aktivizējis Baltkrievijas Valsts drošības dienests (VDK). Īpaša interese tam ir par baltkrieviem, kuri uz Latviju pārcēlušies režīma īstenoto represiju dēļ, liecina Satversmes aizsardzības biroja (SAB) pārskats par 2020. gadu.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) nolēmis uz nenoteiktu laiku aizliegt ieceļot Latvijā 118 Baltkrievijas pilsoņiem, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ārvalstu specdienesti tuvākā nākotnē arvien vairāk koncentrēsies uz zinātnisko izlūkošanu ar mērķi iegūt informāciju par NATO valstīs izstrādātām tehnoloģijām, liecina Valsts drošības dienesta (VDD) pārskats par dienesta darbību 2020. gadā. Nozīmīgākos draudus Latvijas valsts drošībai joprojām rada Krievijas izlūkdienesti, kuri arī Covid-19...

Lietuvā aizvadītajā mēnesī fiksēts ievērojams dezinformācijas uzbrukumu pieaugums, atsaucoties uz Lietuvas Bruņoto spēku Stratēģisko komunikāciju departamenta ziņojumu, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.lt.