nelikumīgie robežpārkāpēji

Valsts robežsardze šogad no Latvijas un Baltkrievijas robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturējusi jau teju 2770 cilvēkus. Šī gada otrajā ceturksnī nelegālās imigrācijas spiediens ir pieaudzis, tādēļ no 2024. gada 13. marta līdz 13. septembrim atkal stājies spēkā pastiprinātais robežas apsardzības sistēmas darbības režīms Latvijas un Baltkrievijas...

Līdz jūlija beigām uz robežas ar Baltkrieviju plānots pilnībā pabeigt žoga izbūvi, ieskaitot purvus un publiskās ūdenskrātuves, norāda Iekšlietu ministrija.

Baltijas valstis un Polija kopīgā vēstulē aicinājušas Eiropas Savienību (ES) izbūvēt aizsardzības līniju gar bloka robežu ar Krieviju un Baltkrieviju, lai pasargātu ES no Maskavas militārajiem draudiem un hibrīdkara aktivitātēm, ziņo aģentūra "Reuters".

Viens no ļoti būtiskiem darāmajiem darbiem ir austrumu robežas militārā stiprināšana un pretmobilitātes pasākumu īstenošana, uzsvēra Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, pievēršot uzmanību Nacionālo bruņoto spēku iesaistei valsts austrumu robežas stiprināšanā.

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) vadībā veiktajā robežžoga izbūvē uz Latvijas-Baltkrievijas robežas patlaban paveikti apmēram 80% no kopējā 173 kilometru garuma, aģentūru LETA informēja VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova. Patlaban aktīvi notiek žoga izbūve gar publiskajām upēm, kur no 32,5 kilometru garuma līdz šim ir izbūvēti 24 kilometri...