Baltkrievija

Lietuvas Aizsardzības ministrija ierosinājusi profesionāliem karavīriem aizliegt doties ne tikai uz Krieviju un Baltkrieviju, bet arī uz Moldovu, Ķīnu un vēl vairākām zemēm.

Krievijas uzsāktais pilna mēroga karš Ukrainā tieši apdraud mieru Latvijā un visā pasaulē. Vienlaikus Krievijas agresijas atbalstītāja – Baltkrievijas – radītos hibrīdkara draudus Latvija izjūt ikdienu uz savas valsts robežas. Krievija ir globāls drauds, tādēļ arī atbildei pret to ir jābūt globālai, tā šodien norādīja Saeimas priekšsēdētāja Daiga...

Polija Čartajevas ciemā Baltkrievijas robežas tuvumā izvietojusi jaunu tanku bataljonu Pirmās kājnieku divīzijas sastāvā, paziņoja Polijas Aizsardzības ministrija.

Lietuva diplomātiskā notā aicina Baltkrieviju apturēt Astravjecas atomelektrostacijas (AES) pirmā un otrā energobloka darbību un atrisināt drošības problēmas.

Masveidīgie protesti pret Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu nepanāca diktatora krišanu, toties paglāba Baltkrieviju no piespiedu iekļaušanas Krievijas sastāvā, intervijā aģentūrai LETA "Rīgas konferences" laikā sacīja Krievijas opozīcijas politiķis, Brīvās Krievijas fonda viceprezidents un Krievijā cietumā ieslodzītā Alekseja...