LSPA izsludina papildu uzņemšanu VAM skolotāju sagatavošanas programmā

Izglītība
Sargs.lv
Image
VAM
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) izsludinājusi papildu studentu uzņemšanu nepilna laika neklātienes studijām topošo valsts aizsardzības mācības skolotāju sagatavošanai.

Šobrīd interesenti 3. un 7. septembrī var iesniegt dokumentus studijām programmā „Sporta zinātne”. Vienlaikus LSPA ir izstrādājusi jaunu bakalaura studiju programmu "Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība", kura īpaši piemērota valsts aizsardzības mācības topošajiem skolotājiem. Tiesa, šī programma vēl ir iesniegta licencēšanai. Tomēr, studenti, kuri būs iestājušies studijām programmā "Sporta zinātne", pēc vajadzīgās studiju programmas akreditācijas saņemšanas, studijām otrajā kursā varēs pāriet uz programmu  "Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība", kļūstot par sporta un valsts aizsardzības mācības priekšmetu skolotājiem.

Par valsts aizsardzības mācības skolotāju var kļūt ikviens Latvijas pilsonis, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un sekmīgi absolvējis vispārizglītojošo vai profesionālo vidusskolu. Tā kā studējošie apgūs zināšanas pedagoģijā un militārajā jomā, studiju laikā būs jāiestājas Zemessardzē vai jāapgūst rezerves karavīra apmācību kurss.

Iegūstot valsts aizsardzības mācības un sporta skolotāja kvalifikāciju, būs iespēja strādāt jebkurā skolā vai pirmsskolas iestādē, kā arī interešu izglītības jomā, vadot nodarbības bērniem un jauniešiem.

Ir trīs studiju finansēšanas iespējas – iegūt valsts budžeta finansētu studiju vietu, apmaksāt studijas par saviem līdzekļiem, kā arī slēgt Darba līgumu ar Jaunsardzes centru, tādējādi saņemot kompensāciju studiju maksai 100% apmērā, kā arī garantētu prakses un darba vietu gan studiju laikā, gan pēc augstskolas absolvēšanas.

Sākot ar 2024. gadu, valsts aizsardzības mācību plānots ieviest kā obligātu priekšmetu visās valsts vidējās izglītības iestādēs 10. un 11. klašu skolēniem. Jau šobrīd valsts aizsardzības mācības pilotprojekts tiek īstenots 53 skolās no visas Latvijas, un to apgūst ap 1000 skolēnu.

Dalies ar šo ziņu