Baltkrievija

ASV Finanšu ministrija ceturtdien atzina Krievijas privāto algotņu organizāciju "Vāgnera grupa" (Wagner Group), kas ir aktīvi iesaistīta karā Ukrainā, par nozīmīgu starptautisku noziedzīgu organizāciju. Šāds lēmums ļauj noteikt virkni sankciju pašai organizācijai un starptautiskajam tīklam, kas to atbalsta.

Pēdējo nedēļu laikā Krievija kopā ar Baltkrieviju veic kopīgas mācības netālu no Ukrainas robežas. Mācību regularitāte un karavīru skaits tajās ir palielinājies. Ukrainas valdība ir paaugstinātā gatavībā, kā arī vairākas Ukrainas pilsētas valsts ziemeļos sāk gatavoties iespējamam uzbrukumam. Eiropas politikas analīzes centrs (CEPA) skaidro vai...
Jau ilgāku laiku izskan bažas, ka Krievija varētu uzbrukt Ukrainai no Baltkrievijas puses, taču šajā apvidū ir grūti veikt ofensīvu purvaino apstākļu dēļ. Viens no iemesliem, kādēļ reģions ir kļuvis neizbraucams, ir pateicoties Ukrainas bebriem, kuri ceļ dambjus, tādējādi appludina plašas teritorijas un rada dabisko aizsardzību valsts ziemeļos...

Baltkrievijas teritorijā sākušās Baltkrievijas un Krievijas kopīgas taktisko lidojumu mācības, pirmdien paziņojusi Minska. Baltkrievijas Aizsardzības ministrija norādīja, ka kopīgās Baltkrievijas un Krievijas armiju gaisa spēku aviācijas vienību mācības ilgs līdz 1. februārim.

Nav pazīmju, ka tiek gatavotas uzbrukuma operācijas Ukrainai no Baltkrievijas teritorijas, žurnālistiem paziņojis ASV Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis Patriks Raiders.