Baltkrievija

Krievija un Baltkrievija ceturtdien parakstījušas līgumu par krievu kodolieroču izvietošanu Baltkrievijas teritorijā, par ko abu valstu līderi vienojās martā. Kontrole pār ieročiem paliks Maskavas rokās.

Aizvadītajā nedēļas nogalē no nelikumīgas Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošanas atturēti 53 cilvēki, informēja Valsts robežsardze.

Gaisa aizsardzības sistēmas ir ļoti svarīgas Ukrainai, jo Krievija regulāri bombardē kritiski svarīgo infrastruktūru un civilos mērķus. Nesen ASV piegādātā pretgaisa aizsardzības sistēma "Patriot" notrieca pret Kijivu izšautās krievu raķetes, , tostarp modernākās krievu okupantu hiperskaņas raķetes "Kinzhal", kas iepriekš, kā apgalvo agresorvalsts...

Aizvadītajā diennaktī no nelikumīgas Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošanas atturēts 91 cilvēks, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzē. Šogad kopumā no nelikumīgas Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošanas atturēti 3216 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā šogad kopumā uzņemti 178 cilvēki.

Sociālajos medijos ir parādījies attēls, kas skaidri liecina, ka Ukrainas bruņotie spēki ir saņēmuši un pašlaik izmanto ASV ražotās "ADM-160" no gaisa palaižamas maldināšanas ierīces jeb MALD, ziņo medijs “The Drive”. Visi MALD varianti būtībā ir nelielas raķetes, ko izmanto, lai maldinātu ienaidnieka pretgaisa aizsardzību, nevis uzbruktu tai...